POWRÓT

Problem z szybami elektrycznymi

Witam. Mam taki mały problem z szybami elektrycznymi w passacie b6. Mianowicie z tyłu miałem korbki i wymieniłem całe blachy z silniczkami. Podłaczyłem je osobno nie podpinając się w przednie szyby ani do wiązki w drzwiach. Przeciągnąłem przewód zasilający (przez bezpieczniki dodatkowe osobne) bezpośrednio do silniczków a masę z karoserii. Szyby działają ale tylko przez jakieś 10 minut po tym czasie cisza. Ale jak wyciągnę bezpiecznik i włożę go z powrotem to znowu działa szyba przez 10 minut i potem cisza. Wpiełem się też pod centralny zamek gdyż wyczytałem że nie dostaje sygnału z zamka. No ale to nie pomogło dalej działają tylko 10 minut. Czy jeszcze musi być coś podłączone żeby działały cały czas? Jakiś sygnał że zapłon włączony? W wiązce w drzwiach oryginalnie są tylko przewody do zamka (sześć) i do głośnika (dwa).
Z góry dziękują za podpowiedź w tej sprawie.
Pozdrawiam

Aktualizacja 1
Witam ponownie.
To sa oryginalne silniczki z VW passata B6 kombi wyciągnięte razem z blachami z tzw."dawcy" (tez passat tylko z 2007 r., mój z 2006r.). zasilanie jest dobrze podłączone bo działają przez 10 minut. W moim passacie nie było żadnych przewodów zasilających w drzwiach z tyłu (tylko do zamka centralnego)więc tylko + i - podciągnęłem. Nic nie ingerowałem w instalację mojego passata poza tym zasilaniem. Co do schematu podłączenia nie znalazłem takowego.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
AUTOMŁYN

Wydawnicza 5, Łódź

Witam. To zależy jaką opcję pan założył. Z oryginalnymi modułami drzwiowymi czy jakieś uniwersalne mechanizmy? Tam jest sieć CAN. Czy zasilanie jest tak jak w oryginalnej instalacji? Wiele pytań. Trzeba robić to ze schematem w ręku. Pozdrawiam.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Kabelkologia musi zgadzać się z fabryką.

Autoznawca - Sprawdzamy samochody przed zakupem

Lniana, 7, Łódź

Jeśli takiej opcji fabrycznie auto nie posiadało to sterownik komfortu takich szyb nie obsłuży, w silniczkach też jest sterownik który musi widzieć sieć CAN. W przeciwnym razie nie ma opcji że będzie to działać.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.