POWRÓT

Różnica w zużyciu paliwa faktycznym a na komputerze

W moim samochodzie średnie zużycie paliwa po zatankowaniu różni się o ok 0,7-0,8 Litra względem tego co pokazuje komputer. Na komputerze zawsze jest o ten niecały litr mniejsze. Z czego to wynika?

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Firma handlowo-usługowa "Smoleń" Wojciech Smoliński

Rybnica 168, Stara Kamienica

komputer pokładowy zawsze oszukuje zużycie paliwa, jest ono tylko orientacyjne, jest to związane z sama pracą silnika, zużyciem elementów itp., komputer pokładowy przelicza zużycie z czasów wtrysku podawanych przez ECU a nie z faktycznych dawek paliwa wtryskiwanych przez wtryskiwacze.

Porównaj ofert OC.

Auto Serwis Piotr Masicz, LPG GAZ

Ćmiłów 128, Lublin

Z marketingu. A z technicznego punktu widzenia zużycie jest szacunkowe obliczane na podstawie ilości powietrza wyliczone go przez przepływomierz. Poza tym różnica jest tak mała ze nie zwraca się na to uwagi.

Auto Serwis Piotr Masicz, LPG GAZ

Ćmiłów 128, Lublin

Z marketingu. A z technicznego punktu widzenia zużycie jest szacunkowe obliczane tez na podstawie ilości powietrza wyliczonego przez przepływomierz. Poza tym różnica jest tak mała ze nie zwraca się na to uwagi.

PPHU TEMPO

Okrajszów 52, Radomsko

Różnica nie jest jeszcze tak duża ale może być spowodowana tym, że wtryskiwacze dają ciut większe dawki paliwa w wyniku zużycia - wystarczy regulacja w serwisie i spalanie będzie zgodne z tym co podaje komputer.

HNW

ul. Pokładowa 13/15, Łódź

Jak kolega napisał, komputer wylicza z przepływu powietrza nie z ilości paliwa, dlatego różnica między tym co pokazuje a tym co faktycznie spali.

Auto-Stan Tychy

Łęgowa 11, Tychy

Błąd pomiarowy. Można go skalibrować w ASO.


Porównaj ofert OC.

Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat