Zapytaj mechanika

Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.

ZADAJ PYTANIE


Dodaj Twoje pytanie

Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.

* = pole wymagane




Ostatnio dodane pytania

  • Honda Civic aerodeck 2.0itd: problem z autem

    Witam mam Hondę Civic 2.0 diesel, mam taki problem jak chce jechać normalnie auto przyspiesza przy wciskaniu gazu, jeśli chce jechać z jedną prędkością obroty odrazy spadają do 1000ob po wciśnięciu dwukrotnie gazu jedzie równo dopóki nie ruszę pedałem, jeśli wciskam gaz by rozpędzać auto wszystko jest ok dopóki nie chce jechać z jedną prędkością

    Odpowiedzi (0)


  • Ford Monceo Kombi mk3 2007: Czy to dobra cena za wymianę zawieszenia?

    Ford Mondeo Kombi MK3 z 2007 roku - czy cena 1000-1600 zł za naprawę tylnego zawieszenia to nie za dużo? Rozstrzał cenowy ma wynikać z tego, czy uda się ocalić jakieś części czy trzeba będzie wycinać (?) Nie wiem czy mechanik nie chce mnie wyrolować jako kobiety ;-)

    Odpowiedzi (1)


  • Hyundai tucson 2.0 crdi 140: Mruga check błędy 2002i 2238?

    Hyundai tucson 2.0 credo 140 naprawiona turbina wymieniony dpf i czujnik różnicowy ale dalej mruga check i pokazuje błąd 2002 i 2238?oba dotyczą dpf i jak dalej rozwiązać

    Odpowiedzi (1)


  • Fiat Panda III Longue, 2013, benzyna: kontrolka od akumulatora zapala się podczas jazdy

    Nie był wymieniany rozrząd/pasek. Objaw jest taki że w "mokre" dni przy pierwszym odpaleniu auta zaczyna piszczeć potem przestaje. Natomiast to co gorsze to czasami w czasie jazdy zapala się kontrolka akumulatora. Na biegu jałowym się zapala czasami a jak włączę bieg i dodam gazu to znika.

    Odpowiedzi (1)


  • Audi A3 8P 1.8 TFSI (BZB) 2008rok: dziwny dzwięk przy ruszaniu

    Podczas ruszania z 2 biegu a czasami i z 1 wydobywa się dziwny dźwięk z okolicy napinacza paska klinowego (napinacz wymieniony brak poprawy). Mechanik nic nie znalazł a dźwięk strasznie irytuje. https://youtu.be/sLB-Gtn0tNs

    Odpowiedzi (1)


  • Renault megane 3 2009: Megane 3 nie odpala po wymianie oleju i uszczelki pokrywy silnika

    Renault megane 3, 2009 po wymianie uszczelki pokrywy silnika i wymianie oleju nie chce odpalić. Odpinane było wszystko co konieczne by się tam dostać łącznie z wtryskami i przepustnica. Co może być nie tak?

    Odpowiedzi (1)


  • Volkswagen Golf VI plus: Wskaźnik mocy

    Witam. Kupiłem golfa plus 6 chodził dobrze wymienili rozrząd i jest wskaźnik mocy i do pewnego momentu idzie do góry i dalej nie chce, co to może być?

    Odpowiedzi (1)


  • Peugeot 207 CC 1,6 16 V WB5FWF: Brak mocy błąd P11A8 i P0014

    Witam Peugeot 207 CC 1,6 16 V 02.2007 automat Od pewnego czasu brak mocy i szarpie przy zmianie biegów , strasznie głośno chodzi. Po diagnostyce komputerowej stwierdzono Błąd przesunięcia fazowego Wydechowego wałka rozrządu . Będę wdzięczny jak mi ktoś pomoże i powie czy muszę wymieniać cały rozrząd z kołami , pompa itd.. czy wystarczy wymienić tylko łańcuch rozrządu ? Dziękuje i pozdrawiam

    Odpowiedzi (0)


  • Hyundai i30 2012: miganie wyświetlacza

    mrugający panel główny w Hyundai i 30 po zapaleniu silnika świeci prawidłowo gdzie szukać usterki

    Odpowiedzi (0)


  • Hyundai Kona 1.0 benzyna 2019r.: Hyundai kona 1.0

    Jaki jest powód zapalenia się kontrolki silnika w Hyundai Kona 2019r ?

    Odpowiedzi (1)


  • suzuki grand vitara 2004: znikneły napędy 4x4

    suzuki grand vitara 2004r zniknęły napędy 4x4 pokazuje że są załączone a nie ciągnie 4x4

    Odpowiedzi (1)


  • Renault scenic I 1.8 16v: Drgania na wolnych obrotach

    Odczuwalne drgania (dławienie) w fotelu kierowcy podczas wolnych obrotów.

    Odpowiedzi (2)


  • Opel Astra 2 1,7 CTDI ,2004: centralny zamek

    Po zamknięciu z pilocika drzwi samochodu lewe tylne się nie zamykają , reszta jest ok , w czym tkwi problem ?

    Odpowiedzi (1)


  • Honda Civic: Parujące szyby

    Honda Civic z 96 roku . Parujące szyby ! . Proszę o pomoc/ rady

    Odpowiedzi (1)


  • Bmw. e36 2.0 Dizel 2003 6 biegów : Pomocy - gwizdanie podczas gaszenia

    Panowie pytanie. Jakiś czas temu wylało się ponad 2 listy oleju 4w40. W bmw e36. diesel 2.0. Skrzynia 6 biegowa. 2003r Było to około tydzień temu. Wytarłem ile mogłem. Teraz po szybkiej przymusowej przejażdżki. Zaczęło coś gwizdać przy gaszeniu silnika. I leci dym spod maski. Ale to raczej olej gdzieś pozostał. Jak może być przyczyna hałasu przy gaszeniu.

    Odpowiedzi (0)


  • ford kuga mk1 rocznik 2011: problem z uruchomieniem

    mam problem z kugom rok 2011 . postoi kilka dni i nie mogę odpalić wyczerpie cały akumulator , za każdym razem musze lądować akumulator jest nowy pozdrawiam marian

    Odpowiedzi (1)


  • Toyota Aygo: hamulec tylny

    Posiadam Toyotę Aygo r.2008 ,mam problem z tylnymi światłami stopu .Gdy zahamuję i zdejmę nogę z pedału światła tylne nadal się świecą. Moja reakcja na ten problem jest taka że naciskam ponownie pedał hamulca kilkukrotnie i wówczas światła gasną. Ruszam samochodem i hamuję ,po zdjęciu nogi z hamulca światła palą-czyżby awaria czujnika hamulca? prosze o informację

    Odpowiedzi (3)


  • Volkswagen Polo 1.4 1999r: Czujnik położenia wału korbowego

    Witam. Chciałbym zapytać gdzie znajduje się czujnik położenia wału korbowego w Polo 1.4? Rocznik 1999

    Odpowiedzi (0)


  • renault scenic 2 - 2005 rok: Problem z renault scenic

    witam, Renault scenic 2 2,0 lpg automat od pewnego czasu mam problem , w czasie jazdy samoistnie włącza się tryb awaryjny po uprzednim szarpnięciu Musze na chwile stanąć i zgasić silnik aby ponownie odpalić i jest dobrze czasami na krótko Pokazuje sie na tablicy dziwny znak Bylem na warsztacie gdzie wymieniono mi przepustnice - nic nie pomoglo Prosze o porade Dziękuje, pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Audi a5 2009: Audi a5 2.0tfsi 180km niskie ciśnienie oleju

    Audi a5 2.0 tfsi 180km Dzień dobry, mam problem a mianowicie kupiłem samochód i po 3 dniach wyskoczył problem epc rzekomo mówiący o ciśnieniu oleju ( nie znam się totalnie) zaprowadziłem do mechanika zmienił olej, filtr i problem dalej był, następnie podpiął samochód i zmierzyl ciśnienie. Ogólnie dobrze poza biegiem jałowym gdzie było 0.5 bara I teraz mam pytanie ponieważ nie chciałem koncyzc rozprawy na drodze sądowej dogadałem się na 3000 i zmianę umowy na 14400 ( wcześniej było 17400) z usterką i mam to zrobić na własny koszt Oprócz tych 3000 mogę dorzucić jeszcze 4000 max od siebie no i myślałem że to będzie wystarczająco zeby to auto zrobić ewentualnie wymienić to co się zepsuło/zatarło przez czas jazdy na takim ciśnieniu(przypominam że się nie znam xD ) No i niestety mechanik u którego jest auto mnie zmartwił bo powiedział mi że zaczął by od pompy oleju która musi kupić po litrową to okolo 800 zł + wymiana odmy bo coś jest nie tak + odlanie oleju itp no i mówi że to wyszło by 2000 Po czym jeśli to nie da rady będzie trzeba remont silnika robić co wyniesie około 10000 ( mimo że w czerwcu był wymieniany rozrząd ) I teraz mam pytanie jak oczywiscie z doświadczenia, zdalnie proponowali byście to ogarnąć w razie gdyby ok wymianie pompy dalej nie pomogło ? Czy zmieszczę się wtedy w 5000 ? Czy mogę np wymienić tylko części które się zatarły czy tam są zmęczone ? Co zrobić ( jeśli się da) żeby zmieścić się w kwocie 7000 Chciałbym również nadmienić że silnik pracował względnie dobrze nie szarpał nie dymił nie miał braków mocy. Dzięki z góry i jeszcze raz proszę i wyrozumiałość jestem młodą osobą kupiłem auto za swoje zarobione pieniądze i niestety tak to się skończyło bo no nie każdy się zna :(

    Odpowiedzi (0)