POWRÓT

Zacinająca sie automatyczna skrzynia biegów

Witam.
Mój Jeep) zaczął dawać dziwne objawy ze skrzyni biegów (automat). Podczas gwałtownego przyspieszania (głównie wyprzedzanie) skrzynia jakby się zacina na niskim biegu, może trójce i przestaje zmieniać biegi. Samochód zaczyna wyć, obroty dobijają do 5 tys, nie ma możliwości przyspieszyć powyżej 100km/h. Po zatrzymaniu i ponownym wystartowaniu auto pracuje normalnie, po czym po kilku-kilkunastu-kilkudziesięciu kilometrach problem znowu się pojawia. Czasem całą trasę pracuje normalnie. Na co dzień w mieście przy niewielkich prędkościach problem w ogóle się nie pojawia.
Planowałam w najbliższym czasie wymienić olej w skrzyni (nie był wymieniany od ok 3-4 lat) ale teraz zastanawiam się, czy w ogóle jest sens naprawiać tą skrzynię.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
ROBERT AUTO SPORT

MODLIŃSKA 229, WARSZAWA

Witam zapraszam na weryfikacje usterki w skrzyni biegów bo pańska skrzynia wchodzi w tryb awaryjny a wymiana oleju nic nie pomorze.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam - nie pamiętam jak dokładnie jest w tym modelu - ale generalnie w tych autach przy takich objawach należy zacząć od regulacji linki kick down , tak przynajmniej jest w modelach WJ i ZJ , nie pamiętam czy KJ też, to późniejszy model , dwie pozostałe możliwości - to problem ze sterownikiem skrzyni , lub samą skrzynią , proponuję zacząć od podjechania do warsztatu który naprawia takie auta ( i się zna, i ma sprzęt do diagnostyki Jeepa - co nie jest takie oczywiste)aby przeprowadzić diagnostykę skrzyni komputerem , czy są jakieś błędy w sterowniku


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika