POWRÓT

suzuki sx4 1.6 4x4 rocznik 2010

szarpanie przy obrotach 1700-2000

Witam. Mam problem z diagnozą mojego suzuki sx4. W czasie jazdy przy obrotach 1700-2000 i prędkości 40-45km/ha odczuwa się szarpanie przy przyspieszaniu, jakby drgania, ja to nazywam "żabką". Przy przekroczeniu ww. obrotów i prędkości, objawy ustępują. Szukając przyczyny wymieniono już świece, dokonano regulację zaworów, zregenerowano wał napędowy, bo krzyżaki nie pracowały jak należy. Ale nic nie przyniosło zmiany. ASO zasugerowało wymianę opon zimowych (bo są nie najlepsze) na nowe. Ale problem pojawił się już wcześniej, a mam nowe w tym roku kupione opony letnie. Usłyszałam też, że po co szukam przyczyny, jak się zepsuje to się naprawi. Nie mogę do tego doprowadzić. Bardzo proszę o sugestie. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
Andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Prosze zrobić diagnostykę komputerową,sprawdzić kody i dane bieżace.Moze byc problem z przepustnicą niekoniecznie elektroniczny ale też mechaniczny.Przyczyną moze byc tez sonda lambda

AMS Swiezy
Adam | AMS Swiezy

Konduktorska 24, Katowice

bez diagnostyki ciezko okreslic dokladna przyczyne , ale biorac pod uwage dwa przypadki ktore przerabialismy w tym samych samochodach suzuki z tym samym silnikiem i podobnymi objawami stawial bym na zawor EGR.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Czy została wykonana diagnostyka komputerowa? Przy problemach "silnikowych" powinien to być zawsze pierwszy krok - czasem okazuje się, że była to drobna usterka, którą można było faktycznie znaleźć "na piechotę", jednak w większości przypadków dobra diagnostyka + doświadczony diagnosta rozwiązują problem bez wymiany w ciemno wielu elementów.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika