"Do warsztatu trafiłem z problemem wypadającego zapłonu i brakiem mocy. Bylem u kilku mechaników i każdy wymienial świece i cewki a to nic nie dawało. Kolega mi polecił ten warsztat i pojechałem zostawić samochód. Chłopaki stwierdzili ze kompresja na drugim cylindrze jest za mała. Po rozebraniu silnika okazało się ze tłok jest wypalony między...",
Jacek, VW Golf VI 1.4 TSI
Nasi mechanicy za darmo odpowiadają na pytania związane z serwisowaniem samochodów.
Witam. Jestem posiadaczem mazda 3 bk 2005 1.6 turbo i zauważyłem wyciek oleju za pokrywą zaworów, wymieniłem uszczelke pod pokrywą lecz wyciek nadal jest. Czy możliwe że wyciek jest z pod uszczelek kolektora dolotowego który znajduje się zaraz za pokrywą?
Witam. Dlaczego Wydmuchuje uszczelkę spod pokrywy zaworów? Proszę o odpowiedź
witam, seicento 900 problem z wyciekiem oleju, trudno powiedzieć gdzie- jest wszędzie tzn po niżej pierwszej uszczelki na silniku od góry ( nie znam sie) ,po ostatniej jeździe podczas 30 stopni C po mieście , przez nawiew wydostawał się dym z palonego oleju, co w sumie nie dziwne. Pytanie...
Wyciek spod pokrywy zaworów może obniżyć poziom oleju silnikowego i narazić elementy silnika na szybsze zużycie. Dodatkowo zabrudzenia spowodowane przez wyciekający olej mogą wpłynąć na...