Przechylenie samochodu w jedną stronę najczęściej jest spowodowane uszkodzeniem kolumny zawieszenia, amortyzatora lub sprężyny. Może się także okazać, że sama konstrukcja ramy czy podwozia została wygięta lub skręcona. Najmniejszy problem to zbyt niskie ciśnienie w którymś z kół. Niezależnie od przyczyny, usterki związane z zawieszeniem powinny być szybko naprawiane przez mechanika. Samochód, który jest przechylony w jedną stronę to nie tylko usterka wizualna. Pojazdy są tak konstruowane, aby balans i estetyka nie był zachowany tylko w kwestii mechaniki i osiągów, ale także całej bryły. Jeżeli samochód z jednej strony stoi niżej niż z drugiej, to może być oznaką poważniejszej usterki.
Samochód wyposażony jest w wiele elementów, które odpowiadają za utrzymanie balansu, zarówno podczas jazdy jak i podczas postoju. Jeżeli wszystko jest sprawne i trzyma się pewnie, zawieszenie, amortyzatory, podwozie, koła to samochód jest poprawnie zbalansowany.
Mechanik często jest w stanie określić problem już po samym sposobie przechylenia samochodu. Każda diagnostyka i tak nie obejdzie się bez podniesienia samochodu i sprawdzenia zawieszenia, podwozia, ramy, kół w razie wystąpienia dodatkowych uszkodzeń. Niektóre problemy jak brak ciśnienia w oponie można szybko rozwiązać, podczas gdy uszkodzone zawieszenie podlega wymianie na nowe.
Przechylenie samochodu na jedną stronę prawie zawsze spowodowane jest usterkami związanymi z amortyzatorami, sprężynami lub ogólnie podwoziem i zawieszeniem. Są to kluczowe elementy samochodu dlatego nie powinno się lekceważyć tego problemu. Jazda samochodem który nie jest zbalansowany będzie powodowała dalsze uszkodzenia innych elementów. Nawet jeżeli problem jest błahy, w krótkim czasie zmienić się może w poważną awarię.
Z pozoru niegroźny wyciek płynu chłodniczego może w krótkim czasie doprowadzić do przegrzania się silnika i w konsekwencji do poważnej usterki. Elementy najbardziej narażone na wycieki to: chłodnica, przewody chłodnicy, zbiorniczek wyrównawczy, pompa wody lub korek chłodnicy. Jeżeli pod...
Pozostawienie samochodu z niesprawnym hamulcem ręcznym jest dość ryzykowne, ponieważ nawet zostawienie samochodu na biegu nie gwarantuje że samochód się nie przemieści. Problemy z hamulcem ręcznym powodowane są przez rozregulowanie układu, uszkodzoną lub zapieczoną śrubę regulacyjną czy...
Brak reakcji na gaz skutecznie uniemożliwia lub utrudnia poruszanie się samochodem. Jeżeli nie jest to wina objektów blokujących ruch pedału gazu, to być może jest to zablokowana przepustnica, awaria czujnika położenia pedału gazu, uszkodzona linka gazu lub uszkodzona sprężyna powrotna gazu....
Jeśli posiadasz auto, prędzej, czy później dojdzie w nim do usterki. Czasem niewielkiej, innym razem poważnej. Samochód z reguły daje nam znak, że coś jest nie tak. Większość z nas jednak nie rozpoznaje typowym objawów awarii. Warto więc je poznać i zawczasu zdiagnozować problem.