POWRÓT

Bmw e87

Widoczne piksele w radiu

Witam pytanie odnosnie radia professional w bmw. Mam piksele na ekraniku, podobno wystarczy wymienić jakas tasiemke? Ogolnie gdy jest zimno pikseli praktycznie nie ma, ale latem prawie nic nie widać.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy
Andy | Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy

ul. Kasztanowa 3, Kokoszkowy, Starogard Gdański

Czasami można poprawić łącza specjalnym "pisakiem" przewodzącym. Jednak wymaga to b. dużej dokładności. Być może tylko styki "zaśniedziały" wiadomo w aucie jest wilgotno. Można po prostu wyjąć z gniazda taśmę łączącą display- wyświetlacz z płytą montażową i prysnąć specjalnym sprayem do kontaktów (uwaga nie rób tego pod napięciem). Czasami Display'e wkładane są wprost do specjalnych gniazd łączących. Trzeba wówczas kontakty "wyczyścić". Często kontaktami tymi są specjalne "gumki" przewodzące, które czasami tracą przewodność w wyniku przesychania.
Radziłbym jednak mimo wszystko poddać radio przeglądowi fachowca. Wszystkie w/w czynności wymagają demontaży, które źle przeprowadzone mogą trwale uszkodzić sprzęt.
Pozdrawiam.

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam, popieram to co napisał kolega, nie wiem jak jest akurat w Pańskim przypadku, być może jest taśma - czasem brakuje kontaktu w złączkach gdzie jest montowana, czasem ona sama może być uszkodzona, ale też może to być problem tzw. zimnych lutów na płytce, naprawa przez kogoś kto nie ma doświadczenia, ale też i jeśli nie posiada odpowiedniego sprzętu może zakończyć się nieodwracalnym zniszczeniem naprawianego podzespołu, można spróbować wymienić samą tasiemkę, - nie są drogie , ale nie wiem czy nie lepiej zlecić diagnozę i ewentualną naprawę fachowcom


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI