POWRÓT

SERVIS i komunikat ,,ryzyko zatkania filtra cząstek stałych'

Witam. Świeci się kontrolka SERVIS i komunikat ,, ryzyko zatkania filtra cząstek stałych ''. Co się mogło stać, co teraz zrobić?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Samochody z silnikami 1.6 HDI nie są w stanie poradzić sobie z samoczynną regeneracją filtra cząstek stałych w cyklu jazdy miejskiej. Warto spróbować przejechać się autem autostradą - 50 - 100 km, ze stałym obciążeniem. Prędkość ok. 100 km/h lub więcej. Ważne, żeby jechać w miarę równo, bez zbędnego hamowania i przyspieszania. To powinno wystarczyć dla właściwego rozgrzania filtra i jego regeneracji. Jeżeli taka jazda nie przyniesie oczekiwanego efektu, to pozostaje wizyta w warsztacie.

P&R Common Rail
UMÓW WIZYTĘ

ul.B.Krzywoustego 6-12, Wrocław

Witam. Auto nie może dobrze wypalić filtra cząstek stałych. Co jakiś czas powinno się przegonić samochód najlepiej obwodnicą lub autostradą. Trzeba by było sprawdzić w jakim stopniu jest już zapchany i czy taka przejażdżka pomoże.
Zapraszamy na diagnostyką

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ

śródmiescie, Wałbrzych

Filtry cząstek stałych odzywją sie z reguły po przebiegu 180-220 tys.Komunikat swiadczy o dużym zatkaniu DPF i i zmniejszonej sprawnosci[zniszczeniu].Trzeba zrobić diagnostyke komputerową dobrym sprzetem diagnostycznym np.PDL5500,tam oprócz kodów blędów zobaczymy dane bieżace Dpf-stopien zapchania,wielkośc cisnienie czujnika róznicowego,temp.przed i za DPf.Po diagnostyce robimy regenerację statyczną -ok.20-30 min.-wypalanie statyczne na postoju.Resztę wytłumaczy diagnosta na miejscu.Po takiej operacji należy wymienić olej

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Zatkany filtr cząstek stałych

EVOLUTION MOTOR SPORT

Szczecinska 7a , Wrocław

Witam, taki komunikat oznacza iż w aucie komputer stwierdził usterkę która uniemożliwia właściwą regenerację filtra cząstek stałych. Należy czym prędzej dokonać gruntownej diagnostyki na dobrze wyposażonym warsztacie, oraz personelem z wysoką wiedzą ( np u mnie), który zdiagnozuje właściwą usterkę i ją usunie. Jazda z takim komunikatem w szybkim tempie wywoła zatkanie filtra cząstek stałych i zmusi do poniesienia większych kosztów wymiany filtra cząstek na nowy ( w polsce w samochodach drogowych nielegalne jest usuwanie filtrów lub montaż używanych, a filtry po regeneracji nie działają prawidłowo pozwalając cząstkom które mają być filtrowane na przedostawanie się dalej i auto po prostu dymi nie spełniając norm ). Proszę pamiętać że diagnostyka usterki to nie odczyt pamięci błędów i taka prawidłowo wykonana i trwająca kilka godzin to koszt 350..500 pln.
Pozdrawiam EVO


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.