Zapytaj mechanika

Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.

ZADAJ PYTANIE


Dodaj Twoje pytanie

Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.

* = pole wymagane




Ostatnio dodane pytania

  • Hyundai ix35 1.7 crdi 2012 r.: Szarpanie auta

    Witam.W moim Hyundaiu ix35 1.7 crdi występuje szarpanie jakby brakowało mu paliwa .Dzieje się to tylko przy równomiernej jeździe trzymając nieruchomo pedał gazu. Dziwne jest to że dzieje się tak w czasie dodatnich wyższych temperatur zewnętrznych w zimie jest ok. Był bym wdzięczny za jakieś wskazówki . Dziękuję

    Odpowiedzi (1)


  • Ford Focus MK3 , 2015 rok, 1.5 TDCi 120 KM: Problem z nawiewami

    Witam , posiadam forda focusa mk3 z 2015 roku, silnik 1.5 TDCi 120 KM. Mam problem z nawiewami kierowcy i pasażera. Dwa nawiewy przy lusterkach bocznych działają prawidłowo lecz nawiewy środkowe prawie nie działają. Nawet na najwyższym biegu powietrze ledwo przez nie leci. Jaki może być problem czy te dwa nawiewu mają osobne sterowanie i są osobno podłączone że nie działają tak jak pozostałe? Pozdrawiam Dawid

    Odpowiedzi (1)


  • Jeep Grand Cherokee WK 2006 3.0 CRD: skrzynia biegów

    Mój samochód to Jeep Grand Cherokee WK 2006 3.0 CRD automat. Proszę o poradę może ktoś miał podobny problem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jest dzień gdzie skrzynia biegów pracuje płynnie bez szarpania a jest dzień kiedy szaleje. Przy dojeżdżaniu do świateł, przed zatrzymaniem jest dość potężne stukniecie, są momenty kiedy trzyma za długo na biegu albo rusza bardzo powoli pomimo że obroty rosną (podobne odczucie jakby się sprzęgło ślizgało) ale po chwili wraca do normy. Olej był wymieniany w skrzyni. Ostatnio zaczął pokazywać się komunikat „Service Park Assist”. Wcześniej pokazywał się raz na 2 tygodnie, teraz kilka razy dziennie. Zauważyłem niedawno również że tempomat czasami działa a czasami nie działa. Pisze o tym ponieważ te awarie czasami się zbiegają. Na przykład dzisiaj ruszyłem i po chwili włączył się komunikat „Service Park Assist” i w tym samym czasie skrzynia przestała ciągnąć , samochód jechał bardzo powoli. Po zatrzymaniu wszystko wróciło do normy. Czy za takie objawy może odpowiadać jakiś moduł, np. jakiś centralny? Dziękuję z góry za pomoc zwłaszcza że mechanicy nie chcą się tego za bardzo po podjąć a serwis to ostateczność. Dodam jeszcze że taki podstawowy skaner błędów nic nie pokazuje.

    Odpowiedzi (0)


  • Citroen C4 2006: Citroen C4

    Witam .Citroen c4 2006 rok 1.6 ,16v. Gaśnie na wyświetlaczu prędkość, kilometry i zapala się kontrolka check, ładowanie itp. Po podłączeniu pod elm327 pokazuje brak komunikacji CAN .Pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Skoda Fabia 2,2008, 1.4 benz: Problem z Klimatyzacją Skoda Fabia 2

    Witam, mam problem z klimatyzacją w Skoda Fabia 2 2008, 1.4 benz, klimatyzacja załącza się po uruchomieniu silnika i chłodzi natomiast po przejechaniu paru kilometrów po mieście kompresor się wyłącza(na autostradzie ani przez moment nie działa), z obserwacji problem nasila się w upalne dni, kompresor w tedy załącza się dosłownie na 15 sekund, czynnik jest uzupelniony

    Odpowiedzi (1)


  • Citroen Berlingo 2007 HDi 1,6: Zagadka z Citroenem Berlingo 2007 HDi 1,6 który nie chce zapalić.

    Auto ma około 170 tyś km przebiegu. Problem powstał kilka dni temu w czasie jazdy auto nagle zgasło, dodatkowo przestały działać wycieraczki i światła oprócz postojowych, rozrusznik normalnie kręci. Mam wrażenie jak by pompka nie podawała paliwa. Szyby elektryczne działają, klakson też działa. Nie wiem gdzie może być przyczyna czy w module, pasek alternatora nie jest zerwany nie bardzo wiem gdzie mam szukać usterki ?

    Odpowiedzi (1)


  • Nissan Micra k12 2007 rok: Piszczący dźwięk

    Po przejechaniu ok 120 km dziś na trasie ekspresowej, jeżdżąc już po mieście w kabinie odezwał się alarm, zaczęło coś piszczeć, ciągłym sygnałem (żadna kontrolka się nie zapaliła). Zjechałam na parking, wyłączyłam silnik i światła a dźwięk nadal wył. Po ponownym włączeniu silnika dźwięk ucichł ale jednocześnie otworzył się bagażnik tylny. Ktoś ma pomysł co to może być?

    Odpowiedzi (2)


  • peugeot 206 cc 1,6 cabriolet 2003 rok: Ile ma sprężyn

    Witam dałam do naprawy peugeot 206 CC,1,6 automat ,padła sprężyna przędna po lewej stronie ,wymienili trzy i chciałam się dowiedzieć ile ma sprężyn ten samochód

    Odpowiedzi (1)


  • ford fusion 1.4 tdci 2007: mróga kontrolka

    ford fusion 1.4 tdci przeszedł w tryb awaryjny pali się wykrzyknik ,silnik pracuje nie równo a po zgaszeniu słychać jakby coś przełączało się w okolicach filtra paliwa ,proszę o pomoc

    Odpowiedzi (1)


  • Toyota rav 4 2003r: Radio fabryczne

    Radio nie łapie żadnej stacji a jak już się uda to trzeszczy jakby było spięcie

    Odpowiedzi (1)


  • Toyota land cruiser , 120 d4d 3.0 2003: Land cruiser Po wymianie akumulatorów nie odpala

    Dzień dobry Mam taki problem ze po wymianie akumulatorów kręci ale nie odpala. Użyłem plaka żeby odpalił i silnik ruszył , ale od razu zgasnął. Trochę porozkrecalem i okazuje się ze pompa paliwa nie podaje do silnika ropy. Pedał hamulca jest luźny . Można go palcem wciskać . Kolejny problem jaki mam to taki, ze posiadam klucz serwisowy(zapsowy, taki szary) natomiast pozostałe dwa mastery są ułamane i w dwóch częściach. Ale auto normalnie na serwisowym odpalało do czasu wymiany aku Land cruiser 2003r 120 d4d 3.0 diesel

    Odpowiedzi (0)


  • Ford mondeo tdci 2003: Mruga kontrolka świec brak błędu na komputerze

    Witam mam problem z mondeo mk3 tdci po przekręceniu kluczyka mruga kontrolka świec auto ciężko odpala i kopci na biało ,przez chwilę nie ma ładowania i nie reaguje na gaz komputer nie widzi błędu po rozgrzaniu dymienie ustaje ale kontrolka cały czas mruga dodam że auto ma moc nie wpada w tryb awaryjny i rozgrzane odpala na widok kluczyka

    Odpowiedzi (0)


  • Volkswagen polo 2010: Falowanie obrotów Volkswagen Polo

    Witam, Po odpaleniu auta na zimnym silniku, falują obroty, autko czasem zgaśnie. Czuc benzynę. Gdy autko złapie temperature wszystko wraca do normy. Wymienione świece zapłonowe oraz czujnik temperatury. Polo 1,2 benzyna 2010 r.

    Odpowiedzi (1)


  • Volvoxc60 z 2010 R disell: Czujnik płynu chłodzącego

    Volvo xc 60 z 2010 problem z czujnikiem płynu chłodzącego po podłączeniu komputera wynik pokazuje -45' więc wymieniony został czujnik lecz nadal pokazuje taka wartość jakie mogą być problemy i czy można w ogóle jeździć

    Odpowiedzi (1)


  • alfa romeo 156 2,0 jts 2002r: Alfa 156 zgasła i nie chce odpalić

    Witam mam problem z moją alfą romeo 156 2,0 jts zgasła podczas jazdy i nie chce odpalić słychać tylko głośną metaliczna pracę rozrusznika. wcześniej świecił się check engine błąd czujnik położenia wału, wyłączałem kilku krotnie ten błąd. co to może być za usterka? czy awaria rozrusznika może unieruchomić auto czy może czujnik położenia wału? czy jakaś inna przyczyna? proszę o pomoc.

    Odpowiedzi (4)


  • Toyota Celica 2.4 benzyna 2007 wersja amerykańska: Spadek mocy w upalne dni

    Dziwne problemy z przyspieszeniem zwłaszcza w upalne sloneczne dni .Zauwazylem ze gdy tylko samochod stoi na słoncu i jest nagrzany jak w saunie traci totalnie moc ,reakcja na pedal gazu jest slaba .DZiwne bo przeciez samochod nawet w niesloneczne dni rozgrzewa sie pod maska i potrafi jechac o niebo lepiej .Tak samo jest po miedzy jazda po drpdze utwardzonej a np bo nierownosciach czu bruku .Jak wjade w las czy na tzw dziury wyboje nawierzchnie brukowa auto sunie i wciskaw fotel i pedal gazuvreaguue na kazde wcisniecie .Wjade tylko na asfalt muł ,cisnienie paliwa w normie filtr paiwa nowy ,katalizatory czysciutkie oleje nowe swiece wszystko co tylko mozliwe

    Odpowiedzi (1)


  • Kia Sportage 2016: Pompa paliwa

    Witam,posiadam Kie Sportage z 2016r 1.6 177KM i mam pytanie dotyczące pompy paliwowej , a mianowicie przy prędkości 34KM/h załącza się ona wydając delikatny stuk .Byłem z tym w Aso Kii i stwierdzili,że tak ma być .Mam dylemat czy ma tak być, czy mnie po prostu zbyli .Proszę o opinię.

    Odpowiedzi (1)


  • Audi A6 C5 2001: Problem z gazem

    Witam mam audi A6 C5 1.8T w gazie z 2001 roku i mam taki problem ze po chwilowej jeździe jak zgaszę samochód i za chwilę chce gdzieś pojechać to nie chce się wkręcać na obroty bez przebazowania na sprzęgle .

    Odpowiedzi (1)


  • Peugeot 407 2.0 HDI 2005 rok : Engine fault repair needed

    Komunikat: Engine fault repair needed. Co to może oznaczać? Proszę o info.

    Odpowiedzi (1)


  • Ford Kuga 12.2014 ,110.00 kw,1997.00 cm : Ford kuga błąd U0402

    Po przejechaniu 30 km wyskoczyła żółta kontrolna i komunikat usterka skrzyni biegów , ogranicz ... i po chwili to zgasło a zapaliła się czerwona i samo wskoczyło na luz. Dzieje się tak powyżej 3 tys obrotów . Auto automat . Błąd U0402

    Odpowiedzi (1)