Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
Od jakiegos czasu moj espace dymi na wolnych obrotach silnik 2.0T benzyna z gazem. Ewidentnie jest to spalanie oleju. Dzieje sie tak nie zawsze. Co moze byc przyczyna?
Lupo 1.0 98r nie można wrzucić 2/4 biegu reszta bez zarzutu sprzęgło ok możliwe przyczyny proszę o poradę
Skoda Fabia 2 - Na przełączniku światel na pozycji 0 pala się światla mijania ale na pozycji świateł już się nie palą. Czy problem jest z przełącznikiem? Do tego po otwarciu maski na włączonym silniku cos klapie podobnie dźwiek zbliżony do tego jakby cos ocierało o coś.
Witam! Posiadam bmw e46 318i 1.9 118km z 98 roku, moim nastepujacym problemem jest to ze przy odpaleniu, gdy przez okolo 30 sekund swieci sie smarowanie stuka cos w silniku, pozniej sie normuje, na zimnym przy 2-3 tys obrotow slychac delikatny stukot, natomiast gdy silnik sie rozgrzeje stukot wystepuje przy 2-3 tys obrotow, powyzej 3 jest slabo slyszalny badz wogole, przy gwaltownym przyspieszeniu tez slabo slychac, jezeli jedzie sie ze stala predkoscia przy 2.5 tys obrotow stukot jest w miare glosny i wyrazny, z innych objawow to wymiana oleju nie pomogla, w starym oleju nie bylo opilkow, kontrolka smarowania swieci sie przez chwile po odpaleniu i czasem zapala sie na 30 sekund po rozgrzaniu sie silnika, obroty nie faluja sa rowne, stukot dochodzi jakby z przodu silnika badz z gory, aczkolwiek moze mi sie wydawac poniewaz dzwiek sie rozchodzi, pozdrawiam i z gory dziekuje za porady
Witam! Pacjent Volvo xc90 2004 rok. Silnik 2.9 twin turbo ze skrzynią automatyczną 4-biegową, która przeszła 2.5 roku temu generalny remont za 6 tysięcy zlotych. Pojawił się taki problem, że brakuje 1 i 2 biegu - gdy auto wchodzi na te biegi przy dodaniu gazu rosną tylko obroty jak na biegu jałowym a auto stoi w miejscu. Gdy wymuszę 3 i 4 bieg da sie normalnie jechać, to samo dotyczy biegu wstecznego. Co to może być?
Chevrolet Lacetti 1,6 2006 benzyna nierówna praca silnika , auto ma również wysokie spalanie ,wymienione zostały już przewody zapłonowe , świece ,cewka (po wymianie tych podzespołow przynajmniej sprezarka od klimy zaczela sie zalaczac bo wczesniej losowo raz dzialala raz nie ale uszkodzony jest rowniez panel klimy raz dziala raz nie ) jednak ja o nierownym spalaniu , auto nie gasnie (poki co ) , natomiast na wolnych obrotach czasem dziala normalnie a czasem tak jakby nie dostawal paliwa, i to samo dzieje sie podczas rozpedzania raz jest normalnie a raz strasznie muli oraz przy dodawaniu lub puszczaniu gazu lub sprzegla sa takie szarpniecia , a byl na diagnostyce spalin wg komputera spaliny sa wrecz wzorowo(a pali 15 l na miescie) , a sam komputer nie wykazuje zadnych bledow , dodam rowniez ze wymienione zostaly wszystkie filtry to jest powietrza oleju , paliwa itp , nie zostala wymieniona poki co pompka ( ale tym sie prosze nie sugerowac ) a dodam jeszcze ze auto posiadalo alarm ale po myciu podwozia , wycialem go bo pomimo odlaczenia nawet akumulatora alarm dalej wyl (mial jakas baterie w srodku i dalej chodzil ) nie wlozylem go z powrotem , mycie podwozia zrobilo zwarcie i rozladowalo akumulator . Jak zdiagnozowac przyczyne byl juz u 3 mechanikow i nikt nie zauwazyl problemu jeden z mechanikow regulowal rowniez zawory to bylo troche lepiej ale na krotka mete , w zwiazku z odpowiedzia mechanika dodaje ze sonda lambda rowniez zostala wymieniona i nie pomoglo
Przy ruszaniu z jedynki szarpie lewarkiem astra H 1,9 100kM 2007r Czy naprawa jest opłacalna, czy może lepiej wstawić skrzynię używana..? konsekwencje dalszej jazdy na tej usterce?
Volvo c30 2d auto po przejechaniu 5 km jak się rozgrzeje to przestaje reagować na pedal gazu ale nie gaśnie. Wcześniej zdarzało się to co 100 _ 200km a teraz już po przejechaniu paru km
Suzuki gv 1999 r 2.0 128km j20a Auto gaśnie na wolnych obrotach falują obroty jak się doda trochę gazu .po odpaleniu wskakuje na 2500 do 3000obrotów po czym schodzi do 200 i gaśnie co może być przyczyną .przepływomierz i silniczek krokowy oraz potencjometr był wymieniany . Pozdrawiam Krzysztof
Pacjent to Subaru Forester 2.0 158KM, 2006r. Auto na zimnym silniku gaśnie mi na luzie lub gdy wcisnę sprzęgło następnie ciężko go odpalić, a po rozgrzaniu silnika bardzo falują obroty na luzie i przy wciśniętym sprzęgle. Wymieniłem już świece, sondę lambda którą komputer zdiagnozował jako walniętą, wyczyściłem porządnie przepustnicę i niestety objawy nie zniknęły oraz pojawił się nowy błąd na komputerze. Błąd wskazuje: kod błędu p2432, p0410, p2444, p0140. Wiem, że te auta borykają się z oprogramowaniem i trzeba wpisać nowy program który odłącza EGR, pompę dodatkowego powietrza i redukuje dziurę mocy pomiędzy 2000-3000 obrotów. Czy ktoś to potrafi ogarnąć?
Witam, mam Peugeota 206 1.1 z 2001r po burzy na drugi dzień auto po odpaleniu zaczęło podczas jazdy przerywać i gasnąć ale udało dojechać się do celu. Na gazie i benzynie te same objawy były, teraz już auta nie odpale brakuje czeka po przekręceniu zapłonu i nie można połączyć się ze sterownikiem. Wygląda jakby gdzieś prąd nie do chodził. Jestem jedynym właścicielem tego auta.
Nie działa wentylator chłodnicy mimo sprawnego czujnika temp. Sprawdzony sam wentylator - działa, stycznik zwarty załącza wentylator. Problem nie rozwiązany wygląda na brak sygnału w styczniku. Ogólnie objaw - załącza się ikona temp auto szarpie - daje podwójny sygnał włącza się ikona silnika po czasie jedzie. Czasem zgaśnie. Dodatkowe objawy wysokiej temp - gnie płyn i olej w silniku.Co może blokować sygnał który dochodzi do stycznika uruchamiającego wentylator?
Witam mój problem polega na tym ze rozladowywuje akumulator, jest to volvo v70 2011 rok silnik 1.6 diesel sterownik silnika to sid807evo a mianowicie po wylaczeniu zaplonu i wyciagnieciu kluczyka dzieje sie tak jakby napiecie pozostawalo na takich odbiornikach jak przepustnica czy egr. Prosze o jakies podpowiedzi z gory dziekuje
Mam problem z falującymi obrotami na biegu jałowym. Ponadto po przekręceniu kluczyka w stacyjce wskazówka na obrotomierzu od razu ustawia się na 1500 obrotów/min jeszcze przed uruchomieniem silnika. Nie wiem od czego mam zacząć aby zlokalizować usterkę.
Mitsubishi Colt 1,3 2008 r.Po rozgrzaniu silnika i po normalnej jeździe na 3,4,-ce,przy normalnej redukcji prędkości i zatrzymaniu (np.przed światłami) pojawia się problem z falowaniem obrotów przy utrzymywaniu wciśniętego pedału gazu między 1000-1500 obr.Uniemożliwia to płynne ruszanie ,bo za chwilę szarpie .Dopiero dociśnięcie do 2000 obr.,lub "podpompowanie 1-2 razy pedałem gazu umożliwia normalne płynne ruszanie. Dodam ,że na biegu jałowym falowanie nie występuje. Bardzo proszę o przemyślaneą próbę zdiagnozowania problemu .
Witam, podczas jazdy rozłącza mi automatyczną skrzynię biegów silnik spada na najniższe obroty a pedał gazu w ogóle nie reaguje , po kilkunastu lub kilkudziesięciu sekundach znowu skrzynia się załącza i samochód jedzie normalnie. Ale jak ten problem nastąpi to przełączam z D na S albo na "manual" i samochód jedzie normalnie . Wystarczy że zrobię jakikolwiek przełączenie skrzyni i zaczyna normalnie pracować. Czasami dzieje się to kilka razy na odcinki kilometra a czasami nic się nie dzieje przez kilka tygodni. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Witam Mam pytanie czy mogę zamontować moduł od starszego rocznika np.2008 2l albo 2.4 benzyna do Hondy Accord 20 13 r . Obecnie poszukujemy modułu TL1 G05 ale są prawie nie dostepne.
Kia Venga 1.4 benzyna+lpg. Wyskakuje błąd 0016, nierówna praca silnika na biegu jałowym. Ta przypadłość przydarzyła się po wymianie oleju 5w30 T... . Rocznik 2010 przebieg 146 tys.
2.0 TFSI 180KM (Audi A5 I) Czy to prawda, że pompa wody nie jest napędzana rozrządem nie wymienia się jej wraz z rozrządem? Czy jest możliwość sprawdzenia rozrządu w tym silniku komputerowo?
Zapala się kontrolka check po przejechaniu kilkadziesiąt km. Podczas badania wyświetla się nr. 778. jaka tego jest przyczyna?