Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
Witam Po wymianie manetki kierunkowskazów brak kontrolek na zegarach nic nie działa. Sprawdzałem chyba wszystkie bezpieczniki. Pomocy
Dzień dobry mam skodę fabię 1 kombi silnik 1.4 Mpi od jakiegoś czasu miałem problem z płynem chłodniczym czyli co drugi trzeci dzień musiałem go uzupełniać a wycieków pod spodem nie było do wczoraj kiedy po przejechaniu 7 km i zaparkowaniu auta z pod maski wydobywał się dym temperatura na wskaźniku się zamknęła a wcześniej było ok z temperaturą i za autem zostawiłem mokry ślad na asfalcie dodam że godzinę przed awarią wymieniłem zbiorniczek wyrównawczy ale uzupełniłem go płynem.Sam nie wiem co teraz robić i gdzie leży problem może ktoś wyjaśni mi w czym rzecz...
Witam. Posiadam samochód Peugeot 206 silnik 1,4 75km z 2001r. Postaram się wszystko dokładnie opisać. Otóż mój problem polega na tym ze kilka dni temu przy próbie uruchomienia samochodu rozrusznik nie kręcił, słychać było ciche stuki pod maską, po naładowaniu akumulatora samochód oedipal bez problemów. Po kilku godzinach jednak samochód ciężej odpalał a później problem powrócił, znów brak reakcji rozrusznika. Wymieniłam wczoraj akumulator i po podłączeniu trzeba było dłużej przytrzymać kluczyk w stacyjce aby cokolwiek ruszyło, przez ok. 3 sekundy była cisza. Z każdym kolejnym razem odpalał od razu. Dzis po nocy poszłam sprawdzić jak sie ma sytuacja i znów to samo- przy próbie odpalania była cisza i dopiero po ok. 3 sekundach rozrusznik zaczął pracować i samochód odpalił od razu-z kazdym kolejnym razem bylo juz okej. Po czyjej stronie może leżeć wina? Nadal po stronie akumulatora, a moze bardziej rozrusznika, stacyjki, a moze czegos innego? Pozdrawiam
poszukuję akumulatora zamiennika odpowiedniego do oryginału
Witam serdecznie. Pacjent VW Polo 1.2 2002r 40kw benzyna. Problem polega na tym, iż w pewnych momentach podczas jazdy(zazwyczaj na biegu 3 i 4) samochód tak jakby się dusił i nagle zwalnia mimo, że gaz do podłogi mam. Po zredukowaniu biegu jedzie normalnie(choć raz zdarzyło mi się, że musiałem o dwa biegi zredukować). Nie dzieje się to za każdym razem. Są dni, że w ogóle ta sytuacja nie występuje. W samochodzie w ostatnim czasie zostały wymienine: filtr paliwa, zawór egr, przepustnica powietrza i jeszcze tam kilka rzeczy. Dodam, że auto było podłączone do komputera VW i nie wykazuje żadnych błędów. Co może być przyczyną tego przypadku?
Mam Fiata grande Punto 2008 13 diesel,cały czas odpalałem bez żadnego problemu ale wczoraj próbowałem odpalić i kompletnie nic ,zero reakcji,światełka wszystkie się palą a przy przekręceniu klucza zero reakcji silnika rozrusznika kompletnie nic. Co to może być ?
Witam Mam problem z samochodem mianowicie za każdym razem gdy odpalam silnik Trochę za długo kręci Czy to może być problem z ciśnieniem paliwa może ktoś coś doradzi co sprawdzić podłączałem pod komputer nie ma błędów.
Mam Fiata Grande Punto z 2007 r.Do tej pory spisywał się bardzo dobrze,ale od jakiegoś czasu podczas hamowania silnikiem wydobywają się z silnika niepokojące dźwięki/tak jakby ocieranie ,chrobotanie/. Co robić- pomocy.Nie chcę jazdą pogłębiać uszkodzenia. Z czym mogę mieć do czynienia.
Witam, posiadam kia ceed 1.6 crdi 85kw 2007 rok, od chwili zakupu przy wyłączaniu silnika autem strasznie trzęsie, nie ważne czy robie to ze sprzęgłem czy nie. Wymieniłem poduszkę silnika lecz niestety brak zmiany. Czy ktoś ma jakąś poradę?
jakiego typu jest usterka? wysoka temperatura chłodzenia, w układzie chłodzenia olej, w silniku brak oleju
Pytanie odnośnie zakupu opon zimowych. Czy na obecne zimy wystarczy klasa hamowania C? Czy nie ma to większego znaczenia i klasa A lub B jest i tak lepszym wyborem ze względu na jesienną odmianę zimy w Polsce.
Witam, Auto Daewoo Kalos 1.4 16v 94kM-benzyna/lpg ,od jakiegoś czasu daje się zauważyć nierówną pracę silnika, najczęściej daje się to odczuć przy dojeżdżaniu i zmianie biegów do widać i słychać przy zwalnianiu jazdy oraz -światła,skrzyżowania obroty falują nawet na 2do 3 tyś.Byłem dzisiaj na komputerze i Pan Mechanik stwierdził że do wymiany może być listwa wtryskowa benzyny lub same wtryskiwacze które trzeba kalibrować -na czym ta kalibracja miała by polegać bo jakoś nie mam rozeznania przecież to nie diesel . Czy wymiana wtryskiwaczy benzynowych w tym aucie to aż tak skomplikowana operacja czy można to zrobić samodzielnie w garażu
Witam. Mam problem z autem . Świecą się kontrolki świece żarowe i silnik. Auto raz odpala raz nie. Sprawdzałam przekaźnik swiec zarowych i cyka. Ale gdy podlaczy się do auta raz cyka raz nie. Samochód Ford Mondeo mk3 2002 r 2.0 GDZIE Diesel. Co może być przyczyną
Mam problem z LPG. Podczas jazdy na gazie poszarpuje bez względu na obroty i prędkość. Na benzynie takiego problemu nie ma. Dodatkowo po nocy odpalam czekam aż się rozgrzeje i przełączy na gaz i kiedy ruszam potrafi się przez chwilę dławić ,zapala się check i dymi na biało. Puszczę gaz check zgaśnie i wszystko wraca do normy oprócz poszarpywania podczas jazdy. Co moze powodować taki problem na LPG.
Witam! Posiadam Skodę Octavię 1 z 2003 r. Silnik 1.9 TDI 90 km. Mój problem: po wyjęciu kluczyka ze stacyjki tj jak chcę wyłączyć silnik -nadal pracuje. Zauważyłem, że ostatnio często przepala się bezpiecznik od włączenia klimatyzacji oraz termometru ( ten sam ). Byłem u mechaników wymienili mi kostkę w stacyjce a problem został. Co to może być? Pomocy
Witam, problem jest tego typu podczas jazdy , przy hamowaniu, blokują się klocki tylko na lewym przednim kole, tłoczek nie odbija, dzieje się to już po raz 4 , powymieniałem , tarcze , klocki , zaciski wraz z tłoczkiem, wszystko nowe, 3 tygodnie super się jechało, i koszmar powrocil, auto nie pojedzie blokuje lewe kolo , po 2 godzinach puszcza, jak ostygnie
W BMW X3 xdrive20d nie świecą się kontrolki,rozrusznik kręci ale nie można uruchomić silnika.auto z 2009r.
Witam. Dzisiaj kończy mi się przegląd auta. Nie mogę wykonać przeglądu ponieważ nie posiadam (nie dostałam przy zakupie auta) dokumentu homologacji butli gazowej. Posiadam jedynie dokument kiedy i gdzie była zakładana i pieczątkę w dowodzie że ważność instalacji lpg jest ważna do września 2021 roku. Co mogę zrobić w takiej sytuacji
witam interesuje się zakupem audi a4 b8 2.0 tdi 140 km w automacie czy tym samochodem da radę objechać francję 2x w roku?
Dzień dobry , Passat B6 20. tdi , 2006 140koni, automat . problem . auto nie odpala , w p.1 klucza odblokowuje kierownice . w p.2 Zapala sie wszystkie kontrolki . w p.3 nie dochodzi do odpalenie . rozrusznik sprawdzony, akumulator naładowany , czyjnik sprzęgła ( nie znalazłem i nie wiem czy to moze byc przyczyna ?) podlaczony pod OBD2 czyta tylko jeden blad ( Colant Fan control FC, control modul 1, Fan activation short circuit. czy to moze miec cos wspolnego ? czy moze stacyjka ? kostka ? w tym aucie kluczyk jest wciskany . Prosze o odpowiedz , jakies kierunek dzialania . Dziekuje