POWRÓT

stracił moc kopci na czarno nie odpala

Auto pomylkowo zalałem benzyną co prawda dolałem też oczywiście diesla Ale nie taką ilość jak trzeba, autem jeździłem dwa dni jadąc do pracy ok 24 km 120km/h nagle dostał dzwnych obrotów i pojawiła się kontrolka błędu. W drodze do pracy gdy zwolniłem kontrolka od razu znikła do pracy bez problemu dojechałem po 8 godzinach. Gdzieś ok 7.00 rano odpalam auto czekam ok 1.5 min. Na wolnych obrotach zaczynam ruszać po 2.5 km zaczyna być odczuwalne brak mocy w silniku i małe szarpniecia, zaczyna kopcić na czarno lekko pod górkę i spada moc prędkość ok 30km/h na średnicówce udało mi się dojechać w bezpieczny odcinek drogi i stoję wskazówka blisko rezerwy rezerwa jeszcze nie świeciła, myślałem że to może być za mała ilość diesla więc podszedłem na stację benzynową i zatankowałem 5 litrów do kanistra i dolałem do baku, próbowałem po zatankowaniu odpalić odpalił ale było za bardzo stromo aby wydostać się na drogę po prostu auto nie miało już mocy, cofnąłem do tyłu gdzie był łagodniejszy wyjazd ale nagle po wciśnięciu pedały gazu zaczął tracić całkowitą moc i dalej kopci na czarno nawet czuję dziwny smród w samochodzie. Auto gaśnie kilka razy odpalił na chwilę ale od razu po 10 s zgasł. Próbując jeszcze raz odpalić już nie chce zaskoczyć, myślałem że to przepływomierz i odpiąłem go próbując odpalić i nic. Bardzo proszę o poradę *

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Norauto Gliwice

ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 15, Gliwice

Dzień dobry,
Po zapoznaniu się z opisem całej sytuacji nie można jednoznacznie stwierdzić przyczyny problemu. Pierwszym etapem diagnostyki jest podpięcie komputera oraz wyczyszczenie układu paliwowego wraz z wymianą filtra oleju napędowego.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Mógł Pan zamordować na amen układ wtryskowy. Obowiązkowo do płukania zbiornik i do wyczyszczenia cały układ wtryskowy, może jeszcze da się odratować.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.