Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
Witam mam Hondę Civic 2.0 diesel, mam taki problem jak chce jechać normalnie auto przyspiesza przy wciskaniu gazu, jeśli chce jechać z jedną prędkością obroty odrazy spadają do 1000ob po wciśnięciu dwukrotnie gazu jedzie równo dopóki nie ruszę pedałem, jeśli wciskam gaz by rozpędzać auto wszystko jest ok dopóki nie chce jechać z jedną prędkością
Ford Mondeo Kombi MK3 z 2007 roku - czy cena 1000-1600 zł za naprawę tylnego zawieszenia to nie za dużo? Rozstrzał cenowy ma wynikać z tego, czy uda się ocalić jakieś części czy trzeba będzie wycinać (?) Nie wiem czy mechanik nie chce mnie wyrolować jako kobiety ;-)
Hyundai tucson 2.0 credo 140 naprawiona turbina wymieniony dpf i czujnik różnicowy ale dalej mruga check i pokazuje błąd 2002 i 2238?oba dotyczą dpf i jak dalej rozwiązać
Nie był wymieniany rozrząd/pasek. Objaw jest taki że w "mokre" dni przy pierwszym odpaleniu auta zaczyna piszczeć potem przestaje. Natomiast to co gorsze to czasami w czasie jazdy zapala się kontrolka akumulatora. Na biegu jałowym się zapala czasami a jak włączę bieg i dodam gazu to znika.
Podczas ruszania z 2 biegu a czasami i z 1 wydobywa się dziwny dźwięk z okolicy napinacza paska klinowego (napinacz wymieniony brak poprawy). Mechanik nic nie znalazł a dźwięk strasznie irytuje. https://youtu.be/sLB-Gtn0tNs
Renault megane 3, 2009 po wymianie uszczelki pokrywy silnika i wymianie oleju nie chce odpalić. Odpinane było wszystko co konieczne by się tam dostać łącznie z wtryskami i przepustnica. Co może być nie tak?
Witam. Kupiłem golfa plus 6 chodził dobrze wymienili rozrząd i jest wskaźnik mocy i do pewnego momentu idzie do góry i dalej nie chce, co to może być?
Witam Peugeot 207 CC 1,6 16 V 02.2007 automat Od pewnego czasu brak mocy i szarpie przy zmianie biegów , strasznie głośno chodzi. Po diagnostyce komputerowej stwierdzono Błąd przesunięcia fazowego Wydechowego wałka rozrządu . Będę wdzięczny jak mi ktoś pomoże i powie czy muszę wymieniać cały rozrząd z kołami , pompa itd.. czy wystarczy wymienić tylko łańcuch rozrządu ? Dziękuje i pozdrawiam
mrugający panel główny w Hyundai i 30 po zapaleniu silnika świeci prawidłowo gdzie szukać usterki
Jaki jest powód zapalenia się kontrolki silnika w Hyundai Kona 2019r ?
suzuki grand vitara 2004r zniknęły napędy 4x4 pokazuje że są załączone a nie ciągnie 4x4
Odczuwalne drgania (dławienie) w fotelu kierowcy podczas wolnych obrotów.
Po zamknięciu z pilocika drzwi samochodu lewe tylne się nie zamykają , reszta jest ok , w czym tkwi problem ?
Honda Civic z 96 roku . Parujące szyby ! . Proszę o pomoc/ rady
Panowie pytanie. Jakiś czas temu wylało się ponad 2 listy oleju 4w40. W bmw e36. diesel 2.0. Skrzynia 6 biegowa. 2003r Było to około tydzień temu. Wytarłem ile mogłem. Teraz po szybkiej przymusowej przejażdżki. Zaczęło coś gwizdać przy gaszeniu silnika. I leci dym spod maski. Ale to raczej olej gdzieś pozostał. Jak może być przyczyna hałasu przy gaszeniu.
mam problem z kugom rok 2011 . postoi kilka dni i nie mogę odpalić wyczerpie cały akumulator , za każdym razem musze lądować akumulator jest nowy pozdrawiam marian
Posiadam Toyotę Aygo r.2008 ,mam problem z tylnymi światłami stopu .Gdy zahamuję i zdejmę nogę z pedału światła tylne nadal się świecą. Moja reakcja na ten problem jest taka że naciskam ponownie pedał hamulca kilkukrotnie i wówczas światła gasną. Ruszam samochodem i hamuję ,po zdjęciu nogi z hamulca światła palą-czyżby awaria czujnika hamulca? prosze o informację
Witam. Chciałbym zapytać gdzie znajduje się czujnik położenia wału korbowego w Polo 1.4? Rocznik 1999
witam, Renault scenic 2 2,0 lpg automat od pewnego czasu mam problem , w czasie jazdy samoistnie włącza się tryb awaryjny po uprzednim szarpnięciu Musze na chwile stanąć i zgasić silnik aby ponownie odpalić i jest dobrze czasami na krótko Pokazuje sie na tablicy dziwny znak Bylem na warsztacie gdzie wymieniono mi przepustnice - nic nie pomoglo Prosze o porade Dziękuje, pozdrawiam
Audi a5 2.0 tfsi 180km Dzień dobry, mam problem a mianowicie kupiłem samochód i po 3 dniach wyskoczył problem epc rzekomo mówiący o ciśnieniu oleju ( nie znam się totalnie) zaprowadziłem do mechanika zmienił olej, filtr i problem dalej był, następnie podpiął samochód i zmierzyl ciśnienie. Ogólnie dobrze poza biegiem jałowym gdzie było 0.5 bara I teraz mam pytanie ponieważ nie chciałem koncyzc rozprawy na drodze sądowej dogadałem się na 3000 i zmianę umowy na 14400 ( wcześniej było 17400) z usterką i mam to zrobić na własny koszt Oprócz tych 3000 mogę dorzucić jeszcze 4000 max od siebie no i myślałem że to będzie wystarczająco zeby to auto zrobić ewentualnie wymienić to co się zepsuło/zatarło przez czas jazdy na takim ciśnieniu(przypominam że się nie znam xD ) No i niestety mechanik u którego jest auto mnie zmartwił bo powiedział mi że zaczął by od pompy oleju która musi kupić po litrową to okolo 800 zł + wymiana odmy bo coś jest nie tak + odlanie oleju itp no i mówi że to wyszło by 2000 Po czym jeśli to nie da rady będzie trzeba remont silnika robić co wyniesie około 10000 ( mimo że w czerwcu był wymieniany rozrząd ) I teraz mam pytanie jak oczywiscie z doświadczenia, zdalnie proponowali byście to ogarnąć w razie gdyby ok wymianie pompy dalej nie pomogło ? Czy zmieszczę się wtedy w 5000 ? Czy mogę np wymienić tylko części które się zatarły czy tam są zmęczone ? Co zrobić ( jeśli się da) żeby zmieścić się w kwocie 7000 Chciałbym również nadmienić że silnik pracował względnie dobrze nie szarpał nie dymił nie miał braków mocy. Dzięki z góry i jeszcze raz proszę i wyrozumiałość jestem młodą osobą kupiłem auto za swoje zarobione pieniądze i niestety tak to się skończyło bo no nie każdy się zna :(