POWRÓT

Problem z silnikiem i błędami

Witam,
Od niedawna zaczął mi cieknąć olej spod pokrywy zaworów (pewnie wina uszczelki). Trochę zbagatelizowałem problem i po czasie zaczęło śmierdzieć spalonym olejem, który pewnie zaczął spływać na kolektor wydechowy. Mniej więcej w tym samym czasie jak zaczął się smród, zaczęła też zapalać się kontrolka pomarańczowego samochodu z kluczem. Po odczycie błędów wyszło że to niewłaściwe ciśnienie ale nie było informacji gdzie. Z każdym dniem kontrolka zaczęła zapalać się częściej, a ja byłem zmuszony zrobić jeszcze jedna dłuższą trasę. W trakcie trasy zaczęła świecić się kontrolka chceck engine, silnik nieznacznie stracił moc a obroty na biegu jałowym zaczęły trochę falować. Czy mogą być to następstwa nieszczelnej uszczelki pod pokrywą zaworów i jakie mogą być konsekwencje ?
Silnik 1,4 turbo A14Net.
Warto może jeszcze dodać, że kontrolki zaczęły zapalać się odkąd napełniłem klimatyzację, która wcześniej była zupełnie pusta. Jednak szczelność klimatyzacji została sprawdzona z wykorzystaniem UV i nie widać żadnych nieszczelności
Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
PNEUMASTER wulkanizacja mobilna, serwis opon TIR

Sikorskiego 11, Kraków

Klima nie ma związku. Jakie ciśnienie wyskoczyło? Jak oleju a z tym jeździłeś no to masz kłopot z zatarciem włącznie. Zbagatelizowałeś wyciek oleju nie upewniając się nawet czy to spod uszczelki obudowy klawiatury a nie np z chłodzenia turba. Teraz musisz zdiagnozować początek problemów aby wiedzieć o konsekwencjach.

JA-RO

Stoczniowców 1, Kraków

Poprawny odczyt błędów na początek, ale najbardziej prawdopodobny uszkodzony dekiel zaworowy.
Pozdrawiam.
Maciej Jarosz
AUTO SERWIS JA-RO KRAKÓW

Spec Auto Service

ul. Rożena 1, Kraków

Moim zdaniem ta nieszczelność nie ma wpływu na świecącą kontrolkę silnika. Nieszczelność układu turbo może powodować i spadki ciśnienia i zaolejenie silnika. Proponuję to sprawdzić bo może dojść do uszkodzenia turbiny.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

Wyszukaj warsztat