Cena wymiany paska rozrządu w Audi TT 1.8T 150KM

 

Układ rozrządu zastosowany w silniku 1.8 Turbo 150KM nie jest niczym nadzwyczajnym, a jego wymiana nie jest trudna. W przypadku Audi TT 2003 r. utrudnienie polega na ograniczonym dostępie do rozrządu, który jest ukryty pod wieloma elementami. Czas potrzebny na rozebranie wszystkich elementów i wymianę rozrządu to ok. 4 godziny, a miejsca do pracy w komorze silnika nie jest wiele. Robocizna wyceniona jest średnio na 400zł, jednak może się ona różnić w zależności od regionu kraju, wielkości miasta czy renomy warsztatu. Przy okazji warto wymienić pompę płynu chłodzącego, do której dostęp jest w tym momencie najlepszy. Późniejsza wymiana będzie wymagała ponownej rozbiórki jak do wymiany rozrządu oraz generowała dodatkowe koszty.

Sumując kwotę potrzebną na wykonanie samej usługi oraz uśrednionej ceny poszczególnych części, uznać można, że wymiana kompletnego rozrządu w Audi TT 1.8T 150KM kosztuje około 1000zł. Kupując gotowy zestaw od jednego z producentów pewnie cenę tę można obniżyć.

wymiana rozrządu 1.8 turbo

Rozrząd w Audi TT z 2003 roku z silnikiem 1.8 Turbo 150KM składa się z:

  • Paska rozrządu - napędza wałki rozrządu oraz pompę wody energią odbieraną z wału korbowego. Zakup paska rozrządu do 1.8T to 70-110zł, a wiodący producenci to CONTI, DAYCO, BOSCH, GATES.
  • Napinacza paska rozrządu - odpowiada za dostateczne napięcie paska i kasowanie luzu, który prowadzić może do drgań. Napinacze kosztują 160-220zł a wybierać można pośród m.in. FEBI BILSTEIN, SNR, EVR.
  • Rolki napinającej paska rozrządu - napina dodatkowo pasek jednocześnie prowadząc go w odpowiedniej linii. Ceny rolek są bardzo rozbieżne i mogą kosztować od nawet 80, do prawie 200zł. Popularni producenci to KRAFT, INA, SKF, SNR, EVR.
  • Pompy wody - odpowiada za przepływ cieczy chłodzącej przez układ. Z czasem może się zatrzeć lub zacząć przeciekać, powodując przegrzewanie silnika. Ceny pomp wody do 1.8T 150KM zawierają się w przedziale ok. 110-230zł, a popularne marki to THERMOTER, HEPU, BOSCH, SKF, SIL.

 
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Opony typu run flat, czyli jazda bez ciśnienia

Opony typu run flat, czyli jazda bez ciśnienia

Coraz więcej kierowców marzy o takich oponach, aby zapewnić sobie komfort jazdy i nie martwić się o możliwość złapania gumy. Więcej miejsca w bagażniku, bezpieczeństwo jazdy i możliwość prowadzenia po przebiciu opony – brzmi cudownie. Czy opony typu run flat są jednak rzeczywiście tak wspaniałe,...

więcej

Awaria na drodze

Awaria na drodze

Jazda samochodem wiąże się nie tylko z możliwością szybkiego i wygodnego dotarcia do wielu miejsc. To także ryzyko awarii. Każdy posiadacz samochodu z pewnością choć raz stanął lub będzie musiał stanąć z nią twarzą w twarz. Co zrobić w przypadku, gdy niespodziewany przypadek zaskoczy nas na drodze?

więcej

Przygotuj swoje auto na wiosnę

Przygotuj swoje auto na wiosnę

Wraz z nadejściem wiosny, należy poświecić chwilę czasu własnemu pojazdowi, aby zapewnić mu jak najlepsze funkcjonowanie. To niewiele kosztuje, a sporo daje. To jeden z nawazniejszych elementów dbania o własny samochód, ponieważ jego stan po zimie odbije się na poprawnym funkcjonowaniu przezcały...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?