POWRÓT

Opel Corsa c 1.2 benzyna 2002r

majonez pod korkiem wlewu oleju

Witam. W zeszlym Tyg zauwazylem majonez pod korkiem. Nie wiem Jak dlugo tak jezdzilem. Ostatnio dolewalem Olej w styczniu. Od wczoraj glosna praca silnika. Co to moze oznaczac?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
CARMAX Profi Auto Serwis
UMÓW WIZYTĘ
Jarek | CARMAX Profi Auto Serwis

ul. Rolna 8, Kielce

Kwestja tego jak dużo jest tego majonezu. Niewielka ilość może się pod korkiem tworzyć gdy jeździmy na kroitkich trasach i nie dogrzewamy silnika. Dużo majonezu niestety świadczy o dostaniu się wody do oleju i wówczas silnik do remontu. Woda mogła się dostać z płynu chłodzącego. Czy ubyło coś płynu w zbiorniczku?
Jeżeli stuka to może być już nieciekawie z silnikiem.
Najlepiej zrobić płukankę silnika i pozbyć się całego syfu z oleju i zalać świeżym i obserwować czy ubywa płynu i znów na tendencje do tworzenia masła pod korkiem. Jeżeli tego masła jest ogrom to dla mechanika powinno tyć to wyraźnym sygnałem do tego że najprawdopodobniej albo uszczelka pod głowicą albo i gorzej.

A&R ROTOR
Piotr | A&R ROTOR

DALEKA 4, RZESZÓW

Dużo "majonezu" pod korkiem świadczy o przedostaniu się cieczy z układu chłodzenia do oleju. Przyczyną może być nieszczelna uszczelka pod głowicą lub pęknięta głowica . Głośna praca silnika może świadczyć o rozrzedzonym oleju silnikowym przez ciecz chłodzącą i w związku z tym zużytych panewkach.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - dokładnie tak jak koledzy napisali , jeśli auto robi krótkie odcinki - to odrobina majonezu na korku jest dopuszczalna, prosżę sprawdzić na bagnecie czy olej wygląda normalnie - czy tam też przypadkiem nie jest majonez , - jeśli tak to silnik do remontu , jeśli nie to ok, co do głośnej pracy silnika - proszę na początek sprawdzić poziom oleju

Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa
UMÓW WIZYTĘ
Jan | Car Serwis Jan Igras Mechanika Samochodowa

Łąkowa 46, Bolesławiec

Tzw. "maź" pod korkiem oleju to osadzona para najczęściej gdy jeździmy na krótkich trasach ewentualnie może być uszkodzona uszczelką pod głowicą trzeba sprawdzić czy poziom oleju się nie podniósł

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Pytanie ile jest tego na korku - jeśli są to nieznaczne ilości, to ma prawo tak się zrobić. Natomiast jeśli jest tego dużo - może to świadczyć o tym, że dostaje się woda do oleju.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI