POWRÓT

Problem z silnikiem i błędami

Witam,
Od niedawna zaczął mi cieknąć olej spod pokrywy zaworów (pewnie wina uszczelki). Trochę zbagatelizowałem problem i po czasie zaczęło śmierdzieć spalonym olejem, który pewnie zaczął spływać na kolektor wydechowy. Mniej więcej w tym samym czasie jak zaczął się smród, zaczęła też zapalać się kontrolka pomarańczowego samochodu z kluczem. Po odczycie błędów wyszło że to niewłaściwe ciśnienie ale nie było informacji gdzie. Z każdym dniem kontrolka zaczęła zapalać się częściej, a ja byłem zmuszony zrobić jeszcze jedna dłuższą trasę. W trakcie trasy zaczęła świecić się kontrolka chceck engine, silnik nieznacznie stracił moc a obroty na biegu jałowym zaczęły trochę falować. Czy mogą być to następstwa nieszczelnej uszczelki pod pokrywą zaworów i jakie mogą być konsekwencje ?
Silnik 1,4 turbo A14Net.
Warto może jeszcze dodać, że kontrolki zaczęły zapalać się odkąd napełniłem klimatyzację, która wcześniej była zupełnie pusta. Jednak szczelność klimatyzacji została sprawdzona z wykorzystaniem UV i nie widać żadnych nieszczelności
Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
PNEUMASTER wulkanizacja mobilna, serwis opon TIR
UMÓW WIZYTĘ

Kraków, Kraków

Klima nie ma związku. Jakie ciśnienie wyskoczyło? Jak oleju a z tym jeździłeś no to masz kłopot z zatarciem włącznie. Zbagatelizowałeś wyciek oleju nie upewniając się nawet czy to spod uszczelki obudowy klawiatury a nie np z chłodzenia turba. Teraz musisz zdiagnozować początek problemów aby wiedzieć o konsekwencjach.

JA-RO

Stoczniowców 1, Kraków

Poprawny odczyt błędów na początek, ale najbardziej prawdopodobny uszkodzony dekiel zaworowy.
Pozdrawiam.
Maciej Jarosz
AUTO SERWIS JA-RO KRAKÓW

Spec Auto Service

ul. Rożena 1, Kraków

Moim zdaniem ta nieszczelność nie ma wpływu na świecącą kontrolkę silnika. Nieszczelność układu turbo może powodować i spadki ciśnienia i zaolejenie silnika. Proponuję to sprawdzić bo może dojść do uszkodzenia turbiny.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.