Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
witam odgłosów brak ale pojawiła sie pomarańczowa kontrolka, komputer pokładowy wskazuje na łańcuch rozrządu lub czujniki. Samochód nie osiagnął jeszcze podawanej przez producenta ilości km. Ktos coś moze pomóc?
Problemem jest odpalenie auta. Przy przekręcaniu tego pokrętła do uruchamiania auta uruchamia się auto, cała elektryka działa, alarm też ale silnik nawet nie kręci jest totalna głucha cisza. Zero reakcji. Po podpieciu pod program tez nie wykazuje żadnego błędu. Normalnie czarna magia, a najlepsze jest to że nagle po kilku dniach bezruchu uruchamiam go bez problemu. Nie mam zielonego pojęcia co może się dziać.
Problem przy zmianie biegu raz po raz szarpnie z nizszego na wyzszy i odwrotnie. Jak jest dobrze to spoko jak cos sie dzieje to na wyswietlaczu zmieni bieg a skrzynia reaguje z opóźnieniem i szarpnie. W tym opóźnieniu podnosza sie obroty silnika jak na luzie, wymienilem olej filtr, bez zmiany skrzynia pracuje cicho. Proszę o radę.
Witam, gdy jadę powyżej 60 i hamuje to trzęsie się i wibruje kierownica, raz znosi lekko na lewo raz na prawo. Dodam że kierownica na prostych kołach jest leciutko skręcona w prawo i ma delikatny luz. Czy to mogą być drążki kierownicze albo ich końcówki? Drugi mój problem to że centralny z kluczyka zamyka tylko drzwi kierowcy, resztę trzeba zamykać od środka. Co może być nie tak?
Przy dodaniu gazu na biegu jałowym auto przydusza, przygasają wszystkie światła w kabinie. Na LPG samochód przerywa w trakcie jazdy. Na benzynie nie przerywa aż tak bardzo. Błąd P0133. Nie posiadam złącza elastycznego, jest tam wspawana rura oraz mam lekką dziurę w wydechu. Czemu auto przerywa? Świece i kable sprawdzone.
Witam. Problem polega na braku mocy i wniaskowaniu braku dzialającej turbiny. Na komputerze pokazało że czujnik ciśnienia doładowania. Czujnik wymieniony mocy nadal brak.. Może ktoś podpowie mi co jest grane. Auto kręci do 4 tyś. Czyli jest nadal w trybie awaryjnym.. proszę o pomoc
D.dobry Przy dynamicznym dodawaniu gazu między 1500 -1900 obrotów : slychac dźwięk jakby metaliczno świszczący... Tylko podczas jazdy od 2 biegu w górę.. Wymieniłem pasek , bez zmian to samo..??
Witam mam duży problem z Peugeotem 407. Problem zaczął się od przepustnicy, wchodziła w tryb awaryjny, zmieniłem moduł zrobiłem adaptacje i auto jedzie parę set metrów po czym włącza się wykrzyknik i oczywiście auto znów dochodzi do 1200-1500 obrotów i nie da się jechać, trzeba stanąć i wyłączyć stacyjke po czym znów trochę pojedzie itd... Kiedy odlaczam map sensor auto wariuje trochę ale po dodaniu gazu jedzie normalnie i problem znika. proszę o pomoc.
Witam. Mam pytanie czy warto kupić Vw Poli 1.4 automat z 2005 roku z przebiegiem 150000 km ? Największe obawy mam o automat dlatego pytam jakie przebiegi do remontu zrobi ta skrzynia ? Jaki to rodzaj skrzyni , ponieważ wiem ze nie jest to cvt , nie jest to dsg , czy jest to zatem klasyczny automat? Pozdrawiam Tomek.
Chcialbym zamontowac czujniki parkowania na tył i przód w hyundai ix20. W kilku warsztatach uslyszalem, ze montaz na przód nie będzie działał poprawnie i bedzie awaryjny. Jedyna sluszna opcja na przód to czujniki fabryczne. Czy mozliwa jest instalacja czujnikow nie fabrycznych tak aby przód sygnalizował jak należy. Czy do tego auta jakiś konkretny model?
Witam. - po wciśnięciu pedału sprzęgła słychać dudnienie oraz delikatne wibracje na pedale, które ustaje gdy puścimy pedał. - po wymianie kompletnego zestawu sprzęgła problem nadal istnieje. W czym może tkwić problem?
Witam moje pytanie to:chodzi o układ chłodzenia czy zimno czy ciepło po przejechaniu jakiegos 1 km włanczają sie wentylatory i chodza dopuki nie zgasze silnika. Dodam ze wskazówka na desce działa prawidłowo, była sprawdzana temperatura podczas jazdy i dochodziło do 130 stopni silnika, dodam że stało sie to po zamontowaniu instalacij gazowej. Ford focus mk 1 1.6 16V 99 rok.
Witam. Pali sie zolte kolko z trojkatem w srodku. Co moge zrobic aby zniklo?
Witam. Diesel kopci na czarno przy przyspieszaniu, była wymieniana turbina. Co może powodować to kopcenie?
Od jakiegoś roku włączał się na chwilę „check engine”. Po podpięciu do komputera nie było błędów. Teraz sprawa wygląda tak: Po włączeniu samochód jedzie 5 km i następnie przechodzi w stan serwisowy. Włącza się check engine, kontrolka od chłodzenia i obrotomierz spada na zero. Samochód jakoś jedzie, ale bez mocy. Po kolejnych 5km wszystko się naprawia. Kontrolki gasną, obrotomierz pokazuje obroty. Po kolejnych 2km na desce rozdzielczej wzrasta temperatura płynu chłodniczego do 80°C. Płyn a nawet koncentrat uzupełniony pod górną wartość. W momencie gdy silnik źle pracuje na podpiętym komputerze pokazują się błędy: - uszkodzony czujnik na wale, - uszkodzony sterownik pompy wtryskowej. I wtedy rzeczywiście podawane są złe wartości mieszanki z pompy na cylindry. Natomiast w pewnym momencie samochód przygazowuje i wszystko się naprawia. Potem chodzi jak brzytwa. Wszystko gra. Przy dużym mrozie (-20°C) w te zime nie chiał zapalić i przy obniżonych temperaturach przy odpalaniu przez chwilę był „siwy dym”. Ale nie dużo. Teraz pali na zwarcie. Może ktoś miał podobny problem. 3 warsztaty. Umieją podpiąć samochód pod komputer i zczytać błędy. Ale nikt nie umie wyciągnąć wniosków. Mi wydaje się, że bardziej może to być problem z elektryką, elektroniką czy chłodzeniem a nie z pompą wtryskową. Bo jeśli była by popsuta to czemu „samo naprawia” się w pewnym momencie?
Witam. Mam taki problem ze bierze duzo oleju i nie wiem jaki moze byc to powód? Silnik jest suchy. prosze o pomoc.
Witam. Interesuje mnie co oznacza błąd 08008 w Oplu Zafira 1,9?
Auto nie pali (tylko na plaka) Wymienione czujniki. Proszę o pomoc ,jestem dziewczyną a mechanicy rozkładają ręce. Co to może być ?
Witam. Odczytany kod błędu to p0204, od czego zacząć?
Witam! Dziś rano chciałem odpalić samochód, po przekręceniu kluczyka samochód odpalił "od strzała" po czym od razu zgasł, od tej pory nie chce odpalić, zero oznak życia. Rozrusznik kręci bez problemu, paliwo 1/4 zbiornika, bezpieczniki sprawdzone, VCDS nie wykazał błędów. Co to może być?