Zapytaj mechanika

Ponad 7000 mechaników odpowiada na pytania związane z doborem części, awaryjnością samochodów i ich serwisowaniem.

ZADAJ PYTANIE


Dodaj Twoje pytanie

Zadanie pytania oraz odpowiedź mechanika jest darmowa.

* = pole wymagane




Ostatnio dodane pytania

  • BMW e60 525 2004: Automatyczna skrzynia biegów

    Witam. Jestem posiadaczem bmw e60 525 diesel z 2004 roku . Piszę do Państwa ,ponieważ mam problem z automatyczną skrzynią biegów .Wygląda to tak, iż przy zmianie biegów przeważnie z 2 na 3 auto szarpie, przeciąga biegi również podczas redukcji biegów ,ponadto gdy auto jest zimne to pali się przekreślony check gdy auto się nagrzeje wyłącze silnik i zapale jeszcze raz to wtedy znika .wyczytałem na forum BMW że przydała by się adaptacja skrzyni biegów i wgranie nowego softu skrzyni ponadto jakiś czas temu zaobserwowałem delikatny wyciek więc również sprawdzenie oleju w skrzyni

    Odpowiedzi (1)


  • toyota rav4 3 generacja 2006r: toyota szarpie

    posiadam rav4 z2006r 2,2d-cat kiedy jadę na 2i3 biegu na obrotach 1500-2000 autem szarpie jakby traciło moc dzieje się tak gdy jadę na stałych obrotach kiedy operuje gazem dodaje lub puszczam objawy nie ma, byłem na komputerze i nic nie wykazało żadnych usterek

    Odpowiedzi (1)


  • Seat exeo 2009 : Wspomaganie

    Pacjent seat exeo 2.0 tdi 143 KM 2009 rok Ciężko chodzi kierownica, niezależnie od tego czy dodam gazu czy nie. Najbardziej odczuwalne i uciążliwe jest to na postoju przy ruszaniu i wolnych prędkościach. Odgłos piszczenia słychać przy maksymalnym skręcie na postoju, podczas jazdy jest cisza. Wycieków brak. Mechanik mówi że w tym aucie to norma. Ewentualnie jeśli tak faktycznie jest, jest możliwość zmiany na pompę od audi a6c7 która ma 130 bar? z exeo 120bar ma fabrycznie, czy to nie wpłynie na maglownicę i czegoś nie uszkodzi

    Odpowiedzi (0)


  • Audi a4 b6 2.0 alt 2001: Problem z dmuchawą

    Witam. Posiadam Audi a4 b6 alt 2.0 2001 rok. Mam problem z dmuchawą klimatyzacji. Otóż gdy spadnie temperatura poniżej zera po włączeniu nawiewu nic nie wieje. Lecz gdy wyjmę i włożę bezpiecznik odpowiedzialny za dmuchawę wszystko zaczyna działać i dmuchać super. Proszę o pomoc

    Odpowiedzi (0)


  • Chevrolet evanda 2004 : nie mogę uruchomić auta

    Witam! Posiadam Chevrolet evanda 2004 do chwili ,kiedy w trasie zbrakło mi paliwa auto sprawowało się dobrze, po wlaniu benzyny samochód odpalił na kilka sekund strzelił i zgasł. wpadłem na pomysł aby kupić plaka i psiuknąć do wlotu powietrza. silnik ponownie uruchomił się na chwilę i znów zgasł....nie wiem co robić mam wrażenie, że nie dochodzi benzyna

    Odpowiedzi (3)


  • Ford s max 2009 : S max 2009

    Auto s max tdci 2.0 2009 kręci podłączony kablami rozruchowe nie odpala po mroźnej nocy.

    Odpowiedzi (0)


  • Alfa 147 benzyna 2005r: Kontrolka silnika

    Witam, przy mocnym dodaniu gazu na wyższym biegu zapala się kontrolka silnika i auto trochę traci na mocy przez chwilę, tak jak by się zalewało/dusiło - czy to może być wina filtra paliwa?

    Odpowiedzi (1)


  • Hyundai H1 2009: Nie chłodzi klimatyzacja

    Witajcie, posiadam busa Hyundai H1 mam problem mianowicie 4 miesiace temu zostala nabita klimatyzacja niestety juz nie chlodzi. co mam dalej zrobic? serwis? nabicie?

    Odpowiedzi (2)


  • Ford 2005 C Max 1.6 tdci 109 km : Nie można odpalić auta

    Panowie proszę o poradę po wymianie rury od intercoolera nie można odpalić, mechanik mówi że odpali na monet potem od razu gaśnie i pokazuje wysokie ciśnienie spalania podobno, nie bardzo rozumiem bo auto cały czas jeździło zanim zaprowadziłem do mechanika

    Odpowiedzi (1)


  • Suzuki liana 1.6 benzyna.2003: Gaśnięcie silnika w czasie jazdy

    Po przejechaniu 10-15 km Suzuki liana szarpie i gaśnie,po odczekaniu 5 min zapala normalnie i znów pracuje przez kilka km i tak w koło

    Odpowiedzi (1)


  • Ford Mondeo mk3 2.0tdci 2002r.: Pompa paliwa elektryczna

    Gdzie znajduje się elektryczna pompa paliwa ? Ford mondeo mk3 2002r. 2.0 Tdci

    Odpowiedzi (1)


  • Vauxall insignia 2010 1.8silnik: Problem ze sprzęgłem

    Spada przewód z odpowietrznika sprzęgła w trakcie jazdy i ginie sprzęgło co może być przyczyną ?

    Odpowiedzi (0)


  • Volvo V 40 1998: Volvo V 40 kontrolka lambdy ,brak mocy.

    Witam. Volvo 1.8 115 km 98' w gazie, umyty silnik...wodą, wiem wiem nie powinienem ale stało się. Objawy...podczas jazdy lub nawet przy ruszaniu zadyszka i obroty zjeżdżają do jałowych, po naciśnięciu gazu zaświeca się kontrolka lambdy i zero reakcji na naciśnięcie gazu. Przewody, świece i cewki wymienione po "myciu" i bez zmian, auto dopiero co kupione na dojazdy do pracy i zrobiony cały serwis, wcześniej igła .Dodam, że na czwartym cylindrze była woda na świecy i nie pracował właśnie na tym cylindrze, teraz chodzi normalnie poza wyżej wymienioną sytuacją. Mechanik polecił mi wygrzać silnik ale już przejechał kilkadziesiąt kilometrów i bez zmian. Gdzie szukać przyczyny? Astre myłem i bez zająknięcia śmiga do dziś;)Pozdrawiam

    Odpowiedzi (1)


  • Peugeot 308 2009: kontrolka silnika

    Witam. Posiadam peugota 308 1.4 benzyna 2009 r. Raz na dwa tygodnie zapala się kontrolka silnika po paru dniach gaśnie. Auto chodzi normalnie . Co może być przyczyną?

    Odpowiedzi (2)


  • Tucson 2015 : czego ten błąd dotyczy

    witam mam taki błąd 24C600H/409984 i 24AE00h/2403840 szukam odpowiedzi na błędy Paweł

    Odpowiedzi (1)


  • Fiat Punto 2 Hedzbek: Usterka elektryki

    Posiadam Fiata Punto 2 z rocznika 2000 o pojemności 1,2 i mój problem polega na tym iż mianowicie po włączeniu zapłonu wszystkie kontrolki gasną po upływie paru sekund oprócz kontrolki temperatury cieczy chłodzącej. Nie wiem co się stało i co w tym przypadku mogę poradzić. Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam. Jacek

    Odpowiedzi (0)


  • Bmw e46 1998: Problem z ciepłym nawiewem BMW e46

    Witam , Mam problem z moim BMW E46 320d 136koni 1998r po zimnej nocy -23 . Przestało wiać ciepłym powietrzem , po przejechaniu 40 kilometrów wskazówka temperatury pion cały czas w normie a z nawiewu leci cały czas bardzo zimne powietrze . Poziom płynu w normie . Do tej pory grzało super . W czym może być problem ?

    Odpowiedzi (1)


  • BMW x3 f25 2012 rok: Luz zaworów

    Luz zaworów BMW x3f25 z 2012 roku. Czy ten pojazd ma regulację hydrauliczną ?

    Odpowiedzi (0)


  • Volvo v 50 2,0 136: Brak mocy po regeneracji turbiny.

    Witam, volvo v50 2,0 136 koni. po regeneracji turbiny autko jeździło dobrze 2,3 dni, a następnie zupełnie straciło moc. na 1 i 2 biegu dosłownie muł, 3 bieg troszkę lepiej, na 5 biegu i przy niskich obrotach od razu błąd "system silnika wymagany serwis". Mechanik sprawdził: zawór ster. turbiny, przewody i oddał turbinę do sprawdzenia i turbina OK. auto dalej nie sprawne. Turbina włącza się dopiero około 2400 obrotów a nie przy 1800. Dzięki za odpowiedz.

    Odpowiedzi (1)


  • Focus mk1 1.8tdci 2003: pali bezpiecznik f9 przy komorze silnika

    Witam, i ostatnio podczas jazdy zgasła mi i już nie chciała odpalić zauważyłem spalony bezpiecznik f9 wymieniłem na nowy i zaraz jak pojawiły się kontrolki na desce rozdzielczej to go spaliło. Przy ponownej próbie zauważyłem że nie zapala się kontrolka od świec, rozrusznik nawet nie cyka ani nic. Druga sprawa jeżeli wyciągnę przekaźnik r8 to bezpiecznik nie pali ale też nie da się auta odpalić. Na wyświetlaczu pojawiają się km a za chwilę zamieniają się w kreski. Spróbowałem odpiąć rozrusznik alternator i świece ale dzieje się to samo. Przekaźnik zmieniałem na nowy i to samo. Co może być przyczyną. Dodam też że komputer nie da się podłączyć bo go nie wykrywa niby czy jakieś zwarcie robi

    Odpowiedzi (1)