POWRÓT

Niedziałająca klimatyzacja Hyundai i30 I

Hyundai i30 2007r 1.6 90KM Diesel. Samochód kupiłem w listopadzie zeszłego roku. Podczas oględzin wydawało mi się, że klimatyzacja działa sprawnie. Wiosną kiedy było coraz cieplej klimatyzacja była praktycznie nieodczuwalna. Auto zaprowadziłem do mechanika w celu uzupełnienia czynnika. Mechanik oznajmił mi, że nie było tam w ogóle czynnika chłodzącego. Po wykonaniu przez mechanika testu (nie wiem na co do końca był ten test) stwierdził on, że wszystko jest ok. Mechanik nabił mi klimatyzację i praktycznie po 2 dniach wrócił problem. Klimatyzacja jest absolutnie niewyczuwalna. Co może być tego przyczyną? Czytałem, że w przypadku nieszczelności czynnik będzie "uciekał" ale podobno nie w takim tempie. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
MB-CARE Marek Bieliński mechanika skrzynie biegów tłumiki

Modlińska 272, Warszawa

Witam,
najczęstszą przyczyna w tych samochodach jest nieszczelna chłodnica klimatyzacji, niestety do wymiany.
Pozdrawiam

Monkey Garage S.C.
UMÓW WIZYTĘ

Reguły, Regulska 5A, Warszawa

Witam.
Trzeba jeszcze raz sprawdzić szczelność układu ciśnieniem, często jest tak że maszyna nie pokaże nam czy układ jest szczelny czy nie, dla tego trzeba sprawdzić szczelność ręcznie.

Ultra Car

Modlińska 330b, Warszawa

A jak sprawdzał szczelność? Maszyna robi tylko krótki test podciśnieniowy który wykryje tylko bardzo dużą nieszczelność. Należy przeprowadzić test szczelności hydrogenem lub ew azotem i znaleźć przyczynę nieszczelności. Najbardziej prawdopodobny jest nieszczelny skraplacz klimatyzacji (popularnie zwany chłodnicą ). Nie naprawia się tego elementu tylko wymienia.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, problemem jest brak czynnika w układzie , ewidentnie układ jest nieszczelny , a na tempo uciekania czynnika - nie ma żadnej normy ,może uciec od razu , po godzinie , po roku - wszystko zależy jak duża jest nieszczelność


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.