POWRÓT

citroen C5 1.6 HDI 110 KM , 180 tys. km

SERVIS i komunikat ,,ryzyko zatkania filtra cząstek stałych'

Witam. Świeci się kontrolka SERVIS i komunikat ,, ryzyko zatkania filtra cząstek stałych ''. Co się mogło stać, co teraz zrobić?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
IKcar Igor Krzewina
Radek IKcar Wrocław | IKcar Igor Krzewina

Paczkowska 26, Wrocław

Samochody z silnikami 1.6 HDI nie są w stanie poradzić sobie z samoczynną regeneracją filtra cząstek stałych w cyklu jazdy miejskiej. Warto spróbować przejechać się autem autostradą - 50 - 100 km, ze stałym obciążeniem. Prędkość ok. 100 km/h lub więcej. Ważne, żeby jechać w miarę równo, bez zbędnego hamowania i przyspieszania. To powinno wystarczyć dla właściwego rozgrzania filtra i jego regeneracji. Jeżeli taka jazda nie przyniesie oczekiwanego efektu, to pozostaje wizyta w warsztacie.

P&R Common Rail
UMÓW WIZYTĘ
Paweł | P&R Common Rail

ul.B.Krzywoustego 6-12, Wrocław

Witam. Auto nie może dobrze wypalić filtra cząstek stałych. Co jakiś czas powinno się przegonić samochód najlepiej obwodnicą lub autostradą. Trzeba by było sprawdzić w jakim stopniu jest już zapchany i czy taka przejażdżka pomoże.
Zapraszamy na diagnostyką

Mobilna autodiagnostyka komputerowa
UMÓW WIZYTĘ
ANDRZEJ | Mobilna autodiagnostyka komputerowa

śródmiescie, Wałbrzych

Filtry cząstek stałych odzywją sie z reguły po przebiegu 180-220 tys.Komunikat swiadczy o dużym zatkaniu DPF i i zmniejszonej sprawnosci[zniszczeniu].Trzeba zrobić diagnostyke komputerową dobrym sprzetem diagnostycznym np.PDL5500,tam oprócz kodów blędów zobaczymy dane bieżace Dpf-stopien zapchania,wielkośc cisnienie czujnika róznicowego,temp.przed i za DPf.Po diagnostyce robimy regenerację statyczną -ok.20-30 min.-wypalanie statyczne na postoju.Resztę wytłumaczy diagnosta na miejscu.Po takiej operacji należy wymienić olej

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ
Igor | Redneck serwis samochodów amerykańskich

Przechodnia 14, Węgrów

Zatkany filtr cząstek stałych

EVOLUTION MOTOR SPORT
EVO | EVOLUTION MOTOR SPORT

Szczecinska 7a , Wrocław

Witam, taki komunikat oznacza iż w aucie komputer stwierdził usterkę która uniemożliwia właściwą regenerację filtra cząstek stałych. Należy czym prędzej dokonać gruntownej diagnostyki na dobrze wyposażonym warsztacie, oraz personelem z wysoką wiedzą ( np u mnie), który zdiagnozuje właściwą usterkę i ją usunie. Jazda z takim komunikatem w szybkim tempie wywoła zatkanie filtra cząstek stałych i zmusi do poniesienia większych kosztów wymiany filtra cząstek na nowy ( w polsce w samochodach drogowych nielegalne jest usuwanie filtrów lub montaż używanych, a filtry po regeneracji nie działają prawidłowo pozwalając cząstkom które mają być filtrowane na przedostawanie się dalej i auto po prostu dymi nie spełniając norm ). Proszę pamiętać że diagnostyka usterki to nie odczyt pamięci błędów i taka prawidłowo wykonana i trwająca kilka godzin to koszt 350..500 pln.
Pozdrawiam EVO


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika