Zapytaj mechanika

Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.

ZADAJ PYTANIE


Dodaj Twoje pytanie

Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.

* = pole wymagane




Ostatnio dodane pytania

  • Ford Focus MK1 1.6 benzyna 1998: Problem z silnikiem

    Posiadam Forda Focusa MK1 1.6 benzyna mam problem z autem auto gaśnie mi na wolnych obrotach po prostu ich brak wymieniłem odmę i silniczek krokowy i nadal to samo się dzieje jaką może być przyczyna proszę o podpowiedź dziękuję

    Odpowiedzi (1)


  • Nissan Micra Acenta CVT 1.2 80KM automat: Zakup samochodu ze skrzynią CVT?

    Zamierzam kupić samochód dla żony. Wybór padł na Nissan Micra K13 ze skrzynią CVT z roku 2011 i przebiegiem 107 000. Moje obawy dotyczą zastosowanej skrzyni, gdyż ma ona wiele negatywnych opinii. Prosiłbym o poradę czy warto w ogóle się tym egzemplarzem interesować i na co zwrócić uwagę aby auto sprawiało żonie przyjemność a nie udrękę? Z góry dziękuje za odpowiedź.

    Odpowiedzi (2)


  • Peugeot 307 hdi 2005: Dym z rury wydechowej

    Witam,mam peugeota 307 1,6 hdi 2005,przy odpaleniu zaczyna z rury wydechowej kopcić ,dym spalin jest biały , oraz występuje brak mocy, chyba turbo przestało działać co może być przyczyną. pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • 120km: Opel Vectra C 1.9 cdti.Turbina zaczyna działać od 2500 tyś. Obrotów

    Witam. Otóż po wymianie turbiny auto chce jechać ale dopiero od 2500 obrotów. Opel Vectra C. Pytanie mam takie, jaka może być tego przyczyna. Dodam jeszcze że turbina "pompuje" nawet do 5000 tyś obrotów. Przed wymianą turbiny auto reagowało już od około 1500 tyś obrotów. Z góry dziękuję za poświęcony czas i jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam.

    Odpowiedzi (1)


  • Peugeot 208 2012: Peugeot 208 „service” p0948 usterka sterowania elektrozaworu regulacji ciśnienia oleju

    Witam. Posiadam Peugeot 208 2012 1,4 95KM z udokumentowanym przebiegiem 65700 tys km. Kilka dni temu pojawiła mi się kontrolka service, po czym udałam się do ASO na diagnostykę. Tam powiedzieli mi, ze trzeba wymienić elektrozawór i maksymalny koszt takiej usługi to 1800 zł. Próbowałam rozeznać się w cenach w innych serwisach i się zaczęło - co inny mechanik - inna interpretacja i diagnoza. Zaznaczę, ze kompletnie nie znam się na samochodach, ale wiem, ze nie zauważyłam żadnej różnicy w pracy silnika, oprócz tej kontrolki service. Olej był wymieniany około 2000 km temu. Moje pytanie, czy ktoś z Was miał taki problem oraz czy faktycznie zostaje mi już tylko wymiana takiego zaworu? Poniżej zamieszczam otrzymane dane z diagnostyki: P0948 sterowanie elektrozaworu regulacji ciśnienia oleju Typ: miejscowy Karta: stały błąd Charakterystyka usterki: zwarcie z plusem akumulatora Stan regulacji wzbogacenia: pętla zamknięta, ale niesprawność w sondzie lambda Obliczona wartość ładunku (napełnianie): 033,7% Temperatura płynu chłodzącego silnika 96 st. C Korekcja wzbogacenia szybka (rząd 1): 5% Korekcja wzbogacenia wolna (rząd 1): 0% Ciśnienie w kolektorze dolotowym: 2550 mbar Prędkość obrotowa silnika: 2039 obr/min Prędkość pojazdu: 66 km/h Napięcie czujnika pedału przyspieszenia 1: 1090 mV Stan silnika: przy pracującym silniku Kilometraż: 65737 Wartość zadana sterowania elektrozaworu pompy oleju: 9,9% Wartość zadana ciśnienia oleju: 2578 mbar Zmierzony poziom oleju: 0 mV Ciśnienie oleju zmierzone: 4576 mbar

    Odpowiedzi (3)


  • Kia Sorento CRDI 2.5L disel 170 KM 2007 r dkrzynia automat: centralny zamek

    Kia sSoento 2.5l disel CRDI 170 KM. gdy przychodzę do samochodu i pilotem otwieram auto po czym otwieram tylną klape po chwili auto samo się zamyka .co się dzieje? nie otwieram wcześniej drzwi kierowcy, od razu przechodzę do bagażnika i otwieram tylko tylna klapkę, a po chwili centralny się zamyka .Zadaje to pytanie bo zawsze kładę klucze na rolecie w bagażniku i i już dwa razy zastrzalinem sobie klucze

    Odpowiedzi (1)


  • Peugot 207 2009r: Zapytanie o silnik

    Witam mam peugeot 207 rocznik 2009 Silnik bierze dużo oleju bo co 1000 km Trzeba dolewać 2litry oleju A silnik nie ma wycieków ani nie kopci Była wymieniona uszczelka pod głowica w styczniu 2020 r Proszę o poradę co robić Co z silnikiem czy do wymiany? Dodam że mam założonymi gaz Ale nie wiem co może być przyczyną brania oleju Kupiłam go w styczniu i już 2 razy dolewałam olej Dziękuję i pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Audi A4 b7: Włącza się radio samo w przy niskich temperaturach

    Witam, chciałam zapytać bo mam audi a4 b7 i już od dłuższego czasu przy niskich temperatur to jest mniej niż 14 stopni włącza się radio najczęściej w nocy i gra, przez co akumulator jest na końcówce!!!!

    Odpowiedzi (0)


  • Hyundai i30 1,4 99KM: Zapytanie

    Dzień dobry. Jestem właścicielem Hyundaia i30 1,4 100 Ps. Auto ma przebieg 2500 km, kupiłem je w czerwcu 2020 jako nowe w salonie. Nie miałem dotąd żadnych problemów. Nie mam wygórowanych wymagań ,komfort jazdy w zupełności mi odpowiada. W związku z pandemia auto więcej stoi niż jeździ. Dziś podczas jazdy "na zakupy" wyświetliły mi się kontrolki na pomarańczowo; kontroli trakcji, asystent pasa ruchu, asystent przeciwdziałania kolizjom z poleceniem sprawdzenia systemów. Kontrolki stopniowo pozanikały po parunastu minutach. Dodam ,ze w tym czasie samochód parokrotnie był wyłączany i ponownie uruchamiany po postoju. Dodam również ze podczas tej "Awarii" nie działał system stop-start. Będzie mi milo jeżeli ktoś podpowie mi co z tym fantem robić. Wiem ,ze auto jest na gwarancji i jest możliwość zwrócenia się do serwisu, ale bardzo cenie sobie uwagi ,które możecie mi Państwo udzielić. Powiem tylko ,ze renomowany serwis w którym regularnie serwisowałem swój poprzedni samochód, markę i nazwę ( serwisu) przemilczę, podczas przeglądu z wymiana oleju nie dokręcili korka spustowego pod silnikiem ( niewiarygodne ale prawdziwe), olej się wylał podczas jazdy..... dlatego wiec bardziej cenie sobie Państwa opinie i uwagi . Pozdrawiam Aleksander

    Odpowiedzi (1)


  • Bmw 1 116d 2010 rok: Wymiana świecy

    Witam posiadam bmw seri 1 116D 2010 rok moje pytanie czy po wymianie świecy żarowej trzeba tą nową świece adoptować na kompie tak aby błąd zlikwidował sie po wymianie .Wymieniłem swiece a błąd nadl jest taki jaki był przed wymianą w związku z tym nie wypala dpf bo widnieje błąd.

    Odpowiedzi (1)


  • Ford S-max 2007 1.8Tdci : Ford S-max 2007 1.8Tdci - brak świateł pozycyjnych z przodu oraz oświetlenia progowego pod lusterkam

    Brak świateł pozycyjnych z przodu [tylne są OK] oraz oświetlenia progowego pod lusterkami. Swiatła pozycyjne oraz oświetlenie progowe nie figuruje w instrukcji obsługi. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone w skrzynkach w komorze silnika, pod schowkiem w kabinie oraz w bagażniku. Żarówki wymienione na nowe. Wciąż bez rezultatu. Z góry dziękuję za porade. Pozdrawiam Marek

    Odpowiedzi (0)


  • VW Golf 2001: Ubytek oleju

    Dzień dobry, od jakiegoś czasu zauważam ubytki oleju- nie zauważyłam plam pod autem ani jakiś innych wycieków. Korzystam z auta na krótkich trasach na raz max. 20 km. Ostatnio wymieniałam odma, oringi i rure pompy wody. Jakaa to może być usterka? Samochód to VW Golf IV 1.6, 2001

    Odpowiedzi (1)


  • Panda cross 4x4 2007: Co z wałem napędowym w 4x4

    Witam! Co zrobić z wałem napędowym w 4x4 Panda cross diezel ? Czy da się go skutecznie naprawić /luzy na końcówce wieloklinie, od skrzyni/ I gdzie profesjonalnie taką naprawę wykonują w Polsce!? Pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • VW golf 7,2013: Zapach spalenizny

    VW golf 7 1,6 diesel, 110 KM, przy temperaturach poniżej 0 stopni po odpaleniu czuć zapach jak by się coś paliło, zapach spalenizny jak by się paliła elektryka.

    Odpowiedzi (1)


  • Peugeot 308: klimatyzacja

    Peugeot 308 rok 2008. Dwa lata temu wymieniłam cały układ klimatyzacji bo w ogóle nie działał i Pan od klimatyzacji przekazał , że będzie to kosztowało 700 zł. Więc wymienił i napełnił, działało rok czasu. Na drugi rok pojechałam znów zostawiłam samochód i tym razem powiedział, że zrobiła się dziura w jakimś wężu i ponownie naprawił i napełnił. W tym roku znów nie chłodzi i nie wiadomo dlaczego. A do tego, mechanik powiedział, że załącza się drugi bieg jak włącza się klimatyzacje a nie powinien się załączać. Wszystko co możliwe zostało chyba wymienione. Czy może ktoś mi podpowiedzieć o co chodzi i gdzie trafić na dobry serwis żeby w końcu działało wszystko tak jak powinno. Mieszkam w Kielcach. Pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Panda 2004: Panda duzo pali

    oryginalna instalacja gazowa była Tartarini, potem przerobiona ze wzgledu na awarie sterownika. No i po przerobce pali teraz gazu ok 13-14 litrów . Na benzynie wszystko w normie.

    Odpowiedzi (1)


  • Seat Leon 1 2000r. 1.9 tdi ALH: Bicie podczas hamowania

    Witam. Problemem w samochodzie jest bicie kierownicy podczas hamowania. Razem z mechanikiem i pomiarami miernikiem zegarowym sprawdziliśmy że to w prawym kole. Wymiana tarcz i piasty pomogło, ale tylko na miesiąc, potem znowu zaczęło bić. Drugi raz została wymieniona piasta i tarcze innej firmy, po 2 miesiącach znowu zaczyna bić podczas hamowania a czasem i podczas jazdy czuć drgania na kierownicy. Moje pytanie co należy dalej wymieniać skoro wymiana piasty i tarcz nie pomaga? Czy to wina felgi? Dystansu miedzy felgą a tarczą? Może wahacz? Jak to sprawdzić?

    Odpowiedzi (2)


  • Mini one 1.6 2003: Mini One 1.6 2003 wysoka temperatura, zegary

    Witam! Mam możliwość zakupu ładnego egzemplarza Mini One 2003r z silnikiem 1.6. Odbyłem krótka jazdę testowa i po powrocie na posesje właściciela, zauważyłem ze znacznie urosła temperatura i włączył się wentylator, po rozmowie z właścicielem stwierdził ze może być to termostat który się nie otwiera i może być uszkodzony ze względu na to ze był bardzo mało i sporadycznie używany, a przez ostatni miesiąc w ogóle. Czy rzeczywiście może być to tylko termostat. Generalnie auto wyglada naprawdę na zadbane. Kolejna kwestia która mnie zastanawia to brak klasycznego małego obrotomierza przed kierownica. Moje pytanie czy każdy z modeli posiadał taki obrotomierz czy spotykano również wersje bez. Jest to wersja z automatyczna skrzynia biegów. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!

    Odpowiedzi (1)


  • VOLVO S 60 2003: HAMULEC i GŁOŚNICZEK

    PO ZWOLNIENIU PEDAŁU HAMULCA SŁYCHAĆ SYGNAŁ DŹWIĘKOWY Z JAKIEGOŚ GŁOŚNICZKA PO NACIŚNIĘCIU JESZCZE RAZ HAMULCA SYGNAŁ MILKNIE

    Odpowiedzi (0)


  • Suzuki grand Vitara 1.9 ddis: Suzuki grand Vitara

    Witam dziś podczas jazdy a dokładnie podczas zmiany biegów Suzuki grand Vitara 1.9 wskoczył na maksymalne obroty i zgasł wie ktoś może co się mogło stać

    Odpowiedzi (1)