Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
FORD S-Max 2008r. 2.0 140KM 1. Czy filtr DPF po nie całym (niby) roku czyszczenia może znów się zapchać? 2. zapalają mi się zegary i gasną łącznie z kontrolkami. dodam ze tak jest na zgaszonym silniku bez kluczyka w stacyjce. po chwili tak jak by system załapał i jest ok ale trwa to około 15 min
Dzień dobry, w mojej corolli e11 HB fl 3-drzwiowej mam problem z klapą bagażnika. Aby ją podnieść trzeba użyć naprawdę dużo siły i tylko momentami idzie gładziej. Klapa nie ma problemu aby utrzymać się nad głową oraz wzorcowo się opuszcza. Konieczna jest wymiana siłowników czy może jest to kwestia tylko nasmarowania ? Pozdrawiam dziękuję za odpowiedź
mam pytanie odnośnie tempomatu otóż włączam go i jedzie autko jakiś czas i nagle sie rozłacza potem znowu trzeba właczyc i tak cały czas około 40 km jedzie potem sie rozłacza jaka by tu przyczyna była
witam posiadam opla corse b 1.4 benzyna z 96 roku na zapłonie wydaje dziwny dźwięk spod maski jakby jakies spiecie bylo taki jest dziwny myślałam ze to od radia ale gdy wylacze radio dalej jest to samo , a gdy odpale silniik zapala sie kontrolka silnika ale po chwili gasnie ? co moze byc przyczyna ? dodam tez ze auto ostatnio po wymianie jednej koncowej czesc tlumika zaczelo duzo spalac i na kazdej nierownosc na drodze ten tlumin slysze ;( pomocy
Witam mam scenic 2 1.9dci po odpaleniu na pierwszych mrozach w tym roku przy minus 20 nie wiem czy coś przymarzło bo od tego czasu jak jest ciepły to przebiera i ciężko pali jak by nie palił na wszystkie cylindry przy 2500 obrotach silnik nie przebiera pracuje normalnie proszę o pomoc
Witam, Mam problem z peugeotem 3008 2.0 hdi(150km). Zapalił sie błąd coś w stylu”Niewłaściwe działanie systemu oczyszczania spalin” nie pamietam dokładnie. Wyczyściłem Fap oraz egr i sprawdziłem ilość płynu fap jest około połowy po tym wszystkim samochód przez jeden dzień chodził normalnie, kolejny dzień po przejechaniu paru km znowu zapalił sie ten komunikat i samochód jeździ w trybie awaryjnym co może byc przyczyna tego stanu?
Witam. Po remoncie belki i hamulców z tyłu byłem na ustawieni zbieżność. Moje pytanie: czy wartość na "+" przy tylnym kole oznacza skręcenie do środka samochodu tylnego koła patrząc z góry na koło. Za odpowiedź dziękuje.
Witam mam problem padł mi alternator koło Koszalina holowano moje auto na warsztat, samochodowy, mechanik zadzwonił powiedział że trzeba wymienić koszt najtańszy 700 zł robocizna 150 zł za godzinę razem 4 godziny 600zl czyli razem 1400 zł zadzwoniłem zapytałem czy można zregenerować powiedział że tak koszt 600zl zł Czy to są normalne ceny ?
Dzień dobry Mam dylemat co do wyboru odpowiedniego oleju silnikowego. Jaka lepkość jest odpowiednia do tego modelu samochodu i firma produkująca? Przebieg wynosi 133 000 km.
Witam Bmw x3 g01 2017r Problem dziwny - pod czas jazdy często gaśnie wyświetlacz navi, głos jest cały czas, radio gra normalnie. Auto było na serwisie - wymiana czujnika cząstek stałych
Witam ! Mazda 323F Bj 1,6 benzyna/LPG r 2001. Przepraszam za przydługi opis. Auto straciło moc na trasie. Nie reagowało na pedał gazu . Musiałem redukować biegi i mocno cisnąć na niskich aby uzyskać jakąś prędkość . Już pod domem przy niskich obrotach zadymiło się z silnika . Zapaliło się chek engine. Sam wykonałem diagnostykę ELM 327 bo okoliczni mechanicy nie posiadali wtyczki do starego złącza Mazdy. Wykazała wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. Wymieniliśmy świece i przez dwa dni auto chodziło jak nowe , jednak trzeciego dnia przy niskich obrotach znowu straciło moc ,jakby jechało na dwóch czy trzech cylindrach . Jeździłem tak kilka dni na krótkim dystansie ok 1 kilometr aż całkiem zaczęło gasnąć w czasie jazdy i tutaj cud wyłączyłem i włączyłem stacyjkę kiedy się jeszcze toczyło i odpaliłem na tak zwany zapych. Auto odzyskało wigor i zaczęło jeździć jak nowe , jakby nie było żadnej awarii. Zrobiłem tak bez problemu 240 km. I niestety znowu utrata mocy. Odpala normalnie , gaz włącza się normalnie tyle że niema mocy, jedynie niekiedy jak mocno duszę gaz na niskich biegach to nagle startuje jak rakieta i idzie normalnie aż nie złapię gdzieś niskich obrotów na skrzyżowaniu. Muszę dodać że przed awarią uczyłem córkę jeździć i ona zadusiła ten silnik kilkanaście razy. A miała taki odruch że natychmiast go odpalała, jeśli to ma jakieś znaczenie ? Jestem ciekaw opinii bo mój interfejs wykazuje tylko wypadanie zapłonu a mechanik twierdzi że to mogą być zawory bo czasami słychać pojedyncze bulgotanie przy nagłej redukcji obrotów. Pozdrawiam.
Witam posiadam auto opel meriva 1.7 disel cosmo rok produkcji 2010 automatyczna skrzynia biegów i dzieje się z nim coś dziwnego kupiłam go w kwietniu tego roku i w pierwszym miesiącu od zakupu miałam dwa incydenty pierwszy to przy włączania się do ruchu mimo dodawaniu gazu na maksa auto tylko się toczyło nie zgasło nie włączyła się żadna kontrolka po prostu się toczyło /wskazówka obrotomierza podniosła się do 5/ przetoczyłam się tak ze 150 metrów cały czas po czym zaczął jechać jak trzeba/ nadmienię też że nie zauważyłam żadnych dziwnych dzwięków/ pózniej było wszystko ok -podjechałam do mechanika ,który stwierdził ,że komputer niczego nie pokazuje i ze pewnie nie umiem jeżdzić. Po tym incydencie po ok dwóch tygodniach miałam taką samą sytuację tylko że tym razem podczas jazdy więc zatrzymałam się zgasiłam auto i ponownie odpaliłam no i problem zniknął i wszystko było w ok aż do teraz jakieś półtora tygodnia temu ponownie przy włączaniu się do ruchu /przyhamowałam tylko żeby przepuścić auto i chciałam wjechać na główną drogę ale niestety ledwo się wtoczyłam nie było możliwości zatrzymania auta w tym miejscu żeby go zgasić i odpalić więc toczyłam się ok 150 m wciskając na maksa gaz po czym on zaczął przyśpieszać/a po raz kolejny ten sam problem pojawił się po upływie tygodnia cały czas to wygląda tak samo nie świeci się żadna kontrolka tylko samochód po prostu nie chce jechać no a dzisiaj wrzucam wsteczny chcę ruszyć a tu nic zgasiłam odpaliłam i ruszył ale boje się nim jechać więc go zostawiłam no i dzisiaj wyświetliła się lampka /usterka w układzie kontroli emisji spalin/proszę o podpowiedz o co może chodzić pozdrawiam
Witam posiadam citroena jumper 2.8 hdi 2004 mam pytanko jak usunąć immobilizer albo jak odpalić aby dojechać do mechanika
Witam.Kia ceed 2008 1.6 crdi sw. Stuki z lewj strony podczas jazdy po kostce i nierównościach, łączniki i tuleje wahacza ok. Przebieg 250000, odglos dobiega z okolicy deski rozdzielczej, moze poduszki amrtyzatora? prosze o rade
Witam. Mercedes Vaneo 1,7 CDI zgasł w trakcie jazdy , nie odpala na kluczyk, ale zapala na plaku i jakiś czas chodzi po czym gaśnie. Świecą kontrolki od silnika i EPS. Jaka przyczyna i czego mam się spodziewać. Z góry dziękuję.
Mam problem z fotelem pasażera nie można go zablokować w pozycji siedzenia.
witam, chodzi mi o palący się cały czas check dodam ze sonda lambda i świece zostały wymienione. Check zgasł na 2 dni i znów się zapalił ?? Błąd który wskazuje komputer to zbyt uboga mieszanka paliwa Moje drugie pytanie dotyczy dziwnych poszarpywać przy jeździe od ruszenia po przekroczeniu 80 km na godzinę nie szarpie . Wszędzie szukałem odpowiedzi na te pytania i nikt nie jest mi wstanie pomoc . 3 mechaników i każdy rozkłada ręce ....
Witam, taka dziwna sytuacja dziś , po przejściu w zapłon nawiew działa cały czas na full nie reaguje na zmniejszanie w 1-7 a po naciśnięciu przycisku off nawiew przekierowuje się na nogi , nie wiem czy czujnik temperatury się nie zaciął wskazywał przez długi czas 26* ale to i tak chyba zbyt niska temperatura żeby wentylator cały czas działał. Jakieś rozwiązanie ?
Zafira a 1.8 125KM rok 2002 Błąd 443 zawór odpowietrzania paliwa wymieniłem 2 zawory sprawdziłem filtr węglowy wszystko ok błąd po wylądowaniu zapala się dalej Proszę o pomoc
Witam, nie dawno kupiłem używany samochód poleasingowy. Był dokładnie sprawdzony przed zakupem natomiast w drodze do domu zacząłem słyszeć dziwne świszczenie, nie jest to ani bardzo głośne ale też ciche nie jest. Dzieje się to gdy dojeżdżam na ulicy np. do wolniej jadącego samochodu np. na biegu 4 (na innych też jest) i jadę tak jakby na luzie ale z biegiem. W tedy słychać te można było by nazwać świszczenie. Jak wciskam sprzęgło świszczenia nie ma. Występuje tylko jak to wyżej opisałem przy takim jakby jechaniu na luzie ale z biegiem ale jak dodaje gaz to też słychać ale mniej. Trochę jestem załamany ,że to może być grubsza sprawa, proszę o opinie.