Co zrobić, gdy pedał gazu nie reaguje?

 Brak reakcji na gaz skutecznie uniemożliwia lub utrudnia poruszanie się samochodem. Jeżeli nie jest to wina objektów blokujących ruch pedału gazu, to być może jest to zablokowana przepustnica, awaria czujnika położenia pedału gazu, uszkodzona linka gazu lub uszkodzona sprężyna powrotna gazu. Samochód z tą usterką jest niezdatny do użytkowania, także powinien jak najszybciej trafić do warsztatu.

Znajdź warsztat i umów naprawę

Przeglądaj 204232 opinie o warsztatach samochodowych,
wybierz sprawdzony i polecany przez innych kierowców warsztat samochodowy

UMÓW NAPRAWĘ

Zakładając, że połączenie między przepustnicą a pedałem gazu oraz przestrzeń między pedałem gazu a podłogą nie jest zablokowana przez niepożądane obiekty, to problem z brakiem reakcji na gaz wynikać będzie z braku możliwości swobodnego poruszania przepustnicą. W takiej sytuacji otwieranie i zamykanie przepustnicy może być niemożliwe, lub mało precyzyjne.

 przepływomierz

Przyczyny usterki:

  • Awaria czujnika położenia pedału gazu
  • Uszkodzona sprężyna powrotna gazu

Jak to jest ważne?

Niereagujący pedał przyspieszenia uniemożliwia poruszanie się samochodem. Dodatkowo awaria taka występująca w trakcie jazdy może być bardzo niebezpieczna. Problemy z brakiem kontroli nad przyspieszaniem samochodu powinny być natychmiastowo usuwane przez sprawdzonych mechaników samochodowych.
 
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

CZYTAJ WIĘCEJ