POWRÓT

Świecą się kontrolki poduszki pasażera i niezapiętych pasów

Może ktoś na forum spotkał się z problemem podświetlających się cały czas kontrolek poduszki pasażera i niezapiętych pasów w Fordzie KA 2 (lub Fiacie500, Panda (bliźniaki konstrukcyjne). Ford jest bezwypadkowy i z bardzo małym przebiegiem, więc raczej nic nie było grzebane. Od kilku dni świecą się 2 kontrolki: 1. poduszki pasażera i 2. niezapiętych pasów. Po uruchomieniu stacyjki wszystkie kontrolki się zapalają pełnym światłem i gasną prawidłowo a te dwie pozostają lekko podświetlone (ok. 30%) i gasną dopiero 15 sekund po wyjęciu kluczyka. W serwisie Forda powiedzieli, że diagnostyka komputerem nic nie wykaże, bo Fiat zrobił słabe oprogramowanie (więc nawet nie podłączali na przeglądzie - ciekawe podejście, nieprawdaż!?). Mogą rozebrać deskę i ew. wymienić licznik-zegary. W serwisie Fiata powiedzieli, że podobny przypadek mieli raz i się tez skończył wymianą zegarów. Może ktoś coś kojarzy w tym temacie?

Aktualizacja 1
Niestety komputer nic nie wykrył, co sugerował serwis fabryczny i cała operacja zakończyła się na naprawie a w zasadzie obejściu uszkodzenia zestawu wskaźników. Masakryczna jakość produktu marki Ford/Fiat. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się naprawiać tzw. zegarów a miałem kilkanaście aut różnych marek. Podobno w Fordach to dość popularny problem. No cóż, można powiedzieć sam klient sobie winny. Tanie auto, droga eksploatacja.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ

F. Philipsa 8, Piła

witam , niestety nie miałem nigdy takiej sytuacji , jeśli świecą się kontrolki - to znaczy że jest jakiś błąd który wykrywa sterownik , a jeśli tak to komputer diagnostyczny musi go odczytać , proszę podjechać do jakiegoś warsztatu zajmującego się elektroniką samochodową , niech sprawdzą co się dzieje ,


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.