POWRÓT

Renault Scenic 2 1.5 Dci 2005rok

Powietrze w przewodach

Witam.Mój samochód ma nierówne obroty i spadek prędkości dodam ,że w przewodach paliwowych pokazują się bąble powietrza.Najwięcej ich jest w przewodach od filtra paliwa.Byłam na komputerze niby nie ma błędów (świeciła się kontrolka od wtrysków)która już została skasowana.Niby wtryski są dobre filtr wymieniał mąż 2 razy żadnych przecieków nie widać.Jak można odpowietrzyć te przewody?Pompką nie dało rady.Czy te powietrze może być przyczyną spadku prędkości?Co robić lub gdzie się udać pomocy.

Jeśli chcesz odpowiedzieć jako mechanik musisz się zalogować.
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń
Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń | Serwis Samochodowy Krzysztof Lasoń

Aleja Kołłątaja 97, Będzin

Falowanie obrotów i spadek mocy to nie efekt zapowietrzonego układu. Przy zapowietrzonym układzie paliwowym byłyby kłopoty z zapaleniem, auto by gasło itp. Pęcherze w przewodach to zapewne wina łączenia na plastikowych spinkach przewodach. Wymienia się w całości.Co do spadku mocy to może pomiar wartości rzeczywistych, a nie samych błędów.

Auto Tęcza - Usługi Motoryzacyjne
Auto Tęcza | Auto Tęcza - Usługi Motoryzacyjne

Sosnowa 22, Ełk

Pęcherze to efekt dostawania się powietrza do układu, zapewne przez wyrobione zapięcia. Wadliwe poąłczenie należzy wymienić (cały przewód). Jesli chodzi o spadek mocy, należy zrobic porządek z w.w przewodami, następnie diagnostyka komputerem (parametry) itd.

MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE
Slawek | MECHANIKA POJAZDOWA-MOTOCYKLOWA SLAWOMIR KNAPPE

Kowalew ul.Koscielna 6, Kowalew

Powietrza w ukladzie nie powinno byc. Ewentualnie jakies drobne i to sporadycznie. Naljepiej odpiac przewody od zbiornika i filtra sprawdzic przewody pod cisnieniem. Gdzies wypchnie.

AUTOSERWIS PYREK >TRANSCARMEDIC<
Grzegorz | AUTOSERWIS PYREK >TRANSCARMEDIC<

WOJSKA POLSKIEGO 17, WADOWICE

mogą być nieszczelne przewody nadmiaru paliwa z wtrysków lub złączki przy filtrze paliwa(wymiana w całości) nie będzie widać wycieku paliwa. Sprawdzić parametry podczas jazdy.

Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat
Adam | Mobilny Serwis PAT-Adam Szafrański,mechanik mobilny,warsztat

Młynarska 11, Ozorowice

Sprawdzi pompkę przy filtrze paliwa czy nie przepuszcza powietrza,przelewy na wtryskach.Co do mocy sprawdzić czy przy mocnym przyśpieszaniu wyskakuję błąd stop czerwony,sprawdzić korekcję wtrysku na komputerze i ciśnienie paliwa oraz wyczyścić zawór na pompie.Sprawdzić podkładki pod wtryskami
Obserwować czy dymi na czarno.

Auto Elektronika Tomasz Doering
Tomasz | Auto Elektronika Tomasz Doering

ul. Żymierskiego 11, Świebodzin

Bardzo często powietrze dostaje się w plastikowej obudowie filtra paliwa, na oringu - gumowej uszczelce. Powiem że już dwa razy miałem przypadek że obudowa była pęknięta - i tylko zmiana na inną rozwiązała problem. Wystarczy tylko mikro pęknięcie , paliwo nie będzie wyciekało - ale powietrze do układu paliwowego się dostanie.


Nie znalazłeś(aś) rozwiązania Twojego problemu?

ZADAJ NOWE PYTANIE

INFO

7 tysięcy mechaników

Tylu mechaników dzieli się swoją widzą i doświadczeniem o samochodach.


Darmowa wiedza

Zadanie pytania oraz odpowiedź
mechanika jest darmowa.

ZLEĆ NAPRAWĘ MECHANIKOWI

Darmowa porada mechanika