POWRÓT

usuniecie filtra dpf

Prawdopodobnie dzieje sie cos z filtrem dpf...poniewaz wzrasta mi ilosc oleju i wywala mi blad filtra dpf( tak mi powiedzial mechanik)
zastanawiam sie nad jego usunieciem...ale slyszalm ze na stacji diagnostycznej maja sprawdzac spaliny, wiec boje sie ze auto moze nie przejsc badania...czy radzicie panstwo usuniecie? Bo kupno nowego nie wchodzi w gre.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Podniesiony poziom oleju jest skutkiem nieudanych regeneracji dynamicznych podczas jazdy[wypalania].Trzeba zrobić komputerową regenerację wypalania[testerem diagnostycznym],uprzednio upuszczając troche olej do prawldłowego stanu.Druga metoda to czyszczenie chemiczne-sciągnięcie dpf i płukanie /moczenie ok 24 h.[zeby taniej to użyć płynu do czyszczeni komoinków i szyb kominkowych].Usunięcie to wycięcie fizyczne dpf, plus zmiana oprogramowania[koszty].Za granicą to mandaty za brak,a w Polsce nie przejdzie przeglądu technicznego

P.H.U. PLUS - Radosław Sikora

Przymiejska 56, Ostrów Wielkopolski

Trzeba przyjechać i dokładnie sprawdzić co jest przyczyną wzrastania oleju w silniku. Możliwe że to przyczyna wtrysków, a nie samego filtra.
Tak rzeczywiście usunięcie filtra DPF jest nielegalne i może to wiązać się w przyszłości w koniecznością jego zamontowania .
Działają już na terenie kraju mobilne urządzenia do wykrywania czy DPF jest wycięty czy nie . Kary mają być bardzo duże .
Proszę przyjechać możliwe że wystarczy wypalić filtr poprzez komputer diagnostyczny i problem zniknie .
Sprawdzimy również korekty wtrysków . Ewentualnie jeżeli filtr będzie bardzo mocno zapchany możemy go również wymontować i wyczyścić .
Tak nawiasem nowe filtry wcale nie są już takie drogie jak kiedyś .
Ale za nim dojdzie do wymiany trzeba dobrze zdiagnozować problem .
Zapraszamy, a sprawdzimy praktycznie od ręki sprawność filtra i działanie wtrysków .

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Usunięcie dpf jest nielegalne i od nowego roku będzie Pan miał problem z przejściem przeglądu rejestracyjnego. Ponadto jeśli jeździ Pan za granicę (głównie Austria, Niemcy) to należy mieć świadomość jak wysoki mandat może zostać na Pana nałożony za brak dpfu. Można wypalać w trybie diagnostycznym (w warsztacie) lub regenerować. Jeśli chodzi o poziom oleju - należy go natychmiast wymienić, ponieważ podwyższenie stanu oleju świadczy o tym, że paliwo zmieszało się z olejem.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.