Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
Cofanie na polsprzegle i wysprzeglanie pojawia sie dziwny hałas. Czasami parkowanie na 1 biegu tez polsprzeglo i wysprzeglanie to samo. Sprzęgło się nie ślizga. Suzuki grand vitara 2007 1.6 https://youtu.be/ribz766im6w
witam honda civic 1.7 ctdi rocznik 2005 [hatchback] mam problem z przełączaniem i regulacją temperatury ogrzewania kabiny [nagrzewnica?]linka nie daje rady zamknąć czy otworzyć nawiewu zmiany temp. muszę to robić ręcznie i nawet w ten sposób idzie to bardzo ciężko Czy trzeba wymienić nagrzewnicę czy tylko jakiś zawór? Czy wystarczy czyszczenie jeżeli tak to czy mogę to zrobić samodzielnie?
Witam Posiadam C4 coupe 1.6 16v z 2005r. -benzyna od 2 lat . Problem pojawił sie taki , że przy jezdzie do tyłu-lub przy staczaniu się auta do tyłu słychać straszne tarcie,nie zawsze ale dosyć czesto (gdy depne na hamulec i ponownie cofam ustaje na chwile)-jakby metal o metal,buczenie jakieś z okolic tylnego prawego koła (takie mam wrażenie że z tych okolic siedząc w środku)-ja mam wrażenie że mi tłoczek nie wraca albo coś z zaciskami..w warsztatach które odwiedzam w tym i w ASO przegląd odpowiedni do przebiegu zrobili i nic nie wyszło-powiedziano że może to od ręcznego..niby sprawdzili i ok jest..zaciski w porządku mówią (choć troche skorodowane z wierzchu)..tarcze nowe..klocki nowe..tylna belka ok -nie widzą problemu z tym i że można tak jezdzić. Ja wiem że mam prawie już 16 letnie autko i może mnie zbywają ale chciałbym pozbyć sie tego problemu bo gdy parkuje tyłem na parkingu pod blokiem to całe osiedle słyszy -trzeba zdiagnozować i usunąć i to mi wystarczy. Pozdrawiam.
Witam mam problem z Seatem altea 2.0 tdi 2005r. ze skrzynią biegów DSG 6 biegowa ,pokazuje błąd P1748 czy jest soft komputera ze skrzynią czy może to problem z mechatroniką, Po odpaleniu wszystko gra pali za pierwszym razem jedzie do momentu osiągniecia temperatury 90 stopni i przy zmianie 4-5 z wyższego na niższy bieg potrafi szarpnąć ,wrzuca na jałowy bieg i miga literka D , wszystko wraca do normy po ponownym odpaleniu. Pomocy....
Witam mam pytanko.. Peugeot 307 1.6 hdi 2008r przy włączeniu klimatyzacji w kratkach zaczyna szumieć jaka może być przyczyną w komorze silnika tego nie słychać. Pozdrawiam
Witam.Kangoo 2011 rok po przekręceniu kluczyka włącza się wiatrak chłodnicy a rozrusznik milczy. Mechanik posprawdzał i skapitulował.
Witam, Ford Fusion 2007 1.4 Duratec, pomimo zamkniętych drzwi świeci kontrolka Otwartych drzwi, zamykając auto z pilota zamki zamykają się i natychmiast otwierają. Zostawiając auto w spokoju na około 10 minut, dokładnie do wygaszenia wyświetlacza radia i pulpitu, problem znika... (odpięcie aku na parę sekund też pomaga) Drzwi się zamykają, do ponownego otwarcia, wtedy to już loteria raz świeci raz nie. Jak rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc
Witam, występuje problem z odpaleniem za pierwszym razem. Po podłączeniu do komputera nie wykazuje żadnych błędów. Gdzie szukać problemu
Czy Ducato 3.0Tdi (160) z roku produkcji 2007 z przebiegiem ponad 600 000 km jest warty rozważenia zakupu?
Witam mam problem a mianowicie z dmuchawą i silnikami klap nawiewu nie działają, panel wymieniony na używany rezystor też nowy silnik dmuchawy na krótko działa a i podgrzewanie foteli też nie działa a przyciski na panelu świeca proszę o pomoc
Peugeot 307 2 l. benzyna na gazie OK, na benzynie na 4 cylindrze zdiagnozowano problem na zasilaniu impulsem masy- wtryskiwacza Proszę o kierunek poszukiwań rozwiązania Pozdrawiam
Audi a3 1.6 benzyna 101 km 1995: Witam mam problem ze światłami na biegu wstecznym. Otóż po odpaleniu samochodu zapalają się światła biegu wstecznego. Jest tak na każdym biegu. Palą się cały czas i bez przerwy w czasie postoju i w czasie jazdy
Vectra c 2006rok 1.9ctdi ma problem z odpalaniem, wymieniłam świece żarowe, akumulator i problem clay czas pozostał co zrobic?
po przekręceniu zapłonu kierunkowskazy i elektryczne szyby działają. Po odpaleniu silnika już nie.
Witam jak skalibrować czujnik kąta skrętu? Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
Witam moim problemem jest Radio w volvo s40 1.6d 2006r radio się włącza, gra ale po kilku sekundach się wyłącza mechanik mi powiedział ze wina jest uszkodzony światłowód.
Witam mam taki problem, samochód audi a6 c5 3.0 benzyna z LPG . Od jakiegoś czasu ubywało mi płynu chłodniczego , lecz ostatnio jeździłem dosyć długo na samej benzynie i płynu nie ubyło. Wychodzi na to że płyn ubywa tylko na gazie i to w dosyć dużych ilościach. Jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuję za odpowiedź
Witam , aktualnie mam awarie samochodu Nissan Almera 1,5 benzyna rocznik 2000 . Skrzynia biegów jest z symbolem 4M506 i niestety jest trudno dostępna. Czy jest możliwość aby do tego samochodu pasowała by skrzynia o innym symbolu ? Pozdrawiam Kasia
Ford Focus MKIII, rocznik 2011, na włączonym silniku nie można zmienić biegów, tylko na wyłączonym.
Po wjechaniu w lekką dziurę zaświecił się check engine, dodam, że pogoda nie sprzyjała było mokro, czy mogło się coś zalać ?