POWRÓT

Szarpie na średnich obrotach (wyświetla check i błąd 84)

Auto szarpie na średnich obrotach. Wykonuje tzw. "skoki kangura". czasami zapala się check i błąd 84 (ograniczona moc pojazdu). Po jakimś czasie kontrolka gaśnie. Najczęściej te dolegliwości pojawiają się na 1,2 i 3 biegu. Mechanik wymienił świece, filtry z olejem i skasował błędy, ale po kilku dniach znów to szarpanie . Na komputerze podobno nic więcej nie wyszło. W trakcie jazdy na tych samych obrotach czasami nagle dostaje większej mocy, bez zmiany obrotów. Obroty na jałowym nie falują. Wie ktoś co to może być?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Rolna 8, Kielce

Trzeba by zacząć od diagnostyki komputerowe w trakcie jazdy i podejrzeć co pokazuje w trakcie szarpania przepływomierz, czujnik na listwie paliwowej, czujnik położenia gazu itp. Jak się nie da znaleźć anomalij w czujnikach dałbym do sprawdzenia wtryskiwacze.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Przyjrzałbym się odczytom z sondy lambda

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Kasowane błędów to nie diagnostyka.Potrzebna interpretacja błedu, jakiego urządzenia dotyczy lub jakiego układu.Kody mają być opisane po polsku ,oraz sprawdzenie danych bieżących.Za słaby sprzet diagnostyczny lub błędna interpretacja mechanika

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Trzeba udać się do dobrego diagnosty, który dobrze przeanalizuje problem i dysponuje dobrej jakości testerem diagnostycznym. Proszę też sprawdzić dane bieżące w momencie występowania usterki.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.