POWRÓT

Tuleje wahacza przedniego w zawieszeniu hydropneumatycznym

Czy wmiana tulei wahacza przedniego (dół) w Citroenie C5 X7 o hydropneumatycznym zawieszeniu jest zabiegiem wyjątkowo jakoś złożonym/trudnym?

Człowiek w serwisie tak to przedstawił. Nie chciał nawet wdawać się w rozmowę o możliwości zamontowania zastępnika całego wahacza Delphi. Stwierdził też, że montowanie odbywa się z zastowoaniem specjalistycznego sprzętu a wadliwy montaż powoduje szybsze zużywanie się wahacza.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTO-REWERS

Dominów 91, Lublin

Poprostu nie chciało mu się robić montaż nie jest ani łatwy ani prosty ale nie niemożliwy.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Jest trochę zabawy, ale też bez przesady. Wadliwy montaż zawsze przyczynia się do szybszego zużycia elementu.

Auto Kaliska
UMÓW WIZYTĘ

ul. Kaliska 13, Warszawa

Wymiana wahacza nie jest problematyczna.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Nie jest to bardzo trudne w warunkach warsztatowych, to normalne zadanie dla każdego warsztatu. Ze specjalistycznego sprzętu używa się np. prasy czy ściągacza, i tak, wadliwy montaż powoduje szybsze zużywanie się wahacza. Raczej wymieniłbym tuleje aniżeli cały wahacz - wymiana całego wahacza nie leży w interesie Pańskiego portfela.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , na początek proszę zmienić warsztat, jesteśmy po to aby pomagać , a nie szkodzić, tuleje wahaczy w zawieszeniu pneumatycznym , czy też hydropneumatycznym faktycznie wymagają od mechaników dużej wiedzy - z uwagi na to że ich konstrukcja odbiega często od budowy zwykłych tulei stosowanych w normalnych zawieszeniach -wiąże się to z dużo większym zakresem pracy takiego zawieszenia, tuleje te muszą być staraninie i dokładnie ustawione w wahaczu tak jak przewiduje to service manual, - nie może to być zrobione na odwal, na oko - bo to skraca bardzo drastycznie życie takiego zawieszenia, - i tu człowiek z serwisu miał rację, ale to wszystko - nadmienię jeszcze że czasami jest konieczne posiadanie odpowiedniego komputera diagnostycznego - który - jeśli jest taki wymóg w danym aucie umożliwia zamrożenie regulacji wysokości zawieszenia w celu wymiany właśnie takich elementów, Pozdrawiam


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika