Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
jak spuścić płyn chłodniczy w vw passat 1,8t z 2005 r.czy jest korek spustowy w chłodnicy?
PRZY HAMOWANIU PISZCZY MI PRZY KOLACH CZY TO SA KLOCKI DO WYMIANY BO NA TABLICY NIE ZAPALA SIE KONTROLKA W X5 E70 ICZY POWINIENEM WYMIENIC ROZRZAD MAM PRZEJECHANE 230TYS
Fiat punto 2012 nie domykają sie tylne drzwi. Domykają się przy silnym pchnięciu. Czego to jest przyczyna ?
Samochód nie odpala mimo zakupionego nowego akumulatora.
Dzień dobry. Jak podnieść tylne siedzisko kia rio 2020 w, celu założenia pokrowców. ?Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
Dobry wieczór. Posiadam Audi a4 b6 1,6 benzyna. Przejechane 226 tys od pewnego czasu bardzo dużo pobiera silnik oleju. Na 1000 ok, 0.8 litra. Mam wlany castrol 5w 40. Czy to już czas na remont silnika? A może da się to jakoś jeszcze uratować. Pragnę nadmienić ze nigdzie nie ma wycieków. Dziękuję za odpowiedź Mariusz
Rzuca silnikiem jak jest tylko nagrzany na biegu jałowym brak błędów na diagnostyce i zmienione koło dwumasowe na nowe i brak efektów :-(
Witam. Problem polega na tym że szczęki w bębnach są nowe, wyregulowane w kole na ciasno A linki od ręcznego maksymalnie naciągnięte A ręczny nadal słabo działa.
Po rozgrzaniu silnika auto zaczyna pracować na dwóch cylindrach, miga check engine, po podpięciu do komp. błąd wypadania zapłonu i błąd potencjometru pedału Gazu. Wymienione świece i cewka niestety nie pomogły, ciśnienie na cylindrach w normie. Zaczęło się od delikatnego szarpania podczas jazdy stałą prędkością. Jakieś pomysły?
Witam mam pytanie. Czy jeżeli opony na felgach 17 są w rozmiarze 215/40 to czy na felgach 18 musiały by być 215/35 zakładając że szerokość felgi jest taka sama?
Mam problem z klimatyzacją w audi A6 C5 1.9 TDI awx ktoś podcinał wtyczki kabli idące do kompresora i nie wiem jak to podłączyć jeden wychodzi z kompresora a dwa kabelki z wiązki od zaworu n75 proszę o pomoc
Witam Citroen c 2 silnik benzynowy 1,1 olej pojawił się w płynie chłodzącym i zbiorniku wyrównawczym. Co to oznacza ?
Dzień dobry! Auto po wymianie chłodnicy oleju w ASO Opla, po kilku kilometrach pod maską śmierdzi spalenizną, temperatura oleju utrzymuje sie na 90 stopni. Płyn w zbiorniczku jest w granicach 40- 45 stopni. Byłem z tym w serwisie powiedzieli, że musi sie wygrzać to co zostało na silniku po naprawie? Przejechałem już ok 200 km. i dalej śmierdzi. Podłączyłem się ELMem i pokazuje temperaturę płynu chłodniczego 113 stopni.Co robić boję sie jeżdzić żeby auto się nie zapaliło. Przejrzałem wszystko w komorze silnika nie widać żadnego dymu ani przegrzewających się kabli. Przewód wodny przelewowy idący do zbiorniczaka równiez jest gorący.
Peugeot 3008 1.6 157km 2013r czy jest w nim system inteligentnego ładowania akumulatora ?
Peugeot 307 benzyna rok 2001 nie odpala po przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki pala się prawidłowo następnie rozruch i cisza brak reakcji następnie kontrolka akumulatora gaśnie zapalają się lampy ,akumulator dobry na zapych działa proszę o poradę
Witam Hyundai Tucson 2,0 113 km 2005 rok PRZY WYCISKANIU SPRZĘGŁA COŚ ZACZYNA BRZĘCZEC (TAK SŁYCHAĆ JABY JAKIŚ SILNICZEK CHODZIŁ) Sabina
Witam serdecznie a jak wygląda Montaż oryginalnego zderzaka „rubicon” które sa stalowe i wychodzą z lini produkcyjnej w USA i są wysyłane między innymi na Europę, ZEA... Pozdrawiam
Witam Posiadam skode roomster 2008r i mam strasznie słabe swiatła (soczewkowe h7 h7) mijania jak również drogowe, moje pytanie brzmi, co zrobić ? Czy zregenerować ? Jednak czytałem niezbyt dobre opinie na ten temat. Może kupić zamienniki, jeśli tak to jakiej firmy, czy lepiej kupić oryginalne .bardzo proszę o pomoc, chodzi o bezpieczeństwo. Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam Jarek
Przy jeździe ze stałą prędkością zdarza się, że nie jest w stanie bardziej przyspieszyć. Dla przykładu jedziemy 110km/h i przy naciśnięciu pedału gazu do podłogi, wzrasta jedynie spalanie (obroty i prędkość są stałe). Ostatnio coraz częściej zamula przy jeździe w mieście. Średnie spalanie na poziomie 12 litrów. Podczas problemów z mocą spalanie wzrasta 2-2.5x bardziej niż normalnie. Był sprawdzany na komputerze, jednak nic ciekawego nie zostało naprawione. Jeden z czujników DPF został wymieniony, lecz bez sukcesu. Czy macie pomysł, czym może być spowodowany problem? Dziękuję i pozdrawiam!
Auto po wymianie nowej cewki zapłonowej, zapala i po 2 sekundach gaśnie. Pompa paliwa działa. Winny immobiliser czy BSM? Cały czas wyskakuję błąd w komputerze diagnostycznym BŁĄD CEWKI