Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
problem z przełączeniem z biegu trzeciego na drugi nie wchodzi
Witam, nie można odpalić, po odpaleniu się kręci i świeci kontrolka Stop.
Problem dotyczy autka - Zafira a 1.8 16v 125 km, lpg BRC rok pr. 2001. We wtorek auto normalnie działało. Następnego dnia rano już nie odpaliło, Po kilku próbach (próbował załapać) auto stało do następnego dnia, wtedy to udało się odpalić awaryjnie na gazie i normalnie jechać. Dwa razy i teraz już nawet na gazie nie gada, ale po odłączeniu wtyczki z czujnika temperatury silnika odpalił w trybie awaryjnym na benzynie kilka razy. Obecnie nie odpali ani na benzynie, ani na gazie w żadnym trybie. Jedynie udało się uruchomić silnik po wstrzyknięci paliwa bezpośrednio do przepustnicy. Pracował całkowicie 100%, reagował na pedał gazu w pełnym zakresie obrotów, dopóki dostawał paliwo ze strzykawki. Wymieniono - w kolejności: pompę i filtr paliwa, czujnik temp. silnika i przepływomierz. Ciśnienie sprężania w cylindrach jest prawidłowe - sprawdzono. I jeszcze- ciśnienie paliwa na listwie - 1- 1.3 bara ( ???).Po podpięciu starej pompy przed filtrem paliwa- ciśnienie takie samo. Nie mogę się doszukać info, jakie być powinno. Nie udało się natomiast zlokalizować regulatora ciśnienia pompy paliwa. Nie ma go na listwie, ani między listwą, a bakiem. Nie zwróciłem uwagi wymieniając pompę - może tam ??? Błagam o pomoc !!!!!!!!
Peugeot 107 2012 .Światła dzienne. Kupiłem go z światłami dziennymi tak podłączonymi że włączają się automatycznie światła mijania po odpaleniu silnika. Chcę się tego pozbyć i założyć LED drl ale nie wiem gdzie szukać dotychczasowego podłączenia .Nie ma żadnego modułu który by można rozłączyć Nie mogą mi świecić światła mijania i drl . Bardzo proszę o rade
Mazda 6, 2.0 benzyna+LPG, 147KM, 2009, skrzynia automatyczna, przebieg 130 tyś. (Przebieg pewny na 100%). Jeżdżę nią 2 lata i do tej pory wszystko było idealnie. Niestety od około miesiąca mam dziwne, chwilowe spadki mocy. Dzieje się to zarówno z klimą jak i bez, najczęściej w momencie jak zwalniam przy jakimś skrzyżowaniu czy rondzie i potem dodaje gazu. Naciskam gaz, a obroty stoją w miejscu. Trwa to zazwyczaj ok. 1 do 3 sekund. Uczucie jest takie jakby coś trzymało mazdę za gardło i nagle puszczało :/ Po chwili odzyskuje moc i rusza z kopyta. Komputer nie pokazuje żadnych błędów! Dzieje się to jakieś 2-3 razy dziennie głównie na niskich obrotach. Zauważam, że częstotliwość występowania tego zjawiska wzrasta. Podejrzewałem skrzynię automatyczną ale komputer nic nie pokazuje. Mechanik mówi żebym czekał aż wyskoczy jakiś błąd, ale to jest automat i jak mi zdechnie gdzieś w trasie to będą duże problemy bo holowanie nie jest wskazane. Testowałem na LPG jak i benzynie i źródło energii nie ma znaczenia, więc pompa paliwa raczej odpada. Macie jakieś inne sugestie? Z góry dziękuję!
Przy włączonym zapłonie kierunkowskazy i elektryczne podnoszenie szyb działają. Po uruchomieniu silnika już nie.
PEUGEOT 508 ,2011r.zamykam auto po minucie zapalają się swiatła z przodu ,palą się pięć minut i gasną ,przestaje działać pilot
Witam. Mam Toyotę Yaris 2003r . Od jakiegos czasu a dokładniej po wymianie nagrzewnicy pojawił się problem w samochodzie. Może to zbieg okoliczności. W czasie jazdy samochód nagle gaśnie. Pokazują się kontrolki i samochód staje. Potem odpala bez problemu. W okolicy lewego kierunkowskazu słychać takie jakby zwarcie i potem odpalają się kontrolki i samochód staje. W ostatnim czasie nawet przy odpalaniu jest słyszalny ten dźwięk. Komputer nie wskazuje błędu. Co jest powodem?
Szyba od kierowcy schodzi normalnie ale nie podnosi się , choć po około 40 próbach udało mi się zamknąć , teraz słychać co chwilę jakby mechanizm się uruchamiał i chciał dociskać szybę do góry
Witam mam problem z kluczykiem centralnego. otóż naciskam przycisk otwarcia, otwiera auto a gdy naciskam przycisk zamykania nie reaguje nic. Stało się to najpierw z 1 kluczykiem, odłożyłem go teraz po jakimś czasie stało się to samo z drugim. Manualnie mogę zamknąć auto. BMW E90 320I
V70 99r 2,0 benzyna Samochód odpalił pochodził 20 sekund sam zgasł a teraz kręci nie odpala.
Witam serdecznie. Ogólnie mam problem z automatyczną skrzynią biegów w fiat freemont 2013 r 2.0 6 biegów .... Kiedy poruszam się po mieście i dojeżdżam do świateł z prędkością 50-60km/h bieg który redukuje się z 3 na 2 szarpie potem auto szarpie i gaśnie mam go na hamulcu a on dalej jedzie auto mam 2 lata z przebiegiem 86 tys km nie wiadomo kiedy byl wymieniany olej ... ratunku co moze byc przyczyna i jaki moze byc koszt naprawy
Samochód został zakupiony zimą. Problem pojawił się wraz z nadejściem pierwszych upalnych dni. Kiedy temperatura na dworze przekracza 20 stopni samochód po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna przez chwilę szarpać i gaśnie. Następnie nie da się go odpalić - kontrolki, światła, radio się odpalają ale rozrusznik nie kręci cisza. po jakiejś godzinie samochód odpala na dotyk. Ostatnio pojawił się nowy objaw - samochód nie odpalił po postoju około 2h na słońcu, zapalił się "czek" i kontrolka temperatury płynu chłodzącego. Chłodnica pracowała na odpalonym zapłonie, natomiast rozrusznik nadal nic. Po 20 minutach odpalił na dotyk - żadnych kontrolek na desce rozdzielczej. Wymieniłam czujnik położenia wału korbowego oraz czujnik położenia wałka. Problem pozostał. Czy problem może wynikać z uszkodzenia czujnika temperatury płynu chłodzącego? Proszę o podpowiedź, bo już powoli ręce opadają.
Skrzynia Biegów. Jest wsteczny i bieg trzeci . Pojawił się komunikat SC migajacy i Reduktor migający. Do tego pojawił się na desce SRS poduszka. Dodam ze to stało się przy wyjeździe z Garażu. Czy ktoś może poradzić co to może być?
Witam. Posiadam Yaris I 1.0 2004 65 KM, od jakiegoś czasu podczas lekkiego hamowania z przedniego lewego koła słychać bardzo głośny dźwięk, a gdy hamuje mocniej nic nie słychać. Dodam że tarcze i klocki w styczniu wymieniane, mi to nie wygląda na tarcze czy klocki. Prześlę filmik gdzie dobrze to słychać. Dodam jeszcze że z samego rana po drodze do pracy często nic nie słychać, dopiero później. Tarcze i klocki ściągałem, przeczyściłem i nic. Proszę o pomoc Filmik: http://hostuje.net/file.php?id=3f649b7885ab9e808f3df48079b723b3
Peugeot 508 silnik 2.0 bluehdi 150km Błąd p2448. Samochód wchodzi w tryb serwisowy po mocniejszym dodaniu gazu powyżej 70km. Egr czysty podciśnienia sprawdzone dolot też szczelny turbina sprawdzona tak samo jak przepływomierz
witam Fiat ducato 2016r multijet Auto w czasie jazdy zgasło bez żadnych wcześniejszych objawów , żadnych kontrolek ,Po podłączeniu pod komputer wykazuje problem z wtryskami ,czy to możliwe żeby poszły wtryski? Kilka dni wcześniej auto miało wymieniany cały silnik w profesjonalnym warsztacie
Witam w moim Oplu Meriva 1.6 100KM 2004 Benzyna po zakupie wszystko było ok. Natomiast po przejechaniu ok. 2500km silnik zaczął tykotać jak diesel. Poradziłem sobie z tym za radą starego mechanika który zaproponował zamiast ustawiania panewek wymianę oleju, przejechaniu 30km na wysokich obrotach i znów wymiany oleju. To pomogło. W tym samym czasie wymieniłem sondę lambda na Denso, niestety błąd sondy nadal wyskakuję, czasem znika ale pojawia się na nowo. Napięcie zanika. Drugi problem poważniejszy jest taki, że głośno chodzi, jakby pasek rozrządu był luźny lub coś z paliwem też źle dochodziło, olej żre niemiłosiernie ponad 1l na 1000km (wycieków brak) i zauważyłem, że trochę szarpie przy mocnym przyśpieszeniu, zużywa więcej paliwa oraz nie wiem czemu ma wysokie obroty. Na 5 biedu przy 80km/h ma 2500obr., dla porównania Punto 1.2 przy tej prędkości ma 2000obr., a Opel Astra F 1.6 2100obr. Nie wiem czy to normalne. Co może być bo nie chcę jechać do mechanika aby wymienił mi pół auta.
kupiłem używanego hyundai ix 35 , czy to norma że światła przeciwmgielne tylne mrugają ?
Peugeot 508 Blu hdi 2015r zapaliła się awaria hamulca ABS, ESP, wspomaganie ruszania pod górę, hamulec postojowy stop zatrzymaj silnik, zgasisz auto poczekam, odpalę gaśnice wszystko przejadę kawałek drogi wszystko zapala się na nowo, hamulec ręczny działa ale tylko jak sam wcisnę o zwolnię. Automatyczne się nie zaciągnie po zgaszeniu, jaka przyczyna? Ktoś coś doradzi?