POWRÓT

Passat B6 kombi 2006r. 2,0 TDI

Problem z szybami elektrycznymi

Witam. Mam taki mały problem z szybami elektrycznymi w passacie b6. Mianowicie z tyłu miałem korbki i wymieniłem całe blachy z silniczkami. Podłaczyłem je osobno nie podpinając się w przednie szyby ani do wiązki w drzwiach. Przeciągnąłem przewód zasilający (przez bezpieczniki dodatkowe osobne) bezpośrednio do silniczków a masę z karoserii. Szyby działają ale tylko przez jakieś 10 minut po tym czasie cisza. Ale jak wyciągnę bezpiecznik i włożę go z powrotem to znowu działa szyba przez 10 minut i potem cisza. Wpiełem się też pod centralny zamek gdyż wyczytałem że nie dostaje sygnału z zamka. No ale to nie pomogło dalej działają tylko 10 minut. Czy jeszcze musi być coś podłączone żeby działały cały czas? Jakiś sygnał że zapłon włączony? W wiązce w drzwiach oryginalnie są tylko przewody do zamka (sześć) i do głośnika (dwa).
Z góry dziękują za podpowiedź w tej sprawie.
Pozdrawiam

Aktualizacja 1
Witam ponownie.
To sa oryginalne silniczki z VW passata B6 kombi wyciągnięte razem z blachami z tzw."dawcy" (tez passat tylko z 2007 r., mój z 2006r.). zasilanie jest dobrze podłączone bo działają przez 10 minut. W moim passacie nie było żadnych przewodów zasilających w drzwiach z tyłu (tylko do zamka centralnego)więc tylko + i - podciągnęłem. Nic nie ingerowałem w instalację mojego passata poza tym zasilaniem. Co do schematu podłączenia nie znalazłem takowego.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOMŁYN
Piotr | AUTOMŁYN

Wydawnicza 5, Łódź

Witam. To zależy jaką opcję pan założył. Z oryginalnymi modułami drzwiowymi czy jakieś uniwersalne mechanizmy? Tam jest sieć CAN. Czy zasilanie jest tak jak w oryginalnej instalacji? Wiele pytań. Trzeba robić to ze schematem w ręku. Pozdrawiam.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ
Igor | Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Kabelkologia musi zgadzać się z fabryką.

Autoznawca.pl
Krzysztof | Autoznawca.pl

Lniana, 7, Łódź

Jeśli takiej opcji fabrycznie auto nie posiadało to sterownik komfortu takich szyb nie obsłuży, w silniczkach też jest sterownik który musi widzieć sieć CAN. W przeciwnym razie nie ma opcji że będzie to działać.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika