Pojemność układu chłodzenia jest ściśle zależna od producenta samochodu i pojemności skokowej silnika. W najmniejszych jednostkach mogą wystarczyć ok. 3 litry, podczas gdy mocarne silniki V8 potrafią pomieścić ponad 12. Szczegółowe pojemności układów chłodzenia silników omawianego modelu przedstawiono poniżej. Cena zawiera płyn w odpowiedniej ilości oraz koszt robocizny w przypadku Toyota Rav4 II. Cena może różnić się w zależności od hurtowni w jakiej zaopatruje się mechanik, standardu warsztatu czy też jego lokalizacji.
| Paliwo | Silnik | Ilość płynu chłodniczego |
Koszt płynu + wymiana |
|||
|
183 PLN |
||||||
|
Benzyna |
1.8 VVTi 125KM 92kW |
6,4 L |
||||
| 2.0 i 16V 150KM 110kW | 6,3 L | 183 PLN | ||||
|
Diesel |
2.0 16V D-4D 116KM 85kW | 6,9 L | 183 PLN | |||
Głównym zadaniem płynu chłodniczego jest odbieranie temperatury od rozgrzanego silnika podczas przepływania przez wydrążone m.in. w głowicy kanaliki. Utrzymanie odpowiedniej temperatury silnika pozwala na optymalne zużycie paliwa i wydłużenie trwałości jednostki. Ta odpowiednia temperatura zawiera się w przedziale od ok. 85 stopni C, do ok. 115 st. C w zależności od modelu samochodu. Dodatkowo płyn chłodniczy zabezpiecza metalowe elementy układu chłodzenia przed korozją. Istotną funkcją płynu jest także oddawanie ciepła w nagrzewnicy. Umożliwia to następnie nagrzanie kabiny samochodu. Płyn chłodniczy to mieszanina wody demineralizowanej z glikolem etylenowym lub propylenowym o odpowiedniej proporcji. Do płynu dodawany jest także barwnik w celu łatwiejszej identyfikacji np. podczas wycieku.
Jednym z kryteriów doboru płynu może być materiał, z którego wykonana jest np. chłodnica. Rozróżnia się układy miedziane, mosiężne i aluminiowe. Znakomitą większość stanowią jednak najpopularniejsze chłodnice aluminiowe.
Płyny podzielone zostały także pod względem technologii wykonania. Rozróżnić można trzy rodzaje:
Z reguły zabarwione na kolor zielony są płyny IAT, a na czerwono/różowo OAT.
Zmieszanie płynów różnych kategorii spowoduje, że dodatki będą się wzajemnie wykluczały. Powstała w ten sposób mieszanina spowoduje niekorzystny wpływ na blok silnika i elementy układu chłodzenia. W ofercie znaleźć można jednak neutralne płyny chłodnicze zdolne do mieszania się ze wszystkimi typami. Znaleźć także można płyny o podwyższonej temperaturze wrzenia.
Przyjmuje się także, że do nowszych samochodów stosuje się już głównie płyn w technologii OAT. Podczas gdy starszym modelom wystarczył IAT.
Płyny chłodnicze związane są też mocno z symbolem G+cyfra. Symbol ten bezpośrednio określa ilość zawartych krzemianów, a żeby było jeszcze łatwiej, to w konkretnym okresie produkcji samochodu stosowano konkretny symbol płynu. Dlatego rozpatrując typy płynów ze względu na ilość krzemianów rozróżniamy:
Patrząc przez pryzmat lat produkcji wybranego samochodu:

Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
Woda poprzez swoją zawartość kamienia i stosunkowo niską temperaturę wrzenia, nie nadaje się do układów chłodzenia. Woda destylowana nie ma problemu z kamieniem, jednak nie posiada dodatków zabezpieczających przed korozją oraz nie ma właściwości smarujących.
Koncentrat wydaje się być tańszy w zakupie, jednak proporcja mieszania go z wodą destylowaną z reguły wynosi 1:1. Oznacza to, że w większości przypadków będzie trzeba zakupić co najmniej 2 lub 3 butelki koncentratu. Wtedy cena nie będzie już taka atrakcyjna. Dodatkowo istnieje duże ryzyko, że nie zachowując idealnej proporcji, podniesiemy temperaturę zamarzania. Może skończyć się tragicznie dla silnika w trakcie zimy.
Najwygodniejszym wyborem jest zakup gotowego płynu chłodniczego, spełniającego odpowiednie wymagania i ściśle określone parametry. Z uwagi na ogromny wybór producentów, da się znaleźć produkty przyjazne cenowo.
Z reguły płyn chłodniczy powinno wymieniać się co 2 lata. Istnieją jednak producenci, którzy twierdzą, że ich produkty wystarczają na 5 lat użytkowania. Płyn chłodniczy przez cały swój okres eksploatacji wykonuje ciężką pracę. Często przechodząc ze skrajnych temperatur ujemnych, do wysokich podczas intensywnej pracy silnika.
Płyn wymienia się także w przypadku zauważenia jakichkolwiek zanieczyszczeń jak np. plamy oleju silnikowego. Po przeprowadzeniu napraw silnika takich jak wymiana uszczelki pod głowicą czy innych związanych z układem chłodzenia, należy nalać świeży płyn chłodniczy. Również po wymianie rozrządu z pompą wody.
Poziom płynu chłodniczego sprawdza się w zbiorniczku wyrównawczym znajdującym się pod maską. Zbiorniczek ma naniesione znaki Min i Max. Ważne jest, aby płyn znajdował się pomiędzy wskazaniami. Dzięki kolorowi płynu łatwiej zauważyć jego aktualny poziom przez półprzeźroczysty zbiorniczek. Stan to jednak nie wszystko, warto sprawdzić jego temperaturę zamarzania za pomocą specjalnego urządzenia elektronicznego lub refraktometru. Niektóre samochody wyposażone są w kontrolki informujące o zbyt niskiej ilości płynu chłodniczego w układzie.
Płyn chłodniczy należy uzupełniać poprzez korek znajdujący się na zbiorniczku wyrównawczym. Bardzo istotne jest, aby robić to na zimnym silniku, ponieważ w rozgrzanym układzie chłodzenia panuje podwyższone ciśnienie. Odkręcenie korka w takiej sytuacji skutkować będzie wyrzuceniem gorącego płynu i popatrzeniem kierowcy. Płyn wlewa się także do chłodnicy, przez korek chłodnicy. Jednak wykonuje się to w przypadku nalewania płynu do pustego układu chłodzenia.
W prawidłowo działającym układzie chłodzenia płyn chłodniczy powinien utrzymywać swój poziom. Braki płynu chłodniczego wynikać będą zatem z różnych nieszczelności, a te mogą wystąpić np. na przewodach gumowych, łączeniu przewodów metalowych, chłodnicy, zbiorniczku wyrównawczym, nagrzewnicy, czy w najgorszym wypadku – uszczelce pod głowicą. Ten ostatni przypadek powodować będzie spalanie płynu chłodniczego, którego objawem będzie także biały dym z rury wydechowej. Zbyt niski poziom płynu chłodniczego mimo sprawnego układu chłodzenia może doprowadzić do uszkodzenia silnika z powodu niewydolności chłodzenia. Dlatego każdy układ zaprojektowany został do określonej ilości płynu.
Odpowietrzyć układ można na dwa sposoby. Pierwszy to przy użyciu specjalnej maszyny, która wtłacza płyn chłodniczy, jednocześnie odpowietrzając układ. Druga, bardziej popularna, to uruchomienie silnika z otwartym zbiorniczkiem wyrównawczym. W miarę nagrzewania się płynu, ze zbiorniczka będą wydobywały się bąble powietrza. Warto też po naciskać przewody gumowe, w celu ułatwienia przepływu bąbli powietrza.
Bogaty wybór producentów płynów chłodniczych pozwala dobrać odpowiedni płyn do własnego auta i kieszeni. Najpopularniejsze marki na rynku to Boryszew, 4max, Motul, Cartechnic, Comma, czy Petronas.
2020-09-28 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to japońskie auto osobowe klasy średniej typu SUV produkowane od 1994 roku do dnia dzisiejszego. W tym czasie powstało 5 generacji modelu. Bezpośrednią konkurencją modelu jest Honda CR-V, Kia Sportage czy Hyundai Tucson.
2020-04-22 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2020-04-22 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2020-04-01 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2020-04-01 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2019-02-26 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2019-02-26 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2019-02-21 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2019-02-21 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2019-01-04 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-12-04 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-12-04 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | PRZEGLĄDY SERWISOWE
Toyota RAV4 to jeden z modeli auta osobowego typu SUV dostępnych w ofercie japońskiego producenta. Pierwsza generacja powstała już w 1994 roku. Omawiany model to czwarta odsłona tego legendarnego i trzymającego cenę auta. Produkcja przypadła na lata 2013-2019, a pod maskę trafił silnik benzynowy 2.0 151 KM oraz dwa diesle, 2.0 D-CAT 124 KM i 2.2 D-CAT 150 KM.
2018-11-29 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata później zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-29 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-28 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-28 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-26 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-26 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-21 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-21 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-11-06 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-11-06 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-10-25 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-10-25 | NAPRAWY
Produkowana w latach 2006 - 2012 Toyota Rav4 III znacznie odróżniła się od swojej wcześniejszej wersji. Przede wszystkim zwiększono rozmiar pojazdu, a sylwetkę unowocześniono. Konstrukcja Rav4 III przeszła dwa faceliftingi w 2009 i 2010 roku. Toyota Rav4 III zdobyła tytuł Samochodu Roku 2017 w Kanadzie. Do wyboru były 4 silniki benzynowe od 152KM do 269KM oraz 4 silniki diesla od 136KM do 180KM.
2018-10-05 | NAPRAWY
Toyota Rav4 to auto klasy kompaktowej segmentu C, które jest produkowane od 1994 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 5 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu SUV i SUV cabrio. Głównymi konkurentami modelu jest Honda CR-V, Forda Kuga, Volkswagen Tiguan, Kia Sorento i Mazda CX-5. Toyota Rav4 pojawia się z napędem spalinowym benzynowym, diesla oraz hybrydowym.
2018-10-05 | NAPRAWY
Druga generacja Toyoty Rav4 ukazała się pierwszy raz w 2000 roku. Samochód w porównaniu do wcześniejszej generacji lekko się powiększył, a jego sylwetka została odświeżona. W 2004 roku auto przeszło facelifting, a dwa lata póżniej zakończono jego produkcję. Toyota Rav4 II oferowała 2 silniki benzynowe: 125KM i 150KM oraz 1 silnik diesla o mocy 116KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Produkcję pierwszej generacji Toyoty Yaris zainicjowano w 1999 roku, a zakończono sześć lat później, w roku 2005. Po roku od rozpoczęcia produkcji auto zdobyło tytuł Samochodu Roku 2000. Pojazd w 2003 roku przeszedł drobny facelifting. Do sprzedaży trafiły silniki benzynowe od 68KM do 150KM oraz silnik diesla o mocy 75KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Toyotę Yaris drugiej generacji produkowano w latach 2005 - 2011. W porównaniu do swojego poprzednika sylwetkę auta zmodernizowano, lecz pomimo to przypominała Toyotę I generacji. Pojazd sklasyfikowano jako auto małe. W 2009 roku Yaris II podano faceliftingowi. Do oferty trafiły 3 silniki benzynowe od 69KM do 101KM oraz silnik diesla 90KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Produkcję Toyota Corolla IX rozpoczęto w 2001 roku, a zakończono w 2009 roku. Samochód do swojego poprzednika nie był absolutnie podobny, ponieważ jego sylwetka została zaprojektowana na podstawie aktualnie panującej mody na kompakty. Auto przeszło facelifting w 2004 roku. W ofercie znalazły się 4 silniki benzynowe od 97KM do 225KM oraz 4 silniki diesla od 90KM do 136KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
E140 to symbol dziesiątej generacji Toyoty Corolla. Produkcję samochodu rozpoczęto w 2007 roku, a zakończono po trzech latach. Toyota pod nowym przydomkiem Corolla odnosiła się wyłącznie do odmiany sedan, gdyż wersja hatchback była dostępna pod nazwą Auris. Samochód poddano faceliftingowi w 2010 roku. Toyota Corolla X w swojej ofercie udostępniała 5 silników benzynowych od 100KM do 125KM oraz 2 silniki diesla, 90KM i 126KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Produkcję Toyoty Auris I rozpoczęto w 2006 roku. Samochód należy do segmentu klasy C, czyli niższej klasy średniej. Auto pod względem technicznym było podobne do Toyoty Corolla. Samochód facelifting przeszedł w 2009 roku. W ofercie znalazło się 6 silników benzynowych od 100KM do 147KM oraz 4 silniki diesla od 90KM do 177KM.
2018-12-21 | NAPRAWY
Toyota Avensis drugiej generacji to samochód klasy średniej produkowany w latach 2002 - 2009. Konstrukcyjne auto niewiele różni się od swojego poprzednika, jednak jego sylwetka została odświeżona przez co stała się bardziej spójna. W 2006 roku auto poddano faceliftingowi. W ofercie Toyota Avensis II było 5 silników od 110KM do 170KM oraz 4 silniki diesla od 116KM do 177KM.