Toyota Avensis T27 benzyna - cena przeglądu okresowego małego

 

Obsługa okresowa to cyklicznie wykonywane czynności określone przez producenta danego samochodu. Mają one na celu zapobieganie przedwczesnemu zużywaniu się części, utrzymywanie pojazdu w gotowości technicznej, zmniejszenie kosztów jego utrzymania oraz wydłużanie opłacalnego okresu użytkowania samochodu. Obsługa Techniczna określona jest skrótami OT-1, OT-2 itd, w zależności od przebytych kilometrów lub upłyniętego czasu. Podczas przeglądu okresowego sprawdzane zostają wymienione na dedykowanej liście elementy samochodu oraz wymienione w przypadku stwierdzenia takiej konieczności, po akceptacji ze strony właściciela pojazdu.

Poniższy zakres przeglądu okresowego przygotowany został na przykładzie silników benzynowych 1.6, 1.8 i 2.0 generujących moce od 132 do 152 KM. Przegląd ten trwa ok. 1 godzinę. Cena przeglądu okresowego wykonywanego po 15 tyś. km / 12 miesiącach wraz z zakupem części koniecznych do wymiany uwzględnionych przez producenta oraz przeprowadzeniem wyszczególnionych kontroli zaczyna się od ok. 480zł. Cena ta wzrośnie w zależności od zamontowanego silnika oraz wyposażenia pojazdu.

przegląd okresowy toyota avensis

W przeglądzie i obsłudze okresowej Toyoty Avensis z silnikami benzynowymi po 15 tyś. km / 12 miesiącach zawiera się:

Podstawowa obsługa silnika:

  • wymiana oleju silnikowego z filtrem oleju
  • sprawdzenie napinacza i paska osprzętu, wymiana w razie konieczności
  • odczytanie kodów błędów

Układ elektryczny:

  • sprawdzenie oświetlenia wewnętrznego i klaksonu

Układ hamulcowy:

  • sprawdzenie stanu hamulców tarczowych przednich i tylnych

Elementy wewnętrzne:

  • wymiana filtra kabinowego przeciwpyłkowego
  • sprawdzenie pasów bezpieczeństwa

Elementy zewnętrzne:

  • sprawdzenie wycieraczek i układu spryskiwaczy

Przeprowadzenie jazdy próbnej podczas której dokonuje się sprawdzenia działania silnika, układu kierowniczego i hamulcowego oraz ogrzewania i klimatyzacji.
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Hamulce-zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich

Hamulce-zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich

Wiosna! Na drogach w końcu sucho, słońce zaczyna grzać i temperatura osiąga w końcu jakieś przyzwoite wartości. Zmieniamy więc opony na letnie i śmielej naciskamy na pedał gazu. Niestety, czasem trzeba będzie też ostrzej zahamować... Jak zima wpłynęła na nasz układ hamulcowy?

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?