POWRÓT

Błąd związany z rozrządem

witam odgłosów brak ale pojawiła sie pomarańczowa kontrolka, komputer pokładowy wskazuje na łańcuch rozrządu lub czujniki. Samochód nie osiagnął jeszcze podawanej przez producenta ilości km. Ktos coś moze pomóc?

Aktualizacja 1
witam, konkretnie zaswiecila się pomarańczowa kontrolka błędu silnika, a podpięty pod komputer wskazuje łańcuch rozrządu.105 tys km ma zrobione czy wymieniać już ten łańcuch pomimo że go nie słychać żebyście tłukł ?

Aktualizacja 2
dowozimy do na serwis ponieważ nawet w serwisie forda w nowym Sączu nie umieli tego zrobić.rozrzad jest wymienimy auto dalej gaśnie i traci na obrotach jedyna szansa w serwisie w Krakowie nissana.podejrzewaja czujniki odpowiadające za informację o silniku wszystko wskazuje na te czujniki.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Jakie konkretnie błędy wyskakują?

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Należy zrobić diagnostykę pożądnym sprzętem diagnostycznym z opisem kodów i danymi biezącymi.Dobry sprzet np PDL5500 pokze dokładny opis ze to czujnik lu obwód czujnika.Nastepnie zeby wykluczyć instalacje lub czujnik miezymy oscyloskopem napiecie oraz sprawdzamy charakterystke wykresu czujnika.Jesli sie zgadza wiemy ze nie czujnik i nie instalacja.Wtedy przyczyną moze być;brak synchronizacji miedzy czuj,wałek korbowy/wałek rozrządu.naciągniety łancuch[jesli na łancuchu].przeskoczony o ząbek pasek,problem zkołem zmiennych faz rozrządu lub wytarte krzywki wałka[mało prawdopodobe]

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Należy rozebrać i sprawdzić w jakim stanie jest łańcuch, może być wyciągnięty.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.