POWRÓT

Land Rover Freelender I 1999 rok

Przegrzewanie silnika oraz pękanie glowicy po wpływem temperatury

Witam. Mam problem z samochodem LR Freelander rocznik 99, silnik 1.8 benzyna + gaz. Auto jest po wymianie silnika, zaraz po wymianie strzeliła uszczelka pod głowicą. Po tej naprawie systematycznie zaczęlo ubywać płynu chlodniczego, a cały samochód wyraźnie się przegrzewał. Mimo tego wskazówka temperatury nie wskazywala nic niepokojącego. Obecnie stwierdzono, ze kanaly wydechowe głowicy pękły pod wpływem temperatury. Mechanik twierdzi, że niby wszystko jest w porządku z ukladem chłodzenia, mimo ze po przejechaniu ledwo 10 km dotknięcie maski grozi poparzeniem, a ścianka oddzielająca silnik od wnętrza auta jest gorąca. Co może być przyczyną tego zachowania auta ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Zakład Montażu Urządzeń Alarmowych  inż.Bogusław Dzieliński
BOGUSŁAW | Zakład Montażu Urządzeń Alarmowych inż.Bogusław Dzieliński

ul. Ogińskiego 12, Koszalin

NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNA PRZYCZYNA TO ŹLE ZAŁOŻONA NOWA USZCZELKA POD GŁOWICĄ LUB USZCZELKA NIE OD TEGO SILNIKA I PRZEZ TO SĄ NIEDROŻNE KANAŁY PŁYNU CHŁODZĄCEGO W SILNIKU

Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ
Zbigniew | Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki

ul. Bokserska 9, Warszawa

Proszę sprawdzić za pomocą pirometru temperaturę płynu w chłodnicy oraz w przewodach doprowadzających i odprowadzających płyn do chłodnicy. Proszę również sprawdzić czy sprawny jest termostat i wentylator chłodnicy.

P.H.U. JARO-SERWIS - Piotr Jaroszak
UMÓW WIZYTĘ
PIOTR | P.H.U. JARO-SERWIS - Piotr Jaroszak

Lniana 33, Koszalin

Szanowny Panie ,
Po przeczytaniu Pańskiego opisu problemu z silnikiem i zachodzących objawów muszę stwierdzić że mechanik który wydał panu samochód po naprawie zapewne nie sprawdził swojej pracy pod kątem poprawności działania całego silnika jak i wspomnianego układu chłodzenia . Mniemam że również nie wykonał jazdy próbnej a co za tym idzie wydał Panu samochód niesprawny . Biorąc pod uwagę podejście do swojej pracy mechanika wszelkie stwierdzenia fachowca należałoby wyrzucić do kosza i dokładnie sprawdzić działanie wszystkich elementów odpowiedzialnych za poprawną pracę silnika a właściwie utrzymania prawidłowej temperatury. Sam wskaznik na desce rozdzielczej to jeszcze nie wszystko.
Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu kontroli silnika

Pozdrawiam

Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''
UMÓW WIZYTĘ
Rafał | Serwis Samochodów Terenowych i Osobowych '' LandyZone''

F. Philipsa 8, Piła

witam - proszę najpierw sprawdzić te ubytki płynu chłodzącego, gdzieś ten płyn znika - co ma bezpośrednie przełożenie na przegrzewanie się silnika, do sprawdzenia oczywiście pompa wody i termostat, być może faktycznie mechanik dokonujący naprawy spartaczył swoją pracę , pęknięcie kanałów wydechowych w głowicy też jest dziwną sprawa, - proponują udać się po diagnozę do innego mechanika, tak na początek

"Auto Serwis Kaliska"
Piotrek | "Auto Serwis Kaliska"

ul. Kaliska 13, Warszawa

Koledzy mechanicy :) czy pamiętacie, że ten silnik ma mokre tuleje ? Wystarczy, że poprzeni mechanik nie zadał sobie trudu sprawdzenia wystawania tulei ponad blok i ciąg dalszy taki jak w opisie własciciela.

GARAGE91
Tomasz | GARAGE91

Warszawska 91, Lubiczów

Czy korek na zbiorniczku wyrównawczym trzyma ciśnienie? Może korek nie trzyma ciśnienia i to jest winowajca. Trzeba pomiętać, że jest to układ cisnieniowy i wentylator włącza się przy temperaturze 104 lub 106 st. C (nie pamiętam). Równie dobrze może to być zacięty termostat. Równie dobrze mogą to być gazy wydechowe w dostające się do układu chłodzenia... lub po prostu zapowietrzony układ, zagięty przewód lub zakamieniona chłodnica (bo ileż może uszczelniacza znieść układ chłodzenia :) . Bardzo istotna (jeśli nie istotniejsza) to ubytki płynu chłodzącego. To jest niedopuszczalne w tych silnikach, a powód często może być prozaiczny (n.p. uszczelka pod kolektorem ssącym za 15 zł.).


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI