Toyota RAV4 (III, IV) - Cena wymiany sprzęgła

Ile kosztuje wymiana sprzęgła w Toyota Rav4?

Cena wymiany sprzęgła w Toyota Rav4 III i IV wraz z usługą wymiany w wybranych silnikach przedstawiono poniżej.

Cena wymiany sprzęgła Toyota Rav4 III
Paliwo Silnik zestaw sprzęgła cena z wymianą
Benzyna 2.0 i 16V 152KM 112kW 1033 PLN 2417 PLN
2.0 Valvematic 158KM 116kW 2189 PLN 3317 PLN
Diesel 2.2 16V D-4D 136KM 100kW 1018 PLN 1030 PLN
2.2 D-4D 150KM 110kW 959 PLN 2342 PLN
2.2 16V D-4D 177KM 130kW 629 PLN 2012 PLN

 

Cena wymiany sprzęgła Toyota Rav4 IV
Paliwo Silnik zestaw sprzęgła cena z wymianą
Benzyna 2.0 Valvematic 152KM 112kW 1236 PLN 2336 PLN
2.5 Valvematic 180KM 132kW 1496 PLN 2896 PLN
Diesel 2.0 D-4D 125 124KM 91kW 2447 PLN 3497 PLN
2.2 D-4D 150 150KM 110kW 3025 PLN 4075 PLN
2.0 D-4D 143KM 105kW 2736 PLN 3786 PLN
Hybryda 2.5 Hybrid 197KM 145kW 1726 PLN 3126 PLN
 

Koszt wymiany sprzęgła może się różnic w zależności od wybranego producenta części, hurtowni z jakiej korzysta mechanik, renomy serwisu czy nawet jego lokalizacji. Do najpopularniejszych producentów sprzęgieł samochodowych należą SACHS, LUK, VALEO, AISIN.

Cena wymiany sprzęgła w dieslu jest z reguły 25% wyższa niż w przypadku silnika benzynowego. Wynika to z większego nakładu pracy w celu demontażu samego sprzęgła. Cena części może być nawet 2-3 krotnie wyższa z uwagi na montowanie dwumasowego koła zamachowego w silnikach diesla. Obecnie coraz częściej DKZ montuje się także w niektórych silnikach benzynowych.

Ile trwa wymiana sprzęgła?

Jest to jedna z najbardziej czasochłonnych usług do wykonania przy samochodzie. W zależności od konstrukcji danego silnika, jego ułożenia, a także samego samochodu czas ten może się wahać od 2-3 godzin, do nawet kilkunastu przy trudnych przypadkach.

Kiedy zmienić sprzęgło – objawy

Usterki związane ze sprzęgłem z reguły nie występują nagle. Jest to proces, który da się zauważyć we wczesnym stadium. Daje to dodatkowy czas na rozpoznanie problemu i podjęcie działania. Niestety często wiązać się będzie ono z przygotowaniem nie małej kwoty na nowy zestaw sprzęgła. Nagłe usterki sprzęgła należą do mniejszości, jednak nie można ich wykluczyć. Objawy sugerujące wymianę sprzęgła na nowe podajemy poniżej:

  • Problem z wbiciem 1 biegu lub wstecznego
  • Wibracje w trakcie wciskania pedału sprzęgła
  • Twardy pedał sprzęgła
  • Szarpanie w trakcie ruszania
  • Ślizganie się sprzęgła – obroty rosną a samochód nie przyspiesza
  • Pedał sprzęgła bierze coraz wyżej (brak objawu przy sprzęgłach z samoregulacją)
  • Przegrzanie sprzęgła i wyczuwalny zapach spalenizny

cena wymiany sprzęgła Toyota Rav4 III i IV

Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.

Co ile wymienić sprzęgło?

Standardowe sprzęgło powinno wytrzymać w samochodzie ok. 100-200 tys. km. Między tymi skrajnymi wartościami może minąć kilka lat. Skąd tak duża rozbieżność? Ogromny wpływ na trwałość sprzęgła ma styl jazdy kierowcy oraz samochód, którym się porusza. Silniki diesla generują dużo większy moment obrotowy niż silniki benzynowe (przy podobnej pojemności skokowej). Oznacza to, że dużo łatwiej takie sprzęgło zużyć podczas niewłaściwej eksploatacji. Podobnie będzie w przypadku silników chiptuningowanych czy samych w sobie dużych pojemności generujących dużo mocy. Zatem…

Jak dbać o sprzęgło?

  • Nie modyfikuj mocy silnika bez uwzględnienia jej wpływu na sprzęgło
  • Nie opieraj stopy na pedale sprzęgła w trakcie jazdy
  • Jak najkrócej jedź na półsprzęgle
  • Nie utrzymuj wysokich obrotów silnika podczas załączania sprzęgła, jeżeli nie jest to konieczne
  • Nie załączaj sprzęgła zbyt gwałtownie
  • Nie stój na biegu i wciśniętym sprzęgle na światłach
  • Kupuj sprzęgła tylko renomowanych producentów
  • Nie jedź z dodatkowym obciążeniem (pełny bagażnik, przyczepka) jeżeli nie jest to konieczne – im auto lżej tym lepiej dla sprzęgła

Kiedy wymienić dwumasowe koło zamachowe? – objawy

Konieczność wymiany dwumasy to jeden z koszmarów większości posiadaczy diesli. Można powiedzieć, że filtr cząstek stałych DPF, turbosprężarka i popularna dwumasa, to zestaw startowy sporych kosztów przy zakupie auta używanego. Dlatego bardzo istotne jest, aby np. przed zakupem samochodu dobrze sprawdzić stan sprzęgła i ewentualny hałas generowany przez DKZ.

Biorąc pod uwagę ilość potrzebnej pracy w celu wyjęcia sprzęgła z dwumasą, warto wymienić oba te elementy w jednym momencie. Okazuje się bowiem, że niektórzy wymieniają samo sprzęgło, jeżeli koło dwumasowe nadal jest sprawne szukając oszczędności. Usługa wymiany sprzęgła może kosztować tyle samo co same części, lub nawet więcej. Dlatego pozorna oszczędność może zostać szybko zweryfikowana przez życie, dodatkowo zwiększając ogólne koszty utrzymania auta. Dwumasowe koło zamachowe wytrzymuje podobny przebieg co sprzęgło ok. 150-200 tys. km. Oczywiście niewłaściwe operowanie pedałem sprzęgła szybko skróci ten przebieg.

Objawy uszkodzonej dwumasy:

  • Nierówna praca silnika
  • Szarpanie podczas ruszania
  • Wibracje pedału sprzęgła po oparciu na nim stopy
  • Problem z płynną zmianą biegów
  • Hałas i stuki podczas rozruchu silnika (największe obciążenie dla dwumasy)
  • Hałas i stuki z okolicy skrzyni biegów
  • Drgania karoserii lub/i kierownicy

Jak dbać o dwumasę?

Sytuacja ma się identycznie jak przy sprzęgle. Odpowiednie traktowanie pedału sprzęgła pozwoli dłużej unikać serwisu samochodowego. Poniżej przedstawiamy garść porad, jak ułatwić życie dwumasie:

  • Nie uruchamiaj silnika na pych
  • Nie ruszaj agresywnie, tracąc przyczepność kół
  • Stosuj zawsze produkty renomowanych producentów
  • Nie utrzymuj przesadnie niskiej prędkości obrotowej silnilka
  • Uruchamiaj silnik na wciśniętym sprzęgle (to nie to samo, co wrzucenie skrzyni na luz)
  • Nie przeciążaj sprzęgła dużym ładunkiem w bagażniku lub przyczepie

Czy warto zamienić dwumase na sztywne koło jednomasowe?

Propozycja wydaje się być kusząca. Niższy koszt samego koła zamachowego i dłuższa jego żywotność. W końcu nie ma w nim ruchomych elementów, które ulegną zużyciu. Nic jednak nie jest za darmo i w przypadku sztywnego koła zamachowego cierpi na tym układ napędowy w postaci m.in. skrzyni biegów. Z uwagi na wysokie momenty obrotowe i drgania silnika diesla, prawie zawsze wyposażony jest on w sprzęgło z dwumasą.

Jeżeli ten element amortyzujący drgania zostanie zastąpiony sztywnym kołem, „negatywna” energia z silnika zostanie przekazana dalej na skrzynię biegów. Dodatkowe drgania w skrzyni nie są jej zupełnie potrzebne do szczęścia, dlatego warto skalkulować, czy pozorna oszczędność na dwumasowym kole zamachowym nie zostanie pokryta i pewnie przekroczona kosztami naprawy skrzyni biegów. Trzeba też uważać, aby nie paść ofiarą nieuczciwych handlarzy. Konieczność wymiany dwumasy w używanych samochodach jest wysoce prawdopodobna, a niskie koszty samochodu od razu gotowego do sprzedaży są kuszące. Jeżeli zamierzasz używać auta prywatnie i przez wiele lat, lepiej zainwestować w tradycyjne koło dwumasowe.

Czy w DSG zmienia się sprzęgło?

Dwusprzęgłowe automatyczne skrzynie biegów również wyposażone są w sprzęgło, a nawet nie jedno. Akurat w tym przypadku kierowca ma dużo mniejszy wpływ na ich trwałość niż w przypadku manualnej skrzyni biegów. Objawy problemów ze sprzęgłem w DSG są podobne do tradycyjnego sprzęgła – szarpanie przy ruszaniu, problemy ze zmianą biegów czy ślizganie sprzęgła podczas przyspieszania. Wymiana zestawu sprzęgieł to poważna operacja, która powinna być wykonywana tylko przez specjalistę. Wymaga ona specjalnych narzędzi, doświadczenia oraz oprogramowania pozwalającego na adaptację nowego sprzęgła. Bez tego skrzynia może nie pracować poprawnie i ulec awarii. O ile sam zestaw sprzęgieł do DSG cenowo może być zbliżony do renomowanego sprzęgła z dwumasą dla diesla (1000-4000zł), to sama robocizna znacznie wzrasta ponad standardowe sprzęgło w skrzyni manualnej (800-3000zł).

 

 



Toyota RAV4

2020-09-28 | NAPRAWY

Toyota Rav4 (II, III) - Cena wymiany łożyska koła przód/tył

 Toyota Rav4 to japońskie auto osobowe klasy średniej typu SUV produkowane od 1994 roku do dnia dzisiejszego. W tym czasie powstało 5 generacji modelu. Bezpośrednią konkurencją modelu jest Honda CR-V, Kia Sportage czy Hyundai Tucson.  

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-22 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany sprzęgła

  Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-01 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany rozrządu

 Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-01 | NAPRAWY

Toyota Rav4 (II, III, IV) - Cena wymiany rozrządu

Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.

CZYTAJ WIĘCEJ


2019-02-26 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena ustawienia zbieżności kół

 Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2019-02-26 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena ustawienia zbieżności kół

 Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2019-02-21 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany płynu hamulcowego

 Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2019-02-21 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany płynu hamulcowego

 Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2019-01-04 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany filtra kabinowego

 Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2019-01-04 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany filtra kabinowego

 Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-12-21 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany płynu chłodniczego

Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-12-21 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany płynu chłodniczego

Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-12-04 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena serwisu klimatyzacji

 Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-12-04 | NAPRAWY

Toyota RAV4 (III, IV) - Cena serwisu klimatyzacji

Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE

Toyota RAV4 IV diesel - cena przeglądu okresowego dużego

 Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE

Toyota RAV4 IV benzyna - cena przeglądu okresowego dużego

  Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE

Toyota RAV4 IV diesel - cena przeglądu okresowego małego

  Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE

Toyota RAV4 IV benzyna - cena przeglądu okresowego małego

  Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-29 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany świec zapłonowych

Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata później zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-29 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany świec zapłonowych

Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM. 

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-28 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany świec żarowych

Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-28 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany świec żarowych

Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-26 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany filtra powietrza

 Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.  

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-26 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany filtra powietrza

 Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-21 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany filtra paliwa

 Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-21 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany filtra paliwa

 Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-06 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany tarcz hamulcowych

  Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-11-06 | NAPRAWY

Toyota Rav4 (III, IV) - Cena wymiany tarcz hamulcowych

Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.  

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-10-25 | NAPRAWY

Toyota Rav4 (II, III, IV) - Cena wymiany klocków hamulcowych

Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-10-25 | NAPRAWY

Toyota Rav4 III - Cena wymiany klocków hamulcowych

  Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-10-05 | NAPRAWY

Toyota Rav4 (III, IV) - Cena wymiany oleju silnikowego

Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.

CZYTAJ WIĘCEJ


2018-10-05 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany oleju silnikowego

 Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


Wymiana sprzęgła Toyota

2022-07-08 | NAPRAWY

Toyota C-HR - Cena wymiany sprzęgła

Toyota C-HR to auto kompaktowe segmentu C, które jest produkowane od 2016 roku. Do dnia dzisiejszego powstała 1 generacja modelu, produkowanego w nadwoziu crossover. Głównymi konkurentami modelu jest Kia Sportage, Mitsubishi ASX, Nissan Qashqai i Renault Kadjar. Toyota C-HR pojawia się z napędem spalinowym benzynowym oraz hybrydowym.

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-22 | NAPRAWY

Toyota Rav4 II - Cena wymiany sprzęgła

  Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-22 | NAPRAWY

Toyota Avensis II - Cena wymiany sprzęgła

  Toyota Avensis drugiej generacji to samochód klasy średniej produkowany w latach 2002 - 2009. Konstrukcyjne auto niewiele różni się od swojego poprzednika, jednak jego sylwetka została odświeżona przez co stała się bardziej spójna. W 2006 roku auto poddano faceliftingowi. W ofercie Toyota Avensis II było 5 silników od 110KM do 170KM oraz 4 silniki diesla od 116KM do 177KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-22 | NAPRAWY

Toyota Auris I - Cena wymiany sprzęgła

  Produkcję Toyoty Auris I rozpoczęto w 2006 roku. Samochód należy do segmentu klasy C, czyli niższej klasy średniej. Auto pod względem technicznym było podobne do Toyoty Corolla. Samochód facelifting przeszedł w 2009 roku. W ofercie znalazło się 6 silników benzynowych od 100KM do 147KM oraz 4 silniki diesla od 90KM do 177KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-22 | NAPRAWY

Toyota Corolla X - Cena wymiany sprzęgła

E140 to symbol dziesiątej generacji Toyoty Corolla. Produkcję samochodu rozpoczęto w 2007 roku, a zakończono po trzech latach. Toyota pod nowym przydomkiem Corolla odnosiła się wyłącznie do odmiany sedan, gdyż wersja hatchback była dostępna pod nazwą Auris. Samochód poddano faceliftingowi w 2010 roku. Toyota Corolla X w swojej ofercie udostępniała 5 silników benzynowych od 100KM do 125KM oraz 2 silniki diesla, 90KM i 126KM.

CZYTAJ WIĘCEJ


2020-04-22 | NAPRAWY

Toyota Corolla (IX, X, XI) - Cena wymiany sprzęgła

Toyota Corolla to auto osobowe segmentu B, które jest produkowane od 1966 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 12 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu coupe, sedan, kombi, liftback i hatchback. Głównymi konkurentami modelu jest Honda Civic, Mitshubishi Lancer, Volkswagen Jetta, Mazda 3 i Ford Focus. Toyota Corolla pojawia się z napędem spalinowym benzynowym oraz diesla.

CZYTAJ WIĘCEJ


CZYTAJ WIĘCEJ

Sprawdź polecane warsztaty