Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
Witam. Jestem posiadaczem auta marki Hyundai i30 1.6 crdi z 2015 roku. Niedawno wymienione zostały świece żarowe ( dwie były uszkodzone). Przed wymianą auto wiadomo "kulało" przy odpalaniu, ale załapywało praktycznie od strzała. Po wymianie świec silnik odpala równo ale potrzebuje kilka (blisko 10) obrotów do uruchomienia. Pomimo tego że auto stoi w garażu ogrzewanym to problem ten występuje jak zauważyłem po dłuższym postoju. Jaka może być przyczyną?
Witam mam problem z samochodem Ford Kuga 2008 r nagle nie odpali nie reaguje na przycisk start stop ani na kluczyk nie świeca się żadne kontrolki ale centralne z kluczyka działa, odpięcie akumulatora nic nie dało układ kierowniczy zablokowany nie skręcę nawet kołami by przeparkowac samochód co się mogło stać? Dlaczego nie odpala? Jak odblokować koła?
Dzień dobry mam audi 80 b4 z 1994roku problem jest z obrotami na benzynie bardzo nie równo chodzi wręcz jakby targal czyli bardzo przerywa jej również na gazie ma zbyt wysokie obroty jak również przed odpaleniem gdy jest włączony zaplon mrogaja dwa kontrolki znajdujące się na górze.
saab 93 silnik 1.9 TID 150KM .Na zimnym odpala dobrze i równo jadę i na pierwszych światłach zaczyna lekko kuleć jakby na jeden cylinder.Przejadę kilometr czyli złapie temperaturę i znów równo pracuje.Nagrzanego zostawię na dwie godziny aż trochę ostygnie i przy odpaleniu puści jasną szaroniebieskawą chmurę na kilka sekund i znów nierówno przez chwile pracuje do momentu podgrzania i znów jest dobrze.Nie bierzeoleju ani płynu ma 170tys przebiegu .Czyściłem egr nic to nie pomogło .
Mini Cooper R56 benzyna 120KM - Samochoó dymi, ubywa tez płynu chłodniczego, w aucie zapach benzyną. Jak sprawdzić czy konieczna wymiana uszczelki, czy całej głowicy ?
Witam, posiadam opel meriva b z końca roku 2012 czyli modelowy 2013 1.4 120 km turbo z automatyczną skrzynia biegów AF40. Chciałabym w sierpniu pojechać nim na Węgry. Niestety to mój pierwszy automat i nie mam pojęcia co myśleć dlatego proszę o poradę. Skrzynia przy przelaczeniu z P na D lub R na D szarpie, wręcz powiem że czuć uderzenie nie jest to dźwięk metaliczny a raczej przytlumiony. Olej w skrzyni wymieniony przy 75000 km tuż po zakupie w ASO. Nie jestem pewna czy wcześniej było to aż tak mocne, ale czasem było. Wczoraj jechałam krótki odcinek drogi gdzie gwałtownie przyspieszałam, potem zatrzymałam się na Orlenie, oczywiście odczekalam około 2 minuty i włączyłam silnik, po zatankowaniu ruszyłam do domu przy przełożeniu z D na R wszystko było ok ale z R na D uszlyszam i poczułam uderzenie/szarpniecie. Postanowiłam zrobić jeszcze rundke w koło bloku i przekładałam kilka razy D-R, P-D, R-P i ten efekt był tylko przy kazdorazowym przełożeniu na D. Czy jest się czym martwić? Czy jest może tutaj jakiś znający się na tym mechanik? Lub mieszka w Warszawie na Ursynowie żeby można było się skonsultować? Bardzo proszę o poradę. Będę jechać z dzieckiem i mama, same kobiety nie chciałabym utknac w obcym kraju :) Pozdrawiam.
Witam mam mały problem z aprilla sr 50 na gaźniku, gaźnik wyregulowany, trzyma się na obrotach ale przy dodaniu gazu nie dostaje wystarczającej mocy żeby ruszyć z miejsca a gdy filtr się wyjmie to chodzi tak jak powinien, filtr nowy na gaźniku.
Witam, skrzypi mi sprzęgło jak jest nagrzany silnik. Jaka może być przyczyna ?
witam problem to piszczące hamulce corsa c wymienione klocki bosch kupiłem także pastę anty pisk tarcze są ok i dalej słychać pisk co może być przyczyną tych problemów?
Mam problem z coltem 1.3 benzyna, właściwie to mało co działa w nim poprawnie ale najgorzej jest w kwestii odpalania. Akumulator był ładowany bo padł, jeździł całe 2 dni i dalej klapa. Nowy akumulator pojeździł jeden dzień i znowu po dwóch dniach postoju jest kompletnie rozładowany. Pomocy
Cześć, Od dłuższego czasu podczas hamowania oraz przy wyższych prędkościach kierownica wpada w drgania. Drgania te dobiegają z prawej strony kabiny - od strony pasażera. Około 2-3 miesiące temu wymieniałem łożysko piasty w tym kole, od którego dobiegają drgania, ze względu na to, że huczało podczas jazdy w różnych zakresach prędkości. Krótko przed wymianą łożyska kupiłem nowe opony, więc wszystkie 4 koła zostały wyważone. Dodatkowo po zmianie opon wybrałem się na zbieżność i wszystko jest w porządku. Osobiście podejrzewam krzywą tarczę hamulcową, która również spowodowała nadmierne zużycie się łożyska piasty tego koła. Czy mój strzał okazuje się trafny? Kierownica zaczyna drgać podczas hamowań z każdej prędkości, najbardziej podczas lekkiego wciskania pedału hamulca oraz przy prędkościach powyżej 110 km/h.
Witam pacjent to laguna 2.0dci 150KM. podczas jazdy pry około 130-140 km/g zaczęły się drgania i utrata mocy oraz zaczęło być czuć w kabinie ropę. jak się później okazało przyczyna wycieku pęknięty przewód przelewowy wtrysków. Po wyminie przewodu brak wycieku moc jest ale w okolicy 3000obr i gwałtownym dodawaniu gazu- przyspieszaniu znów drgania i odcięcie gazu odpuszczenie do wolnych obrotów pomaga i znów można jechać. niema znaczenia który bieg
Witam. Posiadam samochód Opel Meriva 2004 z silnikiem 1.6 100KM. Mój problem polega na słabym ogrzewaniu, ciągle leci lekko ciepłe powietrze. Nagrzewnica wymieniona, termostat dobry. W czym tkwi problem?
Renault Laguna II IDE 2.0 140 podczas jazdy zapaliła się kontrolka świec żarowych auto nie reaguje na pedał gazu (powoli się toczy) nie przekracza 3 tyś obrotów chciałbym doradzić się co może być przyczyną nazwa błędu który pokazuje komputer to p0225 prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Witam posiadam Mastera 2.3 i mam problem, robi się ciśnienie w zbiorniczku, sprawdzałem testerem co2 i nic, macie jakieś pomysły ?
Siemanko mam problem z peugeot 407 1.6 HDI 110KM pokazywał paliwa na 100kM , wlaczyl sie tryb awaryjny i zaczał dymić na biało I jak go zgasiłem nie dało się go odpalić po czym wlałem paliwa I odpalił po tym Nieraz odpali nie raz W ogóle nie chce zapalić I kopci na biało normalnie mleko I nieraz zmiesza się z czarnym I zapala się kontrolka z przekreślonym kluczykiem , był zmieniony filtr paliwa , odpowietrzenie wtryski A teraz w ogóle na kluczyk w stacyjce nie reaguje , I dodam że podłączony był pod kompa nic nie pokazało i drugi raz podłączyłem go pod komputer specjalny pod Francuzy i też 0 błędów,co to może być bo sam już nie wiem . Pozdrawiam
bmw 735i 97r po wymianie uszczelek kolektora dolotowego,klawiatury,wymiany odmy autko nie chce odpalać,wcześniej ciekł olej z pod klawiatury.Węże od chłodnicy twarde na zimnym silniku.auto przed naprawą jeździło.Czy to możliwe że po uszczelnieniu silnika skrzynia korbowa ma za duże ciśnienie,może jest coś zapchane ?
Auto traci moc powyżej 140km /h i zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych. Wymieniłem sterownik turbiny(nastawnik) jeden z wtrysków paliwa który ponoć łał i nic, ręce powoli opadają. Zostaje mi jeszcze czujnik ciśnienia w intercooler i katalizator, pomysły mi się kończą. No jest jeszcze sterownik silnika(komputer sterujący) ale nawet nie wiem gdzie go szukać w Audi Q7. Proszę o jakieś pomysły jeśli ktoś miał podobny przypadek.
Witam posiadam Audi, przebieg 210 tys.km.Mam problem z wypadaniem zapłonu na 4 cylindrze wymieniłem komplet świec,cewki,za każdym razem gdy przyspieszam na pełnym pedale gazu zaczyna się wypadanie i przestaje po odpuszczeniu nie zależnie czy zimny lub ciepły silnik .Jakieś sugestie co jeszcze można by było ewentualnie sprawdzić.
Witam Przy gwałtownym przyspieszeniu słychać tyrkotanie ze strony silnika, natomiast przyspieszają powoli nie ma tego tyrkotania. Czy to może być coś poważnego ? Z góry dziękuję za informację