POWRÓT

Sonda problem

Witam. Mam problem moja Mazda gh silnik 2. 2 diesel 180 KM rok 2011 jeździła do tej pory elegancko. Niestety przez ostatnie wypady na testy włączal się Check engine i tryb awaryjny po uruchomieniu wszystko było ok i znów po autostradzie go samo aż pewnego razu zapalił sie Check z dpf i już nie było ratunku gdyz tryb awaryjny nie znikal. Wizyta ASO stwierdzono zapchany dpf i sonda lambda rząd cylindrów pierwszy czujnik pierwszy. Wymieniono sondę na Blue print ( jedyna dostępna poza chińskimi) i wypalono dpf. Było ok przez 80 km aż do momentu wyjazdu na autostradę i znów zapalił się Check i tryb awaryjny. Po podłączeniu do kompa wyskoczyl błąd mieszanki. Mechanik zapomniał doposowac nowych wartości... Bo niby w Mazda h tak trzeba. Ale do rzeczy blad usunięty i było ok przez 50 km. Kolejne jazdy po mieście wszytko ok wypad na autostrade i znów to samo chceck i tryb awaryjny. Po postoju i ponownym uruchomieniu check dalej sei świecil ale znikł tryb awaryjny. Po drugim uruchomieniu błędów brak. Boję się że przy kolejnym wypadzie na autostrade znów włączy mi się tryb awaryjny a mam trasę 1000km. Skąd takia sytuacja?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Ograniczona sprawnosc DPF.Procedura wypalania owszem przeszła,czesto wystarczy wypalić i na jakis czas spokój.Zdarza sie ze procedura nie rusza,wtedy czyszczenie chemiczne lub wymiana.Przy małych predkosciach moze nie zapalac checka bo nie ma dużego cisnienia dpf,ktory mierzy czujnik rożnicowy.Przy jezdzie szybkiej ,autostradowej ,wzrasta cisnienie w dpf-przekracza dopuszczalny zakres i zapala check i tryb awaryjny.Czyszcenie chemiczne lub wymiana

Auto Kaliska

ul. Kaliska 13, Warszawa

Jakie jest ciśnienie różnicowe przy dynamicznej jeździe? Prawdopodobnie nie zostało to w ogóle zamierzone. Przychylam się do oceny Andrzeja.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Darmowa porada mechanika