POWRÓT

sprawdzenie rozrządu Meriva

Witam

Chciałem się dopytać, czy jest jakaś w miarę bezinwazyjna (tzn. nie wymagająca dużo demontażu) metoda sprawdzenia łańcucha i napinacza rozrządu w Opel Meriva A benzyna 1.4 (2009 rok).

Aktualizacja 1
W uzupełnieniu. Spotkałem się z opinią, że po wykręceniu świec i zdjęciu następnie pokrywy od góry można bedzie dojrzeć, czy łańcuch jest naciągnięty. Jest to możliwe?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Firma Handlowo Usługowa Eko Auto s.c.

Korczyńska, 59, Krosno

Łańcuch rozrządu jest rozciągliwy i należy przestrzegać interwału wymiany. Nie ma możliwości sprawdzenie stanu łańcucha bez demontażu osłony rozrządu.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, niestety nie ma takiej możliwości

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Podczas diagnostyki komputerowej jesli wystepują błedy typu-Brak synchronizacji czujnik połozenia walu korbowego /wałek rozrzadu lub Obwód czujnika połozenia wałka rozrządu to błedy swiadczące o problemie z rozrządem np.naciągniecie łancucha.Moze występować podzwiek metaliczny na biegu jałowym lub podczas odpalania to też łancuch.Jesli tego nie ma to nie musimy sie na szybko zajmować wymianą.Oczywiscie istnieją interwały wymiany rozrządu,ale gdy nie występują w/w przyczyny z reguły wtedy nie wymieniamy.Inne mozliwosci bez demontażu rozrządu nie istnieją

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

To się bajek pan naczytał

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam, faktycznie będzie coś - jakiś wycinek widać , ale nie pozwoli to ocenić stanu łańcucha , chyba że faktycznie będzie skrajnie zużyty , jednak wtedy podstawowe objawy będą już słyszalne , będzie go zwyczajnie słychać


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.