Cena wymiany paska rozrządu w Fordzie Focusie Mk2 FL 1.6 Ti-VCT 115KM

 

Wymiana rozrządu w Fordzie Focusie Mk2 FL 1.6 Ti-VCT 115KM nie powinna zaskoczyć żadnego mechanika. Układ jest prosty, składa się z niewielu elementów, a sama wymiana jest prosta. Jedyne, co może stanąć na drodze, to zapieczona śruba koła pasowego. Jeżeli nie będzie z nią problemów, wymiana powinna zająć ok. 2 godziny. Praca włożona w wymianę rozrządu w tym modelu została wyceniona na około 350zł. Oczywiście pod warunkiem, że koło pasowe da się zdjąć bez większych problemów. Na cenę ma także wpływ region kraju, wielkość miasta czy renoma warsztatu. Należy pamiętać także, że do bezpiecznej i prawidłowej wymiany rozrządu, mechanik musi wykorzystać blokadę rozrządu dedykowaną do konkretnego silnika.

Sumując cenę robocizny z średnią ceną poszczególnych części otrzymujemy kwotę 570zł za wymianę rozrządu w 1.6 Ti-VCT 115KM. Z ceny na pewno można jeszcze zejść, kupując gotowy zestaw części, który będzie tańszy niż poszczególne elementy kupowane oddzielnie.

Rozrząd Focus 1.6

  • Pasek rozrządu - napędza wałki rozrządu przekazując energię z koła pasowego wału korbowego. Kosztuje ok. 70zł a produkowany jest np. przez BOSCH, DAYCO, CONTI.
  • Napinacz paska rozrządu - odpowiada za odpowiednie napięcie i prowadzenie paska rozrządu. Niweluje drgania i zapobiega spadnięciu paska. Ceny zawierają się w widełkach 130-160zł zależnie od producenta, a najpopularniejsi w przypadku tego modelu silnika to SNR, EVR i SKF
  • Zestawy rozrządu - zestawy zawierające pasek i napinacz kosztują średnio 160-250zł, więc teoretycznie taniej niż kupowane osobno elementy. Jest to korzystna opcja dla kogoś, kto nie chce ingerować w montowane części. Jednak niektórzy mogą ufać w kwestii pasków jednej marce, a napinaczy drugiej.
     Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Klimatyzacja w samochodzie a zdrowie

Klimatyzacja w samochodzie a zdrowie

W upalne dni klimatyzacja stanowi prawdziwe zbawienie dla kierowcy i pozostałych pasażerów. Często jednak mówi się, że jest przyczyną chorób i bardzo szkodzi zdrowiu. Czy to prawda? Jak chronić się przed jej negatywnym działaniem bez rezygnacji z użytkowania? Dowiedz się, jak korzystać z...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ