Wtryskiwacze benzynowe naprawa, regeneracja

Normy emisji spalin wyparły z rynku rozwiązania w zasilanie paliwem opierające się na gaźnikach. Na ich miejsce wprowadzono precyzyjne, szybkie i ekologiczniejsze wtryskiwacze. W przypadku ich awarii znakiem rozpoznawczym jest spadek osiągów silnika, a także problemy z odpalaniem na zimno. Wtedy nie pozostaje już nic innego, jak udać się do warsztatu i zlecić naprawę.

wtryskiwacz benzyny

Jakie są objawy awarii wtryskiwaczy? Oprócz wymienionych już problemów z odpalaniem silnika, a także spadku mocy, zauważalne jest także większe zużycie paliwa, szarpanie i stukanie. Jeśli zauważysz takie oznaki w swoim samochodzie, nie zwlekaj i udaj się do warsztatu, ponieważ zignorowanie problemu może prowadzić do uszkodzenia silnika. Ocena stanu wtryskiwaczy może zostać dokonana tylko przez specjalistyczny sprzęt w profesjonalnym serwisie. Tylko doświadczony fachowiec będzie w stanie ocenić, czy wtryskiwacze należy naprawiać, czy wymienić.

Wizyta w autoryzowanym serwisie może przyprawić nas o ból głowy – w zależności od konkretnego samochodu cena wymiany wtryskiwaczy waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nie każdego na to stać. Zamiast tak dużego wydatku można bardzo często poddać wtryskiwacze regeneracji, co wychodzi o wiele taniej.

Jak wygląda regeneracja wtryskiwaczy? Najpierw wyjmuje się je z silnika za pomocą specjalnych chwytaków. Następnie całość zostaje poddana myciu, ponieważ wtryskiwacze najczęściej psują się w wyniku zanieczyszczeń. Kiedy są już czyste, montuje się je na specjalnym urządzeniu testowym, które testuje szczelność i ilość podawanego paliwa. Po tym zabiegu można już ocenić, który wtryskiwacz nadaje się do wymiany.

Naprawa wtryskiwaczy jest sprawą skomplikowaną i wymaga specjalistycznego sprzętu. Nie warto powierzać swojego auta pseudo-mechanikom, którzy o regeneracji wiedzą niewiele. Nie dosyć, że nie pomogą, to jeszcze pogłębią problem. A to dodatkowe, niepotrzebne wydatki.

Dlaczego regeneracja wtryskiwaczy jest opłacalna? Przede wszystkim można na niej sporo oszczędzić – koszt wymiany jest o wiele wyższy i nie zawsze ma sens. W profesjonalnym warsztacie wtryskiwacze są sprawdzane pod każdym kątem przed zamontowaniem, co eliminuje ryzyko wadliwych części. Dodatkowo w trakcie naprawy prawdziwy fachowiec z pewnością wychwyci przyczynę usterki, co pozwoli uniknąć jej w przyszłości.

Jak wygląda cenowo taka naprawa? Regeneracja pojedynczego wtryskiwacza, na którą składa się mycie, wymiana rozpylacza i dokładne testy, kosztuje około 60-100 zł. Za nowy wtryskiwacz benzyny przyjdzie nam zapłacić ok 350zł.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Koszt przeglądu auta. Ile zapłacisz za przegląd techniczny samochodu?

Koszt przeglądu auta. Ile zapłacisz za przegląd techniczny samochodu?

Jak wygląda przegląd techniczny samochodu? Jaka jest cena przeglądu? Jak często należy wykonywać przegląd techniczny auta? Jak wygląda przegląd auta z gazem? Jaki jest koszt przeglądu auta z...

więcej

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Wielokrotnie zakup samochodu na rynku wtórnym to dobra okazja do tego, aby w atrakcyjne cenie nabyć egzemplarz ekonomiczny, dynamiczny i komfortowy. Niezależnie od tego, jakiego samochodu szukamy,...

więcej