POWRÓT

Problem ze zmianą biegów na włączonym silniku

Witam,

Od czasu większych mrozów występuje problem z wrzucaniem biegów podczas odpalonego silnika. Pierwszy raz zetknąłem się z tą sytuacją po postoju, kiedy przy odpalonym aucie nie można było wrzucić żadnego biegu, natomiast przy wrzucaniu wstecznego słychać było zgrzyty (przy wyłączonym silniku biegi można zmieniać bez problemów), pedał sprzęgła chodzi tak jak do tej pory. Sytuacja potrafi się nie powtarzać przez jakiś czas, po czym w trakcie redukcji biegu potrafi się pojawić ponownie. Wtedy po zgaszeniu silnika i odczekaniu chwili wszystko wraca do normy. Próba odpalenia silnika na biegu podczas takiego zdarzenia kończy się ruszeniem do przodu i zgaśnięciem auta.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Stacja Obsługi Samochodów Zbigniew Czarnocki
UMÓW WIZYTĘ

ul. Bokserska 9, Warszawa

Proszę sprawdzić dokładnie układ sterowanie sprzęgłem ( były stosowane linki i sterownie hydrauliczne) i jeśli wszystko jest w porządku to pozostaje do weryfikacji samo sprzęgło

KTL. Tomasz Koperski

ul.Faszynowa 8, Poznań

Witam.
Jeżeli jest wysprzęglik to może on być za to odpowiedzialny jeżeli linka to może łożysko się zapadać w słoneczko lub jeszcze parę innych przyczyn ,można zgadywać.
Pozdrawiam Tomasz.

Redneck serwis samochodów amerykańskich
UMÓW WIZYTĘ

Przechodnia 14, Węgrów

Wróżenie ze szklanej kuli co dokładnie, ale okolice sprzęgła.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.