Artykuły motoryzacyjne

2017-10-16 | AKTUALNOŚCI

Moim skarbem są ludzie - Bosch Service Anmar

    Moim skarbem są ludzie Nie sztuką jest władać serwisem, który wymaga od szefa nieustannego zainteresowania poczynaniami załogi. Satysfakcjonującą sytuacją będzie scedowanie obowiązków na ambitnych mechaników, którzy chcą rozwijać się pod skrzydłami najlepiej rozpoznawalnej na rynku aftermarket marki. A jeśli wynagradzać takich na zasadach prowizji, można spać spokojnie, na- wet tysiące kilometrów od Rzeszowa.    

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-09-27 | PORADY

Używany Seat Ibiza III [2002-2008]: mały hatchback na różne okazje

Ładny, stylowy i przede wszystkim tani samochód segmentu B, który będzie też niedrogi w utrzymaniu. Seat Ibiza III kosztuje nie więcej niż 15 tys. zł, a mnogość wersji pozwala znaleźć coś dla każdego i na każdą okazję. Zarówno dla tych, którzy potrzebują mało wymagającego serwisowo środka lokomocji jak i dla miłośników dynamicznej jazdy.

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-07-18 | AKTUALNOŚCI

Klienci wybierają jakość

  Na sposób i kulturę obsługi klienci zwracają coraz większą uwagę – mówi Radosław Sobolewski, właściciel Bosch Car Service Carexpert z Ełku.

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-07-11 | AKTUALNOŚCI

Kamoka Auto Parts – marka o wysokich standardach

To nie produkcja samochodów stanowi dziś największy segment branży motoryzacyjnej w Polsce. Krajowy rynek w coraz większym stopniu opanowują firmy, które wytwarzają części zamienne. Równie śmiało poczynają one sobie także na rynkach zagranicznych. Przykładem takiej polskiej marki jest Kamoka Auto Parts.  

CZYTAJ WIĘCEJ2017-04-03 | AKTUALNOŚCI

Staliśmy się alternatywą dla ASO

 – wizyta w Bosch Service Polanowski w Toruniu        

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-02-13 | PORADY

Jakie świece do LPG?

Zasilanie gazowe stwarza nieco inne warunki pracy dla silnika spalinowego przystosowanego pierwotnie do spalania benzyny. Wynika to z innych właściwości tego paliwa. Jednym z podzespołów, który jest narażony na większe obciążenia jest układ zapłonowy w tym jego ostatni, najważniejszy element czyli świece zapłonowe.    

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-02-13 | PORADY

Co to jest ABS i jak działa w samochodzie

Uklad ABS, z j. ang. Anti-Lock Breaking System zapobiega blokowaniu kół pojazdu podczas hamowania. Został stworzony po to aby umożliwiać jednoczesne hamowanie (szczególnie gwałtowne) z możliwością kierowania pojazdem. W samochodach osobowych jest stosowany od lat 70. ubiegłego wieku, a od 1 maja 2004r jest wyposażeniem obowiązkowym wszystkich nowych aut wyprodukowanych w Unii Europejskiej. Do dziś, jeden z głównych producentów tego układu, firma Bosch, wprowadził już czwartą generację tego systemu.

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-02-13 | PORADY

Jaki silnik do gazu?

Popularność instalacji LPG w naszym kraju nie maleje. Polska jest jednym z wiodących krajów w Europie w ilości aut zasilanych tzw. „błękitnym paliwem”. Decydują o tym oczywiście względy ekonomiczne, bo między innym dzięki niskiej akcyzie, cena litra gazu wynosi mniej niż połowę ceny benzyny 95-cio oktanowej. O ile niemal każdy silnik benzynowy można przerobić na zasilanie gazowe, to nie zawsze taka operacja jest opłacalna, ponieważ wraz z rosnącymi wymaganiami w kwestii osiągów i emisji substancji szkodliwych, komplikacja współczesnych jednostek napędowych wymusza bardzo wysoką cenę adaptacji do zasilania alternatywnego, albo w krótkim czasie okazuje się destruktywna dla silnika naszego samochodu.

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-01-26 | PORADY

Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby

 Kupując używany pojazd lub po prostu przerejestrowując swój obecny z określonych powodów często napotykamy problem mocno i nieustępliwie trzymającej naklejki z numerem rejestracyjnym naszego pojazdu. Mimo tego iż naklejka ta jest niewielka, działający na nią klej jest bardzo mocny i często nawet po pomyślnym usunięciu samej naklejki pozostawia brzydkie, trudne do usunięcia ślady. W tym artykule postaramy się jasno przekazać w jaki sposób możemy skutecznie usunąć ową naklejkę aby tego śladu nie było oraz jak go usunąć gdy jednak na szybie pozostanie.

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-01-26 | AKTUALNOŚCI

Jak rozpoznać zużyty akumulator?

 Poprawnie działający akumulator nie stwarza problemów i niemal zupełnie o nim nie myślimy. Jak jednak rozpoznać kiedy potrzebuje pomocy z naszej strony a kiedy jest w pełni naładowany? Najpierw należy zmierzyć jakie jest faktyczne napięcie prądu na naszym akumulatorze. Czy faktycznie uległ rozładowaniu czy też przyczyny należy szukać gdzie indziej? Trwałość akumulatora uwarunkowana jest wieloma czynnikami, m.in. tym jak często eksploatowany jest samochód. 

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-01-26 | AKTUALNOŚCI

Jak zabezpieczyć drzwi samochodu przed zamarzaniem.

Wraz z nadejściem zimy i przymrozków powinniśmy zadbać o nasze auta. Tak, jak zabezpieczamy podwozie, tak należy zabezpieczyć również uszczelki we wszystkich drzwiach. Lepiej zrobić to zanim przyjdzie ta prawdziwa zima i okaże się, że jest już za późno i pozostanie nam wymiana uszczelek na nowe.

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-01-26 | PORADY

Jak rozpoznać zużyty pasek rozrządu?

  Pytanie to jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przez kierowców. W zasadzie określenie stopnia zużycia paska rozrządu na podstawie jego wyglądu jest praktycznie niemożliwe. Przebieg jest nie do ustalenia. Jego wygląd niemal nie zmienia się w trakcie użytkowania, wygląda on niemal tak samo tuż po montażu jak i pod koniec okresu eksploatacji.

CZYTAJ WIĘCEJ


2017-01-26 | PORADY

Jak ocenić stan klocków i tarcz hamulcowych ?

Hamulce są w każdym aucie jeśli nie najważniejszym to jednym z najważniejszych układów odpowiadających za bezpieczeństwo pasażerów. Nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od jego stanu. Regularne sprawdzanie należy do podstawowych elementów obsługi technicznej pojazdu.  

CZYTAJ WIĘCEJ


2016-12-12 | AKTUALNOŚCI

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Producenci samochodów prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii, by ograniczyć spalanie. Jakie daje to efekty? Patryk Mikiciuk z Team TOTAL postanowił to sprawdzić na przykładzie najnowszej wersji Mercedesa klasy C i jego starszego kuzyna. Co z tego wynikło? Zobaczcie sami!  

CZYTAJ WIĘCEJ


2016-11-30 | PORADY

Jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Zima jest trudnym okresem dla samochodów, zwłaszcza tych parkowanych na zewnątrz. Negatywnie na poszczególne części auta wpływają niskie temperatury, opady śniegu, szron osadzający się na szybach i lakierze, a także sól, którym posypywane są polskie ulice w czasie największych przymrozków. Jak zatem przystąpić do zabezpieczenia naszego samochodu na zimę? Porady zostały przygotowane przez sklep motochemia.pl

CZYTAJ WIĘCEJ


2016-11-08 | AKTUALNOŚCI

Raport awaryjności Volksawagen Passat B3-B7

Volkswagena Passata zna chyba każdy. Obiekt wielu kawałów, dowcipów i drwin. Model poddawany mniej lub bardziej profesjonalnym tunningom. Wół roboczy taksówkarzy, przedstawicieli handlowych, ale też rodzin. Potrafi także, być samochodem reprezentacyjnym, a wyposażeniem i stylistyką nadal dzielnie walczy z markami takimi jak Audi czy BMW. Jeździ po świecie od ponad 40 lat i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić. Jest jeden skrót motoryzacyjny, który niesamowicie mocno związany jest z samochodami VW. Oczywiście chodzi o znane na cały świat TDI. Jak Passat, to tylko w TDI! - słyszy się na każdym kroku. Silnik ten testowany jest przez prawie cały świat, podczas codziennej eksploatacji przez jego właścicieli. Zatem opinia na jego temat, że bez problemu pokonuje pół miliona kilometrów nie może być wyssana z palca. A jak to wygląda w naszych Polskich realiach? 

CZYTAJ WIĘCEJ


2016-08-11 | AKTUALNOŚCI

Co tanie, to drogie, czyli jak najlepiej kupić AC

Podczas poszukiwań autocasco, powiedzenie „co tanie, to drogie” możemy traktować jako zasadę numer jeden. Nieprzemyślany zakup polisy AC zbyt często daje nam złudny spokój. Niekiedy uważamy, że bez względu na cenę jaką za nią płacimy, naprawa auta będzie na najwyższym poziomie. Niestety, raczej nie będzie...  

CZYTAJ WIĘCEJ


2016-07-07 | PORADY

VANOS w BMW – co to jest i jak działa?

Zastosowanie zmiennych faz rozrządu w motoryzacji stanowi bardzo duże udogodnienie dla kierowców – samochód jest bardziej dynamiczny, a przy tym oszczędniejszy. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to zostało wprowadzone do marki BMW w ramach systemu VANOS. Jak działa taki system? I na co wpływa?

CZYTAJ WIĘCEJ


2016-07-04 | AKTUALNOŚCI

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii związanych z jej budową, eksploatacją i serwisowaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ