POWRÓT

Opel astra g 2001

Metaliczny dźwięk słyszalny w kabinie

Witam. Opel astra 2 1.6 16v 101 kw 2001r benzyna/gaz. Mam taki problem samochód po wymianie sprzegla,wysprzeglik,skrzyni biegów. Po depnieciu na gaz słychać w kabinie metaliczny dźwięk nie jest to za każdym razem ale w miarę często . Co to może być,?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ
Jarek | CARMAX Profi Auto Serwis

ul. Rolna 8, Kielce

Wygląda na to że któryś ze stalowych przewodów lub rurek przy wyjmowaniu sprzęgła odgiął się i dotyka karoserii gdy silnik się przechyla w komorze w trakcie przyśpieszania. Proszę podjechać do dobrego mechanika i zasugerować mu osłuchanie silnika w trakcie jazdy. Powinien na ucho zlokalizować w którym miejscu powstaje hałas i dzięki temu szybko natrafić na skrzywiony lub źle zamocowany element.

AUTOLIN MOTO SERWIS
UMÓW WIZYTĘ
Autolin Moto Serwis Kielce ul.Pakosz 53 | AUTOLIN MOTO SERWIS

Pakosz 53, Kielce

Witamy
Jest możliwe że przyczyną jest naruszenie stanu wydechu i jego osłon termicznych oraz innych elementów, szczególnie po demontażu skrzyni biegów. Sprzęgło sprawne nie wydaje dźwięków przypadkowo w niekreślonych przerwach czasowych, niesprawne daje stałe hałasy podczas pracy. Proponujemy sprawdzenie na kanale w czasie pracy silnika przy wysprzęgleniu i z załączonym sprzęgłem.

Pozdrawiamy

Pozdrawiamy


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI