Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.
Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.
Jakiś czas temu pojawił się komunikat o usterce silnika. Jechałem kawałek żeby znaleźć miejsce żeby się zatrzymać i sprawdzić co się stało, podczas jazdy zauważyłem znacznie podwyższone chwilowe spalanie. Po zajechaniu na pobocze zauważyłem wyciek z przewodu powietrza z IC do silnika. Opaska była poluzowana więc ją doraźnie ścisnąłem. Spalanie się unormowało ale błąd silnika jest do tej pory. W międzyczasie samochód był u mechanika, który miał zbadać sprawę ale nie miał właściwego oprogramowania do forda. Udało mu się ustalić błąd P1750, wymieniony został czujnik położenia sprzęgła ale to nie pomogło na błąd. Po tej wymianie zauważyłem, że samochód chodzi głośniej, sprzęgło dziwnie reaguje i nie działa tempomat. Błąd pojawia się każdorazowo po uruchomieniu silnika.
witam, Mercedes S203-2006 przepala się bezpiecznik od rozrusznika. Po włozeniu nowego odpala bez problemu, ale tylko raz, i bezpiecznik jest do wymiany. Proszę o opinie o usterce Pozdrawiam
Witam, Miałam 2 razy problem z kontrolką świec żarowych. Migała a silnik przeszedł na tryb awaryjny. Po ponownym odpaleniu silnika problem znikał. W końcu jednak zapaliła się kontrolka 'check engine', komputer wywalił błąd P013500 02 Sensor Heater Circ. Bank1-Sensor1-Malufunction, mechanik orzekł, że sonda lambda do wymiany. Tak też zrobiłam lecz nie pomogło, wciąż ten sam błąd. Po wykasowaniu błędu zaraz kontrolka znów się zapala. Zauważyłam jednak, że według instrukcji gniazdo 21 [15A] w skrzynce bezpieczników odpowiada za sonde lambda a u mnie tego bezpiecznika brak. Nie wiem czy powinien się tam znajdować skoro poprzednia sonda funkcjonowała bez niego. Powinnam wsadzić bezpiecznik? Jeśli to nie o sonde chodzi to co to?
Witam miałem delikatne spotkanie z barierka wszystko wymienione ale po odpaleniu telepie, komputer pokazał wypadanie 1 i 2 zapłonu po wymianie wtryskiwaczy jest lepiej ale telepie dalej, komputer nie pokazuje błędów, jak silnik przechodzi na gaz wszystko przestaje chodzi ładnie co jest za przyczyna
Witam, pytanie może nie stricte z branży motoryzacyjnej ale myślę że problem podobny. Mam kompresor 100l chińskiej marki(chłodzony powietrzem dwu-tłokowy) i po kilku motogodzinach pracy zauważyłem że przy uszczelce głowicy jest wilgotno. Nie jest to sytuacja gdzie w czasie pracy by się coś lało albo kapało jednak po przetarciu z czasem znowu pojawia sie olej(ubytek jest tak mały że nie da sie go zaobserwować na miarce). Dociągałem już śruby ale nic to nie dało najlepiej byłoby wymienić uszczelki jednak zwracam się z prośbą o polecenie produktu(uszczelniacz/klej stosowany w samochodówce)którym można by doraźnie spróbować uszczelnić te miejsca.
Dzień dobry. Fiat bravo 1.4 t-jet benzynowy 120km - 2011r. Potrzebuje wiedzieć jaki olej można lać. Jaki jest preferowany? 148000 km
Witam Po wymianie akumulatora w Hyundai I 40 nie działa star stop i guzik rozruchu nie łapie za każdym razem i wyświetla mi się komunikat użyj drugiego guzika nie rozumiem przed wymianą nie było żadnego problemu proszę o pomoc..dziękuję
Witam Mam pytanie gdzie znajdę w Mazda 5 2006r 1.8 benzyna sensor esp ? mam błędy od niego C1279-A0 i C1280-A0 które świadczą o jego uszkodzeniu a nie mogę go zlokalizować w swoim samochodzie. SNS YAW RTE takie oznaczenia znalazłem na aukcjach tego sensora.
Peugeot 208 1.2 Vti 82 KM podczas jazdy zapala się czek engine z komunikatem awaria silnika. Po podłączeniu do kompa pokazuje błąd niewydolność katalizatora. Wymieniłem katalizator i obie sondy i błąd znowu wyskoczył. Podkreślam że auto nie traci na mocy, nie przechodzi w żaden tryb awaryjny.
Wymieniony rozrząd gaśnie na luzie po 4 minutach . Później kreci nie odpala pozniej nie kreci w ogóle po odczekaniu parę chwil odpala jedynka i gaśnie czekam odpalam i że 30 minut tak później po godzinie potrafi jechać sporo .... Jednak gdy zgasze znów nie odpala
Citroen C3 2003 1.1 benzyna Gdzie znajduje się przekaźnik pompy paliwa ?
zapaliły sie wszystkie kontrolki i zjechałem na parking, zgasiłem motor i ponowie chciałem odpalić ale nie da rady, kontrolki migają a silnik nie odpala land rower 2007r dizel2007 sport
E46 2.0d nie słychać turbiny, auto definitywnie ma "mula", po wyłączeniu i włączeniu silnika turbina działa przez pewien czas.
Witam auto przy dodawaniu gazu Zaczyna chodzić jak jakaś kosiarka
Posiadam do wymiany przekaźnik pompy paliwa. Chcę podstawić ale nie wiem gdzie go mogę zlokalizować. Szukałem na portalach internetowych i nie mogłem znaleźć fotki gdzie się znajduje jest tylko pokazany jak wygląda i jest opis że jak pompa paliwa nie działa to może nie dostawać napięcia przez przekaźnik. Proszę o pomoc i wskazanie lokalizacji najlepiej chciałbym prosić o zdjęcie gdzie się znajduje.
Witam, pomocy pomocy pomocy... pacjent Citroen C4 1,4 rok 2005.Pierwsze problemy pojawiły się w czerwcu - samochód raz odpalał, raz nie odpalał- tzn. robił to za którymś tam razem - loteria. Niezależnie czy silnik ciepły czy zimny. Akumulator w porządku, rozrusznik pracuje. Po wymianie czujnika wału korbowego problem minął. We wrześniu jednak powrócił, kolejna wymiana czujnika nie pomogła. Komputer pokazał dużo błędów przy silniku. Praktycznie wszystkie są spowodowanie zwarciem z plusem i/lub minusem - błąd przerywany. Zalecono przejrzeć całą sieć kabli, styków i kostek w komorze silnika i tam szukać przyczyny.... czy macie jeszcze jakieś pomysły??? Dziękować. Lista błędów: p0261/0264/0267/0270- sterowanie wtryskiwaczem 1/2/3/4 p0445 elektrozawór opróżniania kanistra p0141/0135 - sterowanie podgrzewania sondy lambda przód/tył p0076 - modulowany elektrozawór rozdzielacza p0351/353/0354/0352 - sterowanie cewką zapłonową1/3/4/2 p0420 - starzenie katalizatora
Witam. Peugeot 407 1.8 benzyna 2005r. Terkotanie w skrzyni biegów w trakcie jazdy, na luzie. Po dodaniu gazu terkotanie znika. Mechanik wymienił układ różnicowy i łożysko stożkowe na wałku sprzęgłowym. Dalej to samo się dzieje
No conect Qashqai 2019 po wymianie lusterka prawego lusterka się składają ,ale po odpaleniu samochód lusterka się nie rozkładają ,z góry dziękuję za odpowiedź, 2 pytania po wymianie drzwi tylnie prawe otwieranie szyby nie działa ani przyciskiem od kierowcy ani bezpośrednio przyciskiem z drzwi z góry dziękuję za odpowiedź
Witam,czy da się wymienić rozrusznik w saab 9-5 3.0tid bez wyciągania silnika i jak to zrobić?
Reno scenic 1.6 gaz 2001 rok . Wgnieciona klapa bagażnika do tego stopnia ze nie idzie go otworzyć .