POWRÓT

Metaliczny dźwięk słyszalny w kabinie

Witam. Opel astra 2 1.6 16v 101 kw 2001r benzyna/gaz. Mam taki problem samochód po wymianie sprzegla,wysprzeglik,skrzyni biegów. Po depnieciu na gaz słychać w kabinie metaliczny dźwięk nie jest to za każdym razem ale w miarę często . Co to może być,?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ

ul. Rolna 8, Kielce

Wygląda na to że któryś ze stalowych przewodów lub rurek przy wyjmowaniu sprzęgła odgiął się i dotyka karoserii gdy silnik się przechyla w komorze w trakcie przyśpieszania. Proszę podjechać do dobrego mechanika i zasugerować mu osłuchanie silnika w trakcie jazdy. Powinien na ucho zlokalizować w którym miejscu powstaje hałas i dzięki temu szybko natrafić na skrzywiony lub źle zamocowany element.

AUTOLIN MOTO SERWIS
UMÓW WIZYTĘ

Pakosz 53, Kielce

Witamy
Jest możliwe że przyczyną jest naruszenie stanu wydechu i jego osłon termicznych oraz innych elementów, szczególnie po demontażu skrzyni biegów. Sprzęgło sprawne nie wydaje dźwięków przypadkowo w niekreślonych przerwach czasowych, niesprawne daje stałe hałasy podczas pracy. Proponujemy sprawdzenie na kanale w czasie pracy silnika przy wysprzęgleniu i z załączonym sprzęgłem.

Pozdrawiamy

Pozdrawiamy


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika