POWRÓT

Lexus IS 300

turbosprężarka nowa czy regenerowana?

Witam serdecznie. Turbosprężarka powiedziała PA PA i muszę kupic nową/regenerowaną. Pytanie mam takie, ile warte są te regeneracje? Koszt jest znacznie niższy, ale jaka jest na to gwarancja? Czy to takie samo losowanie jak kupno używanej sprawnej? Czy ewentualnie regenerowaną wymienią od ręki na inną bez dopłaty? Pozdrawiam

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Andrzej Klimowicz
Marek | Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Andrzej Klimowicz

Myśliwska 2A, Białystok

Zasadniczo większość sprężarek się regeneruje, ponieważ nowa to bardzo dużo koszt i mało, który klient się na nią decyduje. Faktem jest, że z regeneracją bywają problemy, ale najlepiej będzie jeśli porozmawiasz, z osobą pracującą w warsztacie, w którym będziesz wymieniać turbo i zapytasz czy oni zajmą się regeneracją (może mają jakiś serwis z którym współpracują). Będziesz miał pewność, że wszystko powinno być zrobione dobrze. Samemu nie radzę oddawać turbo do regeneracji, bo jak będzie coś nie tak to turbinowiec zwali na warsztat, a warsztat najprawdopodobniej na turbo. Pamiętaj jeszcze, że sama wymiana turbo to tylko część pracy, dochodzi czyszczenie intercoolera, misy olejowej, wymiana oleju, itp.
A i na regenerację zwykle jest 6 miesięcy gwarancji, ale są firmy, które dają chyba 12 miesięcy.
Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nie ma się co bać regenerowanych turbin, o ile masz zaufany warsztat, który je naprawi na oryginalnych (nie chińskich) podzespołach. Myśmy mieli chyba 1 reklamację, kiedy sami wysyłaliśmy turbo do regeneracji, a montowaliśmy już tego sporo :) Ogólnie turbina dobrze traktowana powinna przejechać sporo kilometrów (nie ważne czy nowa czy dobrze zregenerowana).

Ale się rozpisałem :)

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - nawet ASO montuje sprężarki po regeneracji , a w sprzedaży jako nowe są sprzedawane też regenerowane - tzw recony - tutaj mowa jest o fabrycznej regeneracji - warto regenerować , ale tylko w dobrym i sprawdzonym warsztacie , na usługę dostje się gwarancje na piśmie , oczywiście nie wszystkie sprężarki można regenerować- ale ograniczeniem jest tylko dostępność częsci ,

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Witam, regenerowane sprężarki są dobrym rozwiązaniem. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy: po pierwsze kupić regenerowaną sprężarkę w sprawdzonym miejscu, po drugie upewnić się co z pokryciem kosztów zamontowania, w przypadku nie działającej zregenerowanej turbosprężarki - większość sprzedawców nie chce pokrywać tego kosztu i leży on wtedy po pańskiej stronie. Ponadto - warto postępować wg dołączonej instrukcji wymiany sprężarki - dodatkowo dochodzi wymiana oleju, filtra itp.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI