POWRÓT

Audi A4 2.0 Diesel

Silnik po usunięciu DPF nie kopci?

Jak to jest, że osoby które oddały DPF do wycięcia mówią, że samochód wcale nie kopci, a przecież filtr jest po to żeby wyłapywać sadzę i bez niego właśnie powinien kopcić? Czy to kwestia wgrania jakiejś innej mapy przy okazji usunięcia DPF i samochód nagle przestaje kopcić czy co?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy
Andy | Mirosław Detlaf - blacharz samochodowy

ul. Kasztanowa 3, Kokoszkowy, Starogard Gdański

Usunięcie filtra DPF wiąże się ze zmianą softu lub co najmniej "obejście" czujnika DPF tak robią "znający się na tym". To nie znaczy, że z rury wydechowej na raz polecą kłęby smrodu tak jak w miejskich autobusach lub podobnych pojazdach.
Po naszych drogach jeździ mnóstwo pojazdów bez DPF-u i nie naprzykrzających się tumanami czarnego dymu bo spalanie w tych silnikach jest na przyzwoitym poziomie.
Wpakowanie przez niektórych producentów filtrów DPF (wymuszonych prawem) do silników, które natychmiast je zapychają to po prostu szukanie dodatkowego zarobku na usługach wymiany filtrów DPF.
Moim skromnym zdaniem nie tędy droga do ekologiczności.
lecz w lepszym dopracowaniu procesów spalania w samym silniku.

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Nie ma to nic wspólnego z kopceniem. Filtr zatrzymuje cząstki sadzy, a potem w podwyższonej temperaturze okresowo je spala.

 Auto Serwis
zbyszek | Auto Serwis

Ładna 197, Ładna

a z DPF em kopcił?takie systemy się naprawia a nie wycina,to kosztuje ale nie truje.

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
andrzej | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

po wycieciu DPF nalezy usunąć programowo ze sterownika informacje o dpf[soft-zmiana mapy],w innym przypadku informacje z czujnika rożnicowego do sterownika silnika o jakimś okreslonym cisnieniu na wlocie i wylocie jest przetwarzana jako próba dynamicznej regeneracji DPF.Stąd czasem kopcenie z reguly na bialo

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - co oznacza pojęcie - po wycięciu nie kopci.... - z dpf-em też nie kopci....ale pod warunkiem że jest sprawny, a jeśli dpf - został tylko wycięty fizycznie , a nie dodatkowo wykasowany z systemu - to dopiero będzie kopcił

Piomar - tłumiki, haki holownicze, wydechy
PiotrK | Piomar - tłumiki, haki holownicze, wydechy

ul. Polonijna 1, Kraków

Diesel przy zmiennej dynamice kopci zawsze (przy sprawnym silniku w granicach rozsądku)- i wynika to z nierównowagi mieszanki powietrzno-paliwowej itp.i (przy sprawnym silniku w granicach rozsądku.) Niekoniecznie jest to symptomem braku w układzie filtra sadzy. Przy tradycyjnych DPF sadza jest zatrzymywana w filtrze prawie w całości w nowszych np taśmowych sprawa już nie jest taka oczywista - mają częściowy przelot. Właściwe oprogramowanie nie ma tutaj znaczenia (kopcenie będzie występować) a "skopane" softy dopiero potrafią dać czadu ....


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI