POWRÓT

Pytania kierowców (3)

 • Hyundai i30 2007: Niedziałająca klimatyzacja Hyundai i30 I

  Hyundai i30 2007r 1.6 90KM Diesel. Samochód kupiłem w listopadzie zeszłego roku. Podczas oględzin wydawało mi się, że klimatyzacja działa sprawnie. Wiosną kiedy było coraz cieplej klimatyzacja była praktycznie nieodczuwalna. Auto zaprowadziłem do mechanika w celu uzupełnienia czynnika. Mechanik oznajmił mi, że nie było tam w ogóle czynnika chłodzącego. Po wykonaniu przez mechanika testu (nie wiem na co do końca był ten test) stwierdził on, że wszystko jest ok. Mechanik nabił mi klimatyzację i praktycznie po 2 dniach wrócił problem. Klimatyzacja jest absolutnie niewyczuwalna. Co może być tego przyczyną? Czytałem, że w przypadku nieszczelności czynnik będzie "uciekał" ale podobno nie w takim tempie. Z góry dziękuję za odpowiedz.

  Odpowiedzi (4)


 • Mitsubishi Colt: Problem z obrotami lub ciśnieniem pompy?

  Mitsubishi Colt 1,3 2008 r.Po rozgrzaniu silnika i po normalnej jeździe na 3,4,-ce,przy normalnej redukcji prędkości i zatrzymaniu (np.przed światłami) pojawia się problem z falowaniem obrotów przy utrzymywaniu wciśniętego pedału gazu między 1000-1500 obr.Uniemożliwia to płynne ruszanie ,bo za chwilę szarpie .Dopiero dociśnięcie do 2000 obr.,lub "podpompowanie 1-2 razy pedałem gazu umożliwia normalne płynne ruszanie. Dodam ,że na biegu jałowym falowanie nie występuje. Bardzo proszę o przemyślaneą próbę zdiagnozowania problemu .

  Odpowiedzi (2)


 • Fabia 1.2 2014: Ciśnienie w oponach, kontrolka trakcji i wspomagania.

  Fabia 1.2 2014r. Auto stało 3 tygodnie i nagle po krótkiej jeździe kontrolka ciśnienia w oponach, kontrolka trakcji (czasami mruga jakby nie było trakcji) i co jakiś czas na chwile pojawia się kontrolka wspomagania kierownicy. Wymieniona była przed przerwa w jeździe linka otwierania maski. Co może być problemem? Czy te 3 kontrolki jakoś się łącza?

  Odpowiedzi (4)


<>
ODPOWIEDZI

Monkey Garage S.C.
opinie: 45 ******

Reguły, Regulska 5A
05-820 Warszawa