Zapytaj mechanika

Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.

ZADAJ PYTANIE


Dodaj Twoje pytanie

Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.

* = pole wymagane




Ostatnio dodane pytania

  • Mazda 2, diesel, rok produkcji 2008: zapach paliwa we wnętrzu

    Przedostawanie się zapachu oleju napędowego do wnętrza, gdy jest włączony nawiew - po kilku minutach jazdy. Gdy nawiew przechodzi przez klimatyzację, tego zapachu nie ma. Moje obserwacje to "pocąca" się ( czyli pokrywająca się chyba olejem silnikowym) obudowa turbinki odsysającej opary z odmy.W warsztacie oczyszczono jakieś rury i rurki, ale bez większego efektu. Kazali obserwować. Serdecznie pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Ford, Fiesta, 2013: Spryskiwacz

    Fiesta MK7 lift 2013 1.0, Spryskiwacz przedniej szyby nie działa. Ten tylni działa bez zarzutu. Po wciśnięciu przycisku spryskiwacza pompka w ogóle nie odpowiada. Przed całkowita śmiercią, po kilku razowym wciśnięciu przycisku, pompa co 2-3 wciśniecie pryskała płynem, później coraz rzadziej i teraz nie spryskuje wcale. W samochodzie jest jedna pompka obsługująca oba spryskiwacze przedni i tylni, ten drugi działa bez zarzutu. Nie jest to kwestia bezpiecznika. Z góry dzięki za pomoc

    Odpowiedzi (1)


  • Ford Fiesta ST150 mk6: Skrzynia/sprzęgło Fiesta st150

    Podczas jazdy słyszałem trzaśnięcie pod maską i skrzynia była zablokowana na 3 biegu (lewarek poruszał się tylko w pozycji 3 i 4). Po paru dniach postoju na parkingu lewarek skrzyni biegów zaczął chodzić normalnie, jednak nie powraca sam na luz po pchnięciu, a samochód pozostaje na luzie. Proszę o pomoc.

    Odpowiedzi (1)


  • Vw passat b6 2009: Ikona świec żarowych

    dobry wieczór. przy dużych prędkościach ikona świec żarowych zaczyna migać i po tym auto nie nabiera prędkości, co może być problemem?

    Odpowiedzi (2)


  • P206 SW 75 KM 2007 TU3JP Pb+LPG: P206 SW gaśnie przy zmianie biegu w niskich temp zewnętrznych

    Peugeot 206 SW 75 KM TU3JP 2007. Pb + LPG Jeśli jest ciepło na zewnątrz to jest wszystko ok. Przy temp poniżej ok +5C po dłuższym postoju na zimno odpala zawsze na raz ale po przejechaniu kilkudziesięciu metrów i wystrzeleniu gaśnie. Ponowne odpalenie zazwyczaj już pomaga i jedzie dalej. Im zimniej tym gorzej, czasem gaśnie kilka razy zawsze przy zmianie biegu, bez hamowania. Ściśle powiązane z temp zewnętrzną. Wszystko dzieje się na długo przed przełączeniem się na LPG. Świece i cewka nowa, przepustnica elektroniczna, czyszczona. Kolektor czysty. Nie podmieniałem MAP Sensora jeszcze. Błędów brak, oprócz nie działającej pompy ABS Pozdrawiam

    Odpowiedzi (0)


  • Audi q5 2010 : Wyskakujący bieg

    Witam jestem posiadaczem audi q5 silnik 2.0 rocznik 2010 mój problem polega na wyskakującym pierwszym biegu co jakiś czas podczas jazdy na drugim przy dodaniu gazu lewarek próbuje wyciągać do przodu a jak się puści gaz wraca do tyłu Pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Renault laguna I 1999r: Zerwana świeca

    Renault laguna I 1.9 dci zerwana świeca żarowa. Gdzie zrobić szybko i tanio bez demontażu głowicy ??

    Odpowiedzi (1)


  • Audi a8 3.7 2004: Pompa paliwa

    Witam. Audi a8 d3 3.7. Posiada 2 pompy g6 i g23. Czy pompa g6 powinna pracować caly czas gdy silnik nie jest włączony ?

    Odpowiedzi (0)


  • VW GOLF V 1.6 Benzyna 2005: zapalony Check - błąd 19058

    Witam serdecznie . mam wielki problem w Golfie V 1.6 benzyna 102 km silnik ( BGU )cały czas zapala sie kontrolka ( Check )po podłaczeniu do komputera jest bład- P 2626 - sonda została sprawdzono działa poprawnie ( sonda jest 5 biegunowa ) - było przebicie niby na kablach - te kable tez zostały zrobione - bład zresetowany na komputerze a po kilkunastu kilometrach znowu zapala się Check . pojechałem na komputer i pokazał błąd 19058 ( obwód równoważenia prądu pompowania czujnika O2 / przerwa , blok 1 czujnik 1 - nieciągły Z góry dziekuje za podpowiedzi - pozdrawiam Marek

    Odpowiedzi (1)


  • Citroen xsara 1.4i 1998 : Pytanie w czym może być problem

    Witam serdecznie posiadam citroen xsara 1.4i 1998 wskaźnik poziomu paliwa w trakcie jazdy pokazuje normalnie, a jak auto odpalę na postoju to wskazówka opada i już nie pokazuje tak samo jak wcześniej w czym może być problem?

    Odpowiedzi (1)


  • Audi a4 b7 2.0 tdi 2005: Audi a4 b7 2.0 tdi kopci i brak mocy

    Witam w moim audi a4 b7 140 km zaczęło się dziać coś nie tak auto zaczęło kopcić na czarno i traci moc a przy 110-120 odcina je całkowicie co może być przyczyna ?

    Odpowiedzi (1)


  • Opel A Astra J 1.6 2012 benzyna: ON zamiast benzyny

    Witam, posiadam opla astre J 1.6 benzyna. Problem jest taki, że żona przez przypadek zalała na stacji 2 litry oleju napędowego i się opamiętała na szczęście, następnie zalała 25l benzyny. Auto na razie jeździ normalnie. Czy tak mała ilośc ON moze mieć wpływ na silnik?

    Odpowiedzi (1)


  • Meriva B 2014: Meriva B brak mocy

    Witam. Posiadam opla Meriva B rok 2014. Problem z jakim się borykam to brak mocy na 3 i 4 biegu. Gdy chcę wyprzedzić kogoś z miejsca nie ma mowy . Musi się dobrze rozpędzić . Mogę deptać pedał gazu a on nie ma mocy. Silnik pracuje równo nie szarpie. Wjazd pod stromą górkę to ogromny stres. Miało być w nim turbo ale ja tego nie czuję. Jakiś czas temu zdarzyło się że strasznie muliło autem,szarpnęło autem kilka razy, na moment zaświecił się check i dalej jechał ok. Zmieniłam stacje benzynową i jest ok. Te problemy z przyspieszeniem już są jakiś czas na komputerze nic nie wychodzi. Nauczyłam się z tym jeździć ale cholera mnie bierze jak stare autka mnie wyprzedzają a ja deptam pedał w podłogę a tu nic. Może ktoś ma pomysł? Pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Peugeot 3008 2014 rocznik: Radio nie wyświetla

    Nie załącza się wyświetlacz radia w peugeot 3008 nie widać obrazu z kamery cofania

    Odpowiedzi (0)


  • Bmw e65 735i 2004r: Skrzynia wariuje

    Witam czy wymiana cewek pomogła w prawidłowym działaniu skrzyni?? U mnie jak zrzuca na drugi bieg i pierwszy jest stukot. Po zrobieniu adaptacji skrzynia przez jakiś czas jest dobrze potem znowu wraca usterka. Przy dużej prędkości 130km/h i wzwyż skrzynia wariuje i włącza błąd reduced acceleration. Na silniku także wyskoczył błąd reducet acceleration i to wina cewek. Oczywiście bede je wymieniał ale czy to może być wina cewek ze skrzynia tak się zachowuje czy szukać gdzies indziej błędu mimo ze serwisowka nie pokazuje błędu na skrzyni, czy może skrzynia jest juz do wyrzucenia?? Bmw e65 735i 272KM 2004r.

    Odpowiedzi (0)


  • Volkswagen, Passat Kombi, B5 1.9 tdi rok 1998: Utrata Mocy i Biały Dym

    Mam problem z vw passat b5 1.9 tdi jechałem około 120km w pewnym momencie usłyszałem gwizd utracił moc i strasznie kopci co to oznacza

    Odpowiedzi (1)


  • suzuki sx4 2011: luz zaworowy

    Proszę o wymiar luzu na zaworach w silniku SUZUKI SX4 1,6 120kM (M16A)

    Odpowiedzi (1)


  • opel 1.4 turbo : wzrost temperatury i spadek mocy przy jezdzie pod góre na wysokich biegach

    przy prędkości ponad 100 km/h przy podjeździe pod górkę wzrasta temperatura silnika pow 100 stopni, po odpuszczeniu gazu wraca do normy silnik traci moc przy wzroście temperatury

    Odpowiedzi (1)


  • Chevrolet Cruze 1.6 16v 2010 80kw : Kable sterowania silnika

    Witam mam chevroleta cruza 1.6 16v 2010 80kw i mam problem z kablami sterowania silnika byłem już u 5 mechaników i wszyscy mówią że najlepiej wymienić ale nigdzie nie mogę tego kupić czy wie ktoś gdzie można kupić ??

    Odpowiedzi (1)


  • Toyota yaris verso 1.4 d4d 2002r : Problem z klimatyzacją toyota yaris verso 1.4 d4d 2002r

    Kupiłem toyota yaris verso 1.4 d4d 2002r. Nie działała klimatyzacja. Po oględzinach mechanik ustalił że brak przewodu powrotnego z nagrzewnicy. Jakaś kostka wisi luzem. Nie wiem gdzie jest podpinana i gdzie jest podłączona brakującą rurka. Chciałbym naprawić klimę, ale nie wiem jaki przewód szukać i gdzie go podłączyć żeby potem sprawdzić szczelność i nabić klimę. Proszę o informację. Pizdrawiam

    Odpowiedzi (0)