Skoda Octavia III benzyna - cena przeglądu okresowego małego

 

 Obsługa okresowa to cyklicznie wykonywane czynności określone przez producenta danego samochodu. Mają one na celu zapobieganie przedwczesnemu zużywaniu się części, utrzymywanie pojazdu w gotowości technicznej, zmniejszenie kosztów jego utrzymania oraz wydłużanie opłacalnego okresu użytkowania samochodu. Obsługa Techniczna określona jest skrótami OT-1, OT-2 itd, w zależności od przebytych kilometrów lub upłyniętego czasu. Podczas przeglądu okresowego sprawdzane zostają wymienione na dedykowanej liście elementy samochodu oraz wymienione w przypadku stwierdzenia takiej konieczności, po akceptacji ze strony właściciela pojazdu.

Poniższy zakres przeglądu okresowego przygotowany został na przykładzie silników benzynowych 1.0, 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8 i 2.0 TSI generujących moce od 86 do 245KM. Przegląd ten trwa ok. 1,5 godziny. Cena przeglądu okresowego wykonywanego po 15 tyś. km / 12 miesiącach wraz z zakupem części koniecznych do wymiany uwzględnionych przez producenta oraz przeprowadzeniem wyszczególnionych kontroli zaczyna się od ok. 380zł. Cena ta wzrośnie w zależności od zamontowanego silnika oraz wyposażenia pojazdu.

skoda octavia iii przegląd po roku

W przeglądzie i obsłudze okresowej Skody Octavii III z silnikami benzynowymi po 15 tyś. km / 12 miesiącach zawiera się:

Podstawowa obsługa silnika:

  • wymiana oleju silnikowego z filtrem oleju
  • sprawdzenie stopnia zapełnienia filtra DPF

Układ hamulcowy:

  • sprawdzenie stanu hamulców tarczowych przednich i tylnych

Układ elektryczny:

  • zresetowanie wskaźnika przeglądu

Przeprowadzenie jazdy próbnej podczas której dokonuje się sprawdzenia działania silnika, układu kierowniczego i hamulcowego oraz ogrzewania i klimatyzacji.
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?

Darmowa porada mechanika