
| Paliwo |
Silnik |
Filtr | ||||
| Ekonomiczny |
Rekomendowany |
Z węglem aktywnym |
Koszt filtra + wymiana | |||
|
Benzyna |
1.8 VVTi 125KM 92kW |
26 PLN |
44 PLN |
84 PLN |
64 PLN |
|
| 2.0 i 16V 150KM 110kW | ||||||
|
Diesel |
2.0 16V D-4D 116KM 85kW | |||||
Cena wymiany filtra kabinowego w Toyota Rav4 II została przedstawiona w tabeli powyżej. Do obliczenia kosztu filtra wraz z wymianą uwzględniono filtr rekomendowany. Pod uwagę wzięto najpopularniejsze jednostki napędowe.
Filtr kabinowy zwany też przeciwpyłkowym to jeden z dwóch filtrów powietrza stosowanych w samochodach. Różnica pomiędzy filtrem powietrza a filtrem kabinowym jest taka, że ten pierwszy oczyszcza powietrze biorące udział w procesie spalania, a ten drugi powietrze dostarczane do płuc kierowcy i pasażerów. Jego kilkuwarstwowa budowa o różnej strukturze włókien pozwala zatrzymać takie ciała obce jak pył, kurz, sadza, grzyby i drobnoustroje czy obecne na drogach zanieczyszczenia powstałe w skutek zużycia np. układu hamulcowego i opon. W przypadku prostego filtra kabinowego pierwsza warstwa materiału to filtr wstępny. Kolejna to tak zwana mikrowłóknina, a ostatnia to warstwa wzmacniająca. Przyjmuje się, że każda kolejna warstwa wyłapuje coraz drobniejsze obiekty.
Jeżeli w samochodzie szybko i często parują nam szyby, czuć nieprzyjemny zapach lub nadmuch z wentylacji wydaje się być słaby to warto zainteresować się filtrem kabinowym. Brzydki zapach z nawiewu może być spowodowany wilgotnym filtrem w którym rozwijają się grzyby i bakterie oraz rozkładają się owady. Niesprawny filtr będzie wpuszczał do kabiny także spaliny innych samochodów. Zmniejszona wydajność nawiewu spowodowana jest brakiem przepustowości filtra. Może to spowodować szybsze zużycie dmuchawy oraz przegrzewanie silnika. Awaria opornicy lub sterownika wentylatora to koszt sporo wyższy od wymiany filtra, dlatego nie warto ryzykować.
W polskim zmiennym klimacie zakłada się, że filtr kabinowy jest w stanie skutecznie oczyszczać powietrze przez ok. 15 tys. km. Jeżeli samochód często eksploatowany jest na drogach nieutwardzonych, gdzie w powietrzu co chwilę unoszą się kłęby kurzu, należy wymieniać go częściej. Dostęp do filtra nie jest specjalnie trudny, dlatego można go okresowo kontrolować i wymienić w odpowiednim momencie. Wspomniany przebieg jest określany także dla wymiany oleju silnikowego, dlatego warto wykonywać tę czynność jednocześnie. Najwięcej pracy filtr wykonywać musi jesienią i zimą, gdy dostaje się do niego wiele wilgoci i zanieczyszczeń. Dlatego najodpowiedniejszą porą roku na wymianę filtra kabinowego jest wiosna. Warto połączyć ją z serwisem klimatyzacji.
Jego zanieczyszczenie nie wpływa na ogólne funkcjonowanie samochodu, a bezpośrednio na jego użytkowników i komfort ich podróżowania. Czy trzeba wymieniać filtr kabinowy w samochodzie bez klimatyzacji? Układ klimatyzacji i filtr przeciwpyłkowy są w pewnym stopniu ze sobą pozwiązane, jednak zadanie jest jedno. Oczyścić powietrze dostające się z zewnątrz samochodu do kabiny. Czy samochód ma klimatyzację czy nie, jeżeli kierowca chce oddychać świeżym powietrzem to musi go regularnie wymieniać. W przypadku samochodów wyposażonych w klimatyzację regularna wymiana jest jeszcze bardziej rekomendowana. Niektóre elementy jak np. parownik klimatyzacji to idealne środowisko do powstawania wszelkiego rodzaju bakterii i grzybów. Czy wymienić filtr przed czy po odgrzybianiu klimatyzacji? Najbardziej prawidłowym procesem jest demontaż filtra na czas odgrzybiania układu wentylacji. Wkładanie z powrotem zużytego filtra mija sie z celem, więc jest to idealny moment na montaż nowego.
| Gdzie wymienić filtr kabinowy? | ||
| Białystok | Bydgoszcz | Gdańsk |
| Gorzów Wlkp. | Katowice | Kielce |
| Kraków | Lublin | Łódź |
| Poznań | Szczecin | Toruń |
| Warszawa | Wrocław | Zielona Góra |
Filtr kabinowy z węglem aktywnym posiada dodatkową warstwę nasyconą cząsteczkami węgla. Cząsteczki te muszą być trwale i równomiernie ulokowane, dlatego sporą rolę odgrywa tutaj jakość wykonania. Dodatkowa warstwa z węglem odpowiada za neutralizowanie brzydkich zapasów i wyłapywanie szkodliwych gazów obecnych w spalinach. Tego typu filtry docenią także alergicy i osoby mające problemy z drogami oddechowymi. Warto je stosować także gdy samochodem przewożone są dzieci. Warto wspomnieć, że węgiel aktywny jest neutralny i nieszkodliwy dla człowieka, środowiska i zwierząt. Pozyskiwany jest z drewna lub odpadów organicznych, także jego produkcja również nie generuje dodatkowych zanieczyszczeń.
Nie wszystkie samochody wyposażone są w filtr kabinowy. Przyjmuje się jednak, że ok 85% samochodów na świecie go ma. Najczęściej filtr kabinowy znajduje się przy podszybiu od strony komory silnikowej lub za schowkiem po stronie pasażera. W niektórych modelach filtr schowany jest za tunelem środkowym czy nawet za pedałami pod nogami kierowcy. W zależności do producenta samochodu czynność ta może być szybka i prosta, lub dość skomplikowana i wymagająca użycia narzędzi.
Z uwagi na różne lokalizacje filtra w samochodzie dostęp do niego może być banalny jak i skomplikowany. Wydaje się, że jest w stanie zrobić to każdy właściciel samochodu. Tymczasem w niektórych modelach dostęp jest tak ciężki, że należy zdemontować niektóre elementy samochodu jak np. pedał. Dodatkowa trudność to odpowiednie umieszczenie filtra w komorze oraz poprawny przepływ powietrza. Filtr bowiem skutecznie oczyszcza powietrze tylko w jednym kierunku. W określeniu tego pomagają strzałki umieszczone na krawędziach filtra. Mimo to, lepiej zlecić tę czynność mechanikowi, chociażby z uwagi na częstą konieczność demontażu elementów. Uszkodzenie któregokolwiek znacznie zwiększy wydatki. Sama usługa wymiany filtra nie powinna być droga i warto zlecić ją przy okazji serwisu klimatyzacji czy okresowej wymiany oleju silnikowego. W zależności od lokalizacji wymiana filtra przeciwpyłkowego to operacja zajmująca od 10 minut do nawet 2 godzin. Niektórzy producenci filtrów załączają instrukcję wymiany wraz z określeniem miejsca montażu dla danego modelu.
2020-09-28 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to japońskie auto osobowe klasy średniej typu SUV produkowane od 1994 roku do dnia dzisiejszego. W tym czasie powstało 5 generacji modelu. Bezpośrednią konkurencją modelu jest Honda CR-V, Kia Sportage czy Hyundai Tucson.
2020-04-22 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2020-04-22 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2020-04-01 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2020-04-01 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2019-02-26 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2019-02-26 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2019-02-21 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2019-02-21 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-12-04 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-12-04 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata później zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-29 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-28 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-28 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-26 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-26 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-21 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-21 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-06 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-06 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-10-25 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-10-25 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-10-05 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-10-05 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Produkcję pierwszej generacji Toyoty Yaris zainicjowano w 1999 roku, a zakończono sześć lat później, w roku 2005. Po roku od rozpoczęcia produkcji auto zdobyło tytuł Samochodu Roku 2000. Pojazd w 2003 roku przeszedł drobny facelifting. Do sprzedaży trafiły silniki benzynowe od 68KM do 150KM oraz silnik diesla o mocy 75KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Toyotę Yaris drugiej generacji produkowano w latach 2005 - 2011. W porównaniu do swojego poprzednika sylwetkę auta zmodernizowano, lecz pomimo to przypominała Toyotę I generacji. Pojazd sklasyfikowano jako auto małe. W 2009 roku Yaris II podano faceliftingowi. Do oferty trafiły 3 silniki benzynowe od 69KM do 101KM oraz silnik diesla 90KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Produkcję Toyota Corolla IX rozpoczęto w 2001 roku, a zakończono w 2009 roku. Samochód do swojego poprzednika nie był absolutnie podobny, ponieważ jego sylwetka została zaprojektowana na podstawie aktualnie panującej mody na kompakty. Auto przeszło facelifting w 2004 roku. W ofercie znalazły się 4 silniki benzynowe od 97KM do 225KM oraz 4 silniki diesla od 90KM do 136KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
E140 to symbol dziesiątej generacji Toyoty Corolla. Produkcję samochodu rozpoczęto w 2007 roku, a zakończono po trzech latach. Toyota pod nowym przydomkiem Corolla odnosiła się wyłącznie do odmiany sedan, gdyż wersja hatchback była dostępna pod nazwą Auris. Samochód poddano faceliftingowi w 2010 roku. Toyota Corolla X w swojej ofercie udostępniała 5 silników benzynowych od 100KM do 125KM oraz 2 silniki diesla, 90KM i 126KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Produkcję Toyoty Auris I rozpoczęto w 2006 roku. Samochód należy do segmentu klasy C, czyli niższej klasy średniej. Auto pod względem technicznym było podobne do Toyoty Corolla. Samochód facelifting przeszedł w 2009 roku. W ofercie znalazło się 6 silników benzynowych od 100KM do 147KM oraz 4 silniki diesla od 90KM do 177KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Toyota Avensis drugiej generacji to samochód klasy średniej produkowany w latach 2002 - 2009. Konstrukcyjne auto niewiele różni się od swojego poprzednika, jednak jego sylwetka została odświeżona przez co stała się bardziej spójna. W 2006 roku auto poddano faceliftingowi. W ofercie Toyota Avensis II było 5 silników od 110KM do 170KM oraz 4 silniki diesla od 116KM do 177KM.